Toto je 12 najhorších futbalových dresov posledných dekád: Nechýba ani Barcelona, Chelsea či Juventus

Juventus

#Akokoľvek sa budete snažiť kroky dizajnérov, manažérov a majiteľov týchto futbalových klubov vysvetliť, nepochodíte. Ťažko pochopiť, prečo kluby, často s obrovskými rozpočtami, sú ochotné hráčov obliecť do takýchto ohyzdností. Na druhej strane, má to aj pozitívne stránky – aspoň sa jej na čom zasmiať. Vybrali sme pre vás 12 vskutku nevydarených kúskov z futbalovej histórie. Bez poradia, všetci sú totiž porazenými…

Chelsea

V roku 1994, roky predtým, než do slávneho londýnskeho klubu vstúpili ruské peniaze, si futbalisti museli obliecť toto. Vyzerá to ako polokošeľa z výpredaja v hypermarkete za pár centov.

chelsea

VFL Bochum

Tento dres, ktorý oslavuje 20. narodeniny, zjavne dizajnovali dvaja ľudia naraz a podelili si priestor. A tomu vpravo jednoducho došli nápady, preto tam je to biele pole. Čo tým chceli autori povedať nevedno…

bochum

Birmingham City

Nie, toto nie je nemecká reprezentácia a aj keby bola, tiež by to nebola žiadna výhra. V roku 1972, keď si Birmingham City obliekal tento dres v jeho tíme ani žiadni Nemci nehrali. Preto ťažko povedať, aký bol cieľ.

birmingham-city

Athletic Bilbao

Biele dresy, na ktoré niekto rozlial džús? Alebo pocta španielskemu surrealizmu? Každopádne, poriadne nevydarený dres španielskeho tímu. A to má len niečo viac ako desať rokov.

athletic-bilbao

FC Barcelona

Ako uvidíte neskôr, FC Barcelona má okrem ikonického hlavného dresu, za sebou aj niekoľko parádnych módnych prešľapov. Toto je jeden z nich a pochádza z roku 1995.

barcelona-1

Reggina

Dres talianskeho tímu z 2012 ukazuje svaly mužského tela, ktoré zaspalo na slnečnej pláži a teraz sa musí vyrovnávať so spáleninami. Inak si to vysvetliť nevieme.

reggina

Nórska reprezentácia

Divoké 90. roky a prvopočiatky počítačového dizajnu. Toto nám pripomína WordArt, prípadne iné grafické funkcie základných počítačových programov. Chýba snáď už len nápis v písme Comic Sans.

norway

Juventus Turín

Podobne ako FC Barcelona, aj Juventus Turín má ikonický hlavný dres. Preto ťažko povedať, prečo potrebujú experimentovať. Napríklad ružové pozadie s čiernou hviezdou by sa skôr hodilo na cyklistické preteky Giro d’Italia. Alebo kdekoľvek inde, len nie na hrude turínskych futbalistov.

juventus

Hull City

Ďalší experti z Veľkej Británie. Hráči Hull City sa pred 25 rokmi po trávnikoch preháňali v tomto parádnom tigrovanom drese. Troška nám to pripomína dizajny pre dupačky novorodencov.

hull-city

Anglická reprezentácia

Písmená naopak, divoká farebná kombinácia. Jednoducho anglická reprezentácia na drogách. V tomto chcel Albion vyhrať domáci európsky šampionát v roku 1996? Uf.

england

Colorado Caribous

Tento americký futbalový klub existoval len jeden jediný rok, napriek tomu sa jeho kovbojský dres zapísal do histórie. To využil aj klub Colorado Rapids hrajúci americkú ligu MLS, ktorý prvého apríla 2014 ohlásil, že pôjde o ich nový dres. Záujem bol obrovský, samozrejme…

colorado-caribous

FC Barcelona

Barcelona druhý raz. Problém tohto dresu ani nie je samotný dizajn, ako to, že je jednoducho mimoriadne odfláknutý. Vyzerá to ako tréningová rozlišovačka, napriek tomu v ňom pred pár rokmi Messi strieľal góly na veľkých štadiónoch.

barcelona

Odporúčame