Domov » Všetky » Lifestyle » Toto je 10 najšťastnejších krajín sveta: Kde sú Slováci? Medzi Kuvajtom a Bahrajnom

Toto je 10 najšťastnejších krajín sveta: Kde sú Slováci? Medzi Kuvajtom a Bahrajnom

Toto je 10 najšťastnejších krajín sveta: Kde sú Slováci? Medzi Kuvajtom a Bahrajnom

Zdroj: Pixabay.com

#Rebríčkov, ako je tento vzniká množstvo. Napriek tomu ich netreba brať celkom na ľahkú váhu, keďže ukazujú, ako sa ľudia majú v jednotlivých krajinách. A niekoľko medzinárodných organizácií aktuálne zverejnilo správu o najšťastnejších krajinách sveta. Tá vznikla medzi rokmi 2014 a 2016 a zohľadňuje niekoľko kľúčových aspektov, ktoré vedú k šťastiu obyvateľstva krajín. Najlepšie si už tradične počínali krajiny v Škandinávii, Slováci obsadili 40. miesto, na ktoré sa dá pozerať rôzne – pozitívne, aj negatívne.

Rebríček teda vychádza z niekoľkých vecí. Jednou z nich je napríklad hrubý domáci produkt krajiny, ďalšími je zdravie obyvateľstva a priemerný vek úmrtia, pocit slobody, boj s korupciou, vzdelanie, spokojnosť s vládou, príjem a tiež chudoba. „Ako ukazuje táto správa, šťastie je výsledkom tvorby silných sociálnych základov,“ vysvetlil riaditeľ Earth Institute na Columbia University v New Yorku pre CNN. „Je čas stavať sociálnu dôveru a zdravé životy a nie zbrane a steny.“

Ako sme už spomínali, Slováci skončili na 40. mieste, medzi Kuvajtom a Bahrajnom. Z našich susedov si najlepšie počínajú v Rakúsku, ktoré skončilo 13., Česko zase 23. Naopak, naši ďalší susedia za Slovenskom zaostávajú: Poliaci sú 46., Maďari 75. a Ukrajina až 132. Naši východní susedia sa bohužiaľ približujú úplnému spodku rebríčka, ktorý okupujú Tanzánia, Burundi a Stredoafrická Republika. Tá skončila posledná.

 10 najšťastnejších krajín sveta:

10. Švédsko

9. Austrália

8. Nový Zéland

7. Kanada

6. Holandsko

5. Fínsko

Stunning! • 📸 Unknown • Follow @finland 🙏

A post shared by Finland (@finland) on

4. Švajčiarsko

3. Island

2. Dánsko

1. Nórsko

 

Zdroj: World Hapiness Report 2017

Autor: #Filip