Toto by už dnes zrejme nevyšlo. Separ a DJ Wich: PIRÁT (Reminder)

Máme tu predposledný aprílový štvrtok a vy viete, čo to znamená. Prinášame vám nový diel rubriky REMINDER, v ktorej si pripomíname rapové tracky minulosti. Dnes bude reč o skladbe, ktorá hrá v kariére Separa nesmierne dôležitú úlóhu. Taktiež môžeme konštatovať, že je to track, ktorý by už súčasnosti pravdepodobne nevznikol. Možno sa pýtate prečo. Aj na to si dáme odpoveď na nasledujúcich riadkoch. 

Vraciame sa do obdobia rokov 2013 a 2014, kedy Separ ovládol slovenskú scénu so svojím albumom Pirát. Toto CD patrí medzi albumy, ktoré ho katapultovali medzi slovenskú rapovú špičku a kto tvrdí niečo iné, tak sa pravdepodobne mýli. Kvalitne tvoril už predtým, či už bol súčasťou GR alebo predovšetkým, keď sa bavíme o jeho sólovom CD Buldozér, ale práve Pirát prispel k tomu, kde sa Separ nachádza dnes.

Na albume Pirát sa objavilo viacero prvotriednych bangrov (keby ich tu teraz začneme menovať, tak odbočíme takým spôsobom, že sa k pôvodnej a hlavnej myšlienke už vôbec nevrátime, takže radšej do toho nebudeme zachádzať), jedným z nich je song, ktorý nesie rovnaký názov ako samotné CD. Áno, Pirát.

Bez mála takmer sedem miliónov pozretí na YouTube, čo je na tú dobu vyslovene luxusné. Track Pirát, kde rapovo prvotriedne naložil Separ a kde sa o hudbu postaral legendárny DJ Wich. Vyššie píšeme, že niečo takéto by v roku 2021 už pravdepodobne nevyšlo. Prečo? Veď kombinácia týchto dvoch, ako sa ukázalo, je úspešná, aj po stránke kvality, aj po stránke štatistík.

 Pretože Separ má, aspoň to tak vyzerá, na Wicha ťažké srdce. Uniklo video z diskusie, kde hovorí o natáčaní klipu na song Lítat, kde Separ hosťoval českému rapperovi Lvcasovi Dopeovi. A nie je to niečo, čo by bolo práve potvrdením ich priateľstva alebo dobrých vzťahov. Poďme sa pozrieť na to, o čo konkrétne išlo. Každopádne, urobenie názoru necháme na vás.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ďalšie úmrtie rapera v LA. Zastrelili ho, kým volal tehotnej manželke

Odohrávalo sa to v Amerike, pričom prítomný bol aj DJ Wich, ktorý sa staral o hudbu a vlastne aj o chod celého natáčania. Separa sklamalo správanie českej DJ-skej legendy, nebudeme to rozoberať do detailov, ak máte záujem, nájdete to bez problémov na YouTube. To je ale dôvod, prečo túto kombináciu umelcov už zrejme na jednom mieste počuť nebudeme. I keď platí, tak ako vždy, nikdy nehovor nikdy.

To je ale udalosť uplynulých rokov, v roku 2013, kedy sa tento track objavil na YouTube, bola situácia iná. Kombinácia Separa a Wicha priniesla skladbu, o ktorej sa hovorí dodnes. A je urobená tak kvalitne, že  k dnešnému dňu znie vyslovene moderne. Taktiež nie je nezvyčajné, keď ju Separ stále dá naživo na koncertoch. Ach, nech už sú tie koncerty opäť aktuálnou témou.

Zaujímavosťou v tomto prípade je, že viackrát hovorilo o možnej spolupráci Separa a slovenského MMA fightera Samuela Krištofiča, ktorý má prezývku Pirát. Ale doposiaľ táto kombinácia nenabrala reálne rozmery a ktovie, či niekedy naberie. Polemiky na sociálnych sieťach ale boli, preto sme sa rozhodli, že vám o tom povieme aj my. Ale keď sa tak zamyslíme, ak by Separ niekedy urobil track o Pirátovi Krištofičovi, nepochybujeme o tom, že by to bol song, o ktorom by sa hovorilo.

Foto: Separ, profil na Instagrame Separ 

 

Odporúčame