TOP rapové songy o láske: Ktorý funguje najviac na teba?

Poď si s nami vypočuť TOP rapové songy o láske. Byť zaľúbený je skvelé, cítiť lásku je krásne. Jasné, niekedy to skončí smutne, niekedy to nevyjde, niekedy si treba počkať dlhší čas. Keď je to však aktuálne, máločo je krajšie. V tomto výbere sme sa zamerali na skladby, ktoré, keď ste práve zaľúbení, pre vás naberajú na úplne novom význame.

TOP rapové songy o láske

Ego ovláda jazyk lásky naplno 

Začíname zhurta, toto je „Zatmenie“ z Egovho albumu Egotron, ktorý vyšiel v roku 2020. Skladba má nádherný text, skvelý videoklip, obrovskú emóciu a na YouTube k dnešnému dňu viac ako 4,5 milióna views. Ak ste zamilovaní, tak to dozaista viete naplno precítiť.

Od Ega, to ale ani zďaleka nie je všetko. Na CD Egotron sa objavil aj song Tok, ktorý je taktiež vo veľkej miere zameraný na emócie spojené s láskou a náklonnosťou. Vedeli ste, že je aj remix tejto skladby? Objavuje sa na ňom v spolupráci s Egom rapper Mirez. Ak by vás zaujímalo, ako to znie, môžete si to vypočuť práve teraz.

A do tretice Ego. Samozrejme, mohli by sme od neho vybrať aj viacero songov, ktoré majú podtón lásky, ale jedná sa o výber, ktorý by každý z nás urobil inak. Nevravíme, že jedna skladba je lepšia ako druhá, skôr sa jedná o vzorku, ktorá spĺňa tému. A tou sú TOP rapové skladby o láske. Nikde nie je napísané, že nevyjde aj druhý diel, alebo..?

Vraciame sa na Egov premiérový album Precedens, ktorého sme sa dočkali na záver kalendárneho roka 2017. Jeho obsahom je aj skladba „Láska“. Áno, už samotný názov pojednáva o tom, o čom táto vec bude. V repertoáre love songs nesmie chýbať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Pil C má emócie v malíčku

„Vidím jak sa na mňa pozeráš, som do teba,…“ Áno, nebudeme si klamať, niekedy jeden pohľad vypovedá všetky otázniky.  „VIDÍM JAK SA NA MŇA POZERÁŠ“ je song z aktuálneho Pil Ciho albumu Odsúdení na úspech. „Asi to čo medzi nami je, bude láska.“ A takýchto super citátov je v tomto songu viacero. O zaradení skladby ako je táto do nášho výberu ani nemusela byť diskusia. Veľkú emóciu v sebe má napríklad aj pieseň „Cara Mia“ z toho istého CD.

Pil C vie s emóciami pracovať málokto, s tými pozitívnymi a aj s tými negatívnymi. Jedná sa o rappera, ktorého môžete počúvať nielen, keď ste zamilovaní, ale aj keď máte zlomené srdce. Spomenúť môžeme skladby ako „Hawaii“, „Apatia“ či „Pompeje“ alebo „Lost“.

Benny Cristo ti uchmatne srdce

Ak máme v Česku a na Slovensku interpreta, ktorý vie tému „Láska a vzťahy“ spracovať prvotriedne, určite musíme spomenúť Bena Cristovaa. Jeho songy zamerané na túto problematiku majú niekoľkomiliónové views, obrovskú odozvu a stávajú sa nesmrteľnými. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich, kde má Benny Cristo svoju slohu.

Lásku zakomponoval aj do songu „Kurt“, na ktorom spolupracoval s Majkom Spiritom. Feat sa nachádza na albume Artist, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2020 a jeho autormi sú Speezy a Grimaso.

Vlastne, Ben Cristovao a Majk Spirit sú na spoločné veci o láske experti. Tu máte dôkaz z roku 2017.

Žijeme v dobe, kedy je všetko digitálne a každého všetko zaujíma. Dajte si pozor, nech váš vzťah s vaším partnerom alebo partnerkou riešite najmä vy dvaja. Nech váš vzťah nie je „Instagram“. I keď , niekedy nie je na škodu odfiltrovať to zlé, pretože ako sa hovorí, niet svetla bez tmy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ed Sheeran v rapových polohách: Presadil by sa v tomto žánri?

Veríme, že nikto nebude namietať, že s láskou súvisia aj tieto dve skladby.

A…

„Telo“ je feat Bena Cristovaa so Supom z roku 2013, pričom môžeme s úprimným svedomím povedať, že aktuálna je táto skladba aj v roku 2022.

Majk Spirit to povedal medzi prvými

Majka sme už vyššie spomenuli, ale zaslúži si vlastnú časť článku. To, že ženy treba ľúbiť nám všetkým povedal už pred vyše dekádou. A platí to dodnes.

Tému, ktorá sa v istom období nášho života týka každého z nás (teda, úprimne v to dúfame a prajeme vám to), neobchádza Speezy ani v spolupráci so svojimi felákmi zo skupiny H16. A tvrdenie, že niekedy stačí jedna pusa a všetko dá zmysel nie je len tvrdenie.

A na túto klasiku, ktorá možno jemne v priebehu rokov zapadla prachom si ešte pamätáte?

Ešte jedna staršia, no nemenej zaujímavá spolupráca, na ktorej sa podieľal aj Spirit. Tento raz feat so Celeste Buckingham.

Môže chýbať Kali?

Odpoveď je jednoduchá. Nemôže. „Stačilo tak málo, na to aby som pochopil, že by som chcel, aby si tu bola každé ráno. Nebola si plánom, ale teraz si už neviem predstaviť, že by som mal povedať inej žene áno. Není návod, na to ako si ťa skrotiť a to je čo ťa robí takou dokonalou dámou a s tvárou, ktorá je jak z toho príbehu,…“

A tu, doslova voľné pokračovanie vyššie spomenutej skladby. „Pod so mnou, zoberiem ťa na pizzu a víno. Keď zarobím pôjdeme naprieč Rímom. Budeme tancovať pod holým mesiacom. Hudba nám bude hrať v aute, ty sa budeš hrať s vetrom. Tak rád ťa spoznávam bez slov. Jediný plán je byť bez plánov,…“

Neexistuje reálna šanca, aby sme v tomto článku obsiahli všetky rapové love songs, ktoré si tu zaslúžia byť. Preto neváhajte nám prostredníctvom komentárov alebo správ na sociálnych sieťach písať, ktoré skladby o láske by rozhodne nemali byť opomenuté. Snažili sme sa vybrať „staré klasiky“, ale aj menej známe veci, ktoré môžu byť pre váš playlist obohatením.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majk Spirit vybral najlegendárnejší feat histórie SK CZ rapu

Nezabúdajte na…

… princíp vzájomnosti. Presne tak, vo vzťahu ste tím, a čo môže jeden, môže aj druhý. Sima a Ego to veľmi dobre vedia, pričom tento koncept naplno predstavili v skladbe s rovnomenným názvom. Na YouTube sa tento song dostal v závere roka 2017 a má takmer 19 miliónov views. Áno, je o láske, i keď skôr o jej fungovaní v praxi.

Ak vám pri čítaní tohto článku poskočilo srdiečko aspoň raz, účel je splnený.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Koláž Rap G, Ego, Ben Cristovao, Majk Spirit

Odporúčame