TOP: Najzaujímavejšie covery slovenských rapových albumov

Naša rapová scéna je známa tým, že hýri naozaj veľkou aktivitou nielen čo sa týka singlov, ale aj albumov, ktoré nenesú vo svojom vnútri len namakané tracky od interpretov, ale aj zaujímavý dizajn, pod ktorým sa CD ukrýva. Zamysleli ste sa niekedy, ktorý z albumov nesie najkrajší, alebo najzaujímavejší cover? Alebo možno iná otázka, boli ste niekedy nadšení nielen z obsahu albumu, ale aj coveru? My sme sa vám dnes rozhodli priniesť TOP graficky najlepšie spracovaných coverov albumov na našej scéne.

Nie je náhoda, že v tomto článku uvidíte hlavne covery z posledných rokov. Doba ide dopredu a pochopiteľne s ňou prichádzajú stále lepšie a modernejšie zvládnuté grafické návrhy. Aj keď doba smeruje ku tomu, že sa albumy presúvajú skôr na iTunes a podobné iné aplikácie, na Slovensku je dopyt po klasickom nosiči stále veľký.

Pred tým než začneme poprosím vás, berte to ako subjektívny pohľad na vec. To, čo sa páči nám, sa nemusí páčiť vám. Tak isto týchto 10 top coverov neodzrkadľuje robotu, ktorá sa na album vynaložila. Ďakujeme za pochopenie, môžeme začať.

Momo – RIIVAL

Album vznikol tento rok a Roman určite svojich fanúšikov nesklamal. Album splnil v podstate všetko, čo bolo avizované a nechýbajú ani kvalitní hostia. Cover albumu sme vybrali kvôli zaujímavej farebnej kombinácií, ktorá pôsobí naozaj príjemne a aj samotný merch, ktorý je inšpirovaný samotným albumom vyzerá naživo skvele. Vnútri albumu môžme vidieť napríklad Momovu dcérku Preu.

 

Separ – Pancier

Separ nám tento rok predviedol, ako sa za 3 mesiace dá spraviť skvelý album, ale aj to, že nám stále má čo povedať. Inak to nebude ani s dizajnom albumu, kde sa mne osobne páči, nie len kombinácia farieb, ale aj samotné písmo, ktoré bol síce celkom problém prečítať, no keď som dostal nosič do ruky, bolo to oveľa lepšie. Na covere albumu sa nepriamo podieľal aj Kali, keď Separovi doniesol darček v podobe korytnačky, ktorá sa nachádza na albume.

Mohlo by ťa zaujímať:  Rok, kedy Eminem poslal celý svet do pi*e (THROWBACK)

 

H16 – Rýmy, hudba a boh

Album, ktorý nesie jednoduchý, no keď sa do neho zapozeráte zaujímavý cover. Tento nosič patrí medzi naše najobľúbenejšie najmä svojim obsahom, no zaujal nás aj grafický dizajn, takže preto je tu. Celkovo si chalani dávajú na svojich coveroch záležať, o čom svedčia aj napríklad Čísla Nepustia či najnovšie Sila.

 

Kali – Zlý príklad

Tento album bol v poradí šiesty a teda bol vydaný v roku 2016. Album ukázal kvalitu aj po obsahovej stránke. Niekomu sa môže zdať, že album je až moc “prečačkaný”, no za nás je použitý vzor úplne v poriadku. Hovorí sa síce, že v jednoduchosti je krása, no aj tento štýl vie byť špecifický a zaujímavý.

 

Strapo – Versus

Versus od Strapa, čo viac dodať. O tomto covere sa už hovorilo veľa, takže myslím, že veľa z vás bude s týmto albumom súhlasiť. Album dokonca vyhral RukaHore music awards v roku 2015 v kategórií najkrajší cover albumu. Opäť vyhráva absolútna jednoduchosť a klasické nekrikľavé farby.

 

Rytmus – Krstný Otec

Nie, nezabudli sme ani na Krstného Otca. Opäť staré známe – v jednoduchosti je krása. Asi najluxusnejší cover albumu, aký máme v našich končinách možnosť vidieť. Čierny album, na ktorom sa krásne vynímajú zlaté detaily Rytmusových šperkov. Nosič pôsobí luxusne aj po otvorení, či už od krásnych detailov, až po zvolený font písma a logo Pozor Records. Podobný prvok nájdeme aj vnútri Separovho Panciera, kde sa nachádza na čiernom pozadí Separova fotka so zlatými detailami.

 

Moloch Vlavo – Mikrofón je ručná zbraň II

Tento album je možno pre mnoho našich fanúšikov prekvapením. Je mi jasné, že zrejme veľa z vás nedržalo tento album nikdy v rukách, no to nie je náš prípad. Moloch zvolil naozaj špecifický cover, ktorý je naozaj pekný a svojský ako z vonkajšej strany, tak aj po otvorení a zaujal nás hneď na prvý pohľad.

Mohlo by ťa zaujímať:  Rytmus vydal nadupanú novinku a pripravuje album (VIDEO)

 

Majk Spirit – Y

Ak by sme to zobrali samostatne, zrejme by sme sem Majka nezaradili. Jedna z najkreatívnejších myšlienok pri vydávaní albumu v našich končinách nás však presvedčila, že ako celok si tento cover rozhodne zaslúži toto miesto. Týmto coverom a hlavne albumom Spirit opäť ukázal svoju jedinečnosť medzi našimi interpretmi. Cover je opäť jednoduchý a vyjadruje aboslútne celú myšlienku, ktorú nám interpret týmto nosičom podáva.

 

Radikal Chef – Freeride

Album Freeride znamenal určite istý zlom v Paťovej tvorbe, keď sa už definitívne ubral svojim aktuálnym smerom. Tento nosič určite mnohých prekvapil svojou kvalitou a štýlom, aj keď na albume nenájdeme nejakého extra populárneho hosťa. Veľmi zaujímavý je pochopiteľne aj abstraktný cover tohto albumu, ku ktorému bol vydaný aj merch s týmto vzorom. Zaujímavosťou je, že cover bol navrhnutý po vypočutí albumu za jednu noc streetart umelcom @ColorsByDian. Originál plátno coveru Freeride je do dnes vystavené v Pražskej streetart galérii, ktorá nesie názov Forbidden spot.

 

Separ – Pirát

Tak a našu desiatku uzatvárame opäť Separom, ktorý je teda jediný interpret s dvoma svojimi nosičmi v tomto článku. Je vidieť, že jeden z najkvalitnejších interpretov u nás si dáva na vzhľade svojho albumu záležať. Cover Piráta je jednoduchý a výborne korešponduje s názvom albumu. Hneď, keď sa povie Separ – Pirát si spomeniem práve na Separovu „lebku“ z tohto coveru. Keby sme mali vybrať, tak sa nám asi viac páči Pancier, no tento album tu tiež dávame s čistým svedomím a uzatvárame teda dnešok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *