Rok, kedy Eminem poslal celý svet do pi*e (THROWBACK)

Eminem je pre mnohých z nás či z vás najlepším rapperom v celej histórii. Jasné, nakoniec to vždy skončí pri subjektívnom názore. Zrejme sa ale všetci zhodneme, že Marshall Mathers je absolútnou špičkou. A teraz má výročie jeden z jeho albumov, ktorým sa mu podarilo zbúrať scénu.

Štyri roky, odkedy Eminem poslal…

Áno, už sú to štyri roky, odkedy Eminem poslal celý svet do pi*e. To si nevymýšľame. Ak poznáte album Kamikaze, tak rozhodne viete, o čom hovoríme. Jedná sa o hudobný projekt, ktorý oslavuje narodeniny. Uzrel svetlo sveta v roku 2018 a ostáva verný svojmu názvu. Marshall vtedy poslal do zabudnutia svojich hejterov, aj viacerých rapových rivalov. Slohy, ktoré do Kamikaze umiestnil, patria medzi najsilnejšie v jeho rapovej kariére.

A toto hádam ani nepotrebuje preklad. „I’d just be like everyone else in the fu*king industry. Especially an effing Recovery clone of me (NFing). So finger-bang, chicken wang, MGK, Iggy ‚Zae, Lil‘ Pump, Lil‘ Xan imitate Lil‘ Wayne. I should aim at everybody in the game, pick a name. I’m fed up with being humble,“ zarapoval v songu „The Ringer“. Doslova, že by mal namieriť na každého, stačí, aby si vybral meno.

13 skladieb a necelých 46 minút hudby. Bangre ako vyššie spomínaný „The Ringer“, „Lucky You“, „Fall“ či song „Venom“, ktoré je titulnou piesňou k rovnomennému filmu z dielne Marvel Studios a Sony. Album Kamikaze ostáva živým dôkazom toho, že Eminema síce môžete kritizovať a dissovať, ale mali by ste počítať s tým, že môže prísť odpoveď.

Ak ťa zaujíma, prečo je rap na Slovensku žánrom číslo jeden, a prečo to tak ešte nejaký ten čas ostane, neváhaj kliknúť na tento odkaz. Dozvieš sa aj to, v čom sa rapoví interpreti odlišujú od ostatných hudobníkov. 

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Bol iba bezcenný díler: Ektor svojím novým bangrom potvrdzuje, že patrí na vrchol

Photo credits: Instagram/Eminem

Odporúčame