THROWBACK Pochoval Eminem kariéru Machine Gun Kellyho?

Eminem

Throwback na beef Eminema s MGK (Zdroj: Instagram.com/eminem + machinegunkelly)

#Ďalší zo série našich throwbackov prichádza v duchu jedného z najväčších rapových konfliktov posledných rokov. Poďme sa na to spolu vrhnúť!

Machine Gun Kelly vyskočil na nesprávneho

Konflikt medzi Machine Gun Kellym (MGK) a Eminemom sa začal ešte v roku 2012, keď sa MGK vyjadril v rozhovore, že Eminemová dcéra Hailie je „hot“. Eminem na to o dosť neskôr odpovedal v skladbe „Not Alike“ z albumu Kamikaze a označil MGK ako „jeb**ého malého chalana“. MGK na to následne v roku 2018 reagoval svojou skladbou „Rap Devil“, v ktorej sa vysmieval Eminemovi a jeho kariére.

Skladba „Rap Devil“ bola kľúčová pre MGKho, pretože to bola prvá skladba, ktorá sa mu dostala do rebríčkov Billboard Hot 100. Skladba sa stala veľkým hitom a získala obrovskú pozornosť fanúšikov aj médií. 

Ničivá Eminemova odpoveď

Eminem si pripravil ničivú reakciu v podobe tracku „Killshot“, kde kritizoval MGK-ho vzhľad, hudbu a kariéru a je to bez dohád jeden z najničivejších disstrackov celej histórie. Skladba „Killshot“ bola veľmi úspešná, stala sa bezkonkurenčne jedným z najväčším hitov jeho kariéry. Eminem použil nielen svoje neskutočné rapové skills, ale aj extrémne vychytaný text a takpovediac vražedný flow.

Mnohí fanúšikovia a kritici ale zastávali názor, že Eminemova skladba bola síce vysoko kvalitná, Kellyho track mal v sebe viac emócie.

Celý konflikt medzi MGK a Eminemom ukázal, že dissovanie v hip-hope stále funguje a má veľký vplyv na kariéry umelcov. MGK si získal nových fanúšikov a stal sa viac viditeľným, zatiaľ čo Eminem dokázal svoju neoblomnú dominanciu a vyvinul vysoký tlak (z hľadiska kvality tvorby) na súčasnú generáciu raperov.

Vývoj Kellyho kariéry

Po vydarenej skladbe „Rap Devil“ sa MGK rozhodol naplno prejsť od rapovania k rockovej hudbe a v roku 2020 vydal svoj prvý rockový album s názvom Tickets to My Downfall. Tento album bol veľmi úspešný a stal sa číslom jeden v rebríčku Billboard 200. Týmto albumom MGK demonštroval svoje rozmanité hudobné schopnosti a ukázal, že dokáže byť úspešný v rôznych žánroch hudby.

Eminem na druhej strane pokračoval v produkcii rapových albumov a vydal ďalší album s názvom Music to Be Murdered By. Tento album bol opäť veľmi úspešný a získal pozitívne recenzie od kritikov. Eminem tým ukázal, že aj po niekoľkých desaťročiach v hudobnom priemysle stále dokáže produkovať kvalitnú hudbu a držať si svoju pozíciu na vrchole.

Zaujímavosťou je, že MGK a Eminem sa nakoniec stretli na oslave Grammy Awards v roku 2020 a pozdravili sa. To ukazuje, že konflikt medzi nimi bol skôr súťažou a vzájomným rešpektom ako nenávisťou.

Celkovo možno povedať, že konflikt medzi MGK a Eminemom bol zaujímavým príkladom toho, ako sa dissovanie stále používa v hip-hopovej kultúre a ako to môže mať vplyv na kariéru umelcov. Okrem toho, ukázalo sa, že umelci sú schopní prekonať konflikty a ukázať rešpekt a toleranciu jeden voči druhému.

Na záver môžeme už len zhrnúť to, že diss môže byť stále účinný nástroj na získanie pozornosti a rast popularity, ale taktiež to môže mať negatívne následky na kariéru umelcov a môže vyvolať pozornosť v dosť neželanom zmysle. 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame