Kto je počúvanejší – Kontrafakt alebo DMS?

Kontrafakt alebo DMS? Za nás je to jednoznačné, aj aj. KF aj DMS patria medzi stálice slovenského rapu, ktoré majú obrovské fanúšikovské základne. Nebyť Ega, Separa, Rytmusa, Dameho, Smarta a Anysa, rap game u nás by na tom nebola ako je. Ako povedal jeden nemenovaný tvorca: „Čísla sú fakty.“ Kto je teda v tejto chvíli počúvanejší?

Kto je počúvanejší – Kontrafakt alebo DMS?

Samozrejme, streamovacích služieb je viacero, pričom treba brať do úvahy aj predaj albumov či views na YouTube. Nedá sa do detailov určiť, či sú počúvanejší chalani z Kontrafaktu alebo z DMS. Avšak, keď vezmeme ako ukazovateľ čisto čísla zo služby Spotify, vieme sa pekne pozrieť na to, ktorú z týchto skupín si vypočulo za uplynulý mesiac viac ľudí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ruka Hore ✌ (@rukahore)

Kontrafakt má dané obdobie 188 tisíc poslucháčov, zatiaľ čo DMS v tom istom čase 170 tisíc poslucháčov. Takmer 20-tisícový rozdiel medzi poprednými menami slovenského rapu. Budeme sledovať vývoj aj v ďalšom období, ale faktom ostáva, že už dlhší čas sa toto poradie nezmenilo.

Patrí sa dodať, že najpočúvanejšou kapelou sú v slovenskom éteri Horkýže Slíže s 297 tisíc poslucháčmi. Nás môže ako komunitu tešiť, že druhé aj tretie miesto patrí rapu. V TOP 5 sa objavujú aj Nerieš, takže Matej a Gabryell, shout out aj pre vás.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Rytmus, Instagram/DMS

Odporúčame