THROWBACK Keď si SpecialBeatz pozval Separa s Kalim a uvarili banger pre tvoje mesto

Separ

Separ a Kali na feate u SpecialBeatza (Zdroj: YouTube.com/ Comebackgang)

#Sme tu opäť s ďalším dielom rubriky THROWBACK, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré síce nie sú možno aktuálne, ale pre niečo sa oplatí si ich pripomenuť. Či už je to fakt, že sa im nedostalo toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili, ale naopak, boli tak prepracované, že by sme si ich mali hrať aj v súčasnosti. V aktuálnej časti bude reč o spolupráci Separa, Kaliho a SpecialBeatza. Toto je track „Mesto“. Poďme sa naň pozrieť zblízka.

Sledujem to mesto…

Skladba „Mesto“ vznikla v roku 2018, takisto ako producentský album Barter, ktorý vydal jeden z najlepších československých producentov SpecialBeatz. Jeho premiérový album ponúklo veľmi veľa kvalitných spoluprác a prvotriednej, v momentoch až nadčasovej hudby. Vzhľadom na to, aký je Special šikovný, nič iné verejnosť ani neočakávala. A veľmi podarený song je aj práve „Mesto“, na ktorom sa Specialovými hosťami stali dvaja z najsledovanejších slovenských raperov uplynulej dekády, Separ a Kali.

Aktuálne sa nachádzame už v roku 2024, pričom za posledné roky sme mali Separa s Kalim možnosť počuť spolupracovať už niekoľkokrát. Song „Mesto“ je dôkazom toho, že vyhypeované featy Kaliho so Separom boli prítomné aj v minulosti a títo dvaja si po ľudskej aj hudobnej stránke rozumejú výborným spôsobom. Track „Mesto“ má v sebe množstvo zaujímavých prvkov, nie je to prvoplánová záležitosť, pričom ak by si si myslel, že jeden alebo druhý z menovaných vo veľkom „zadelí“ a druhý sa len zvezie, bol si na omyle. Ako Separ, tak aj Kali si svoje miesto zastali, ponúkli množstvo skvelých a úderných barov a taktiež aj rýmov, ktoré by si možno nečakal ako napríklad mesto – pesto. Ako sa hovorí, predstavivosti sa medze nekladú a už vôbec nie v rape. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Na tlačovke Fight Night Challenge to zase vrelo: Frayer Flexking sa pobije so Strýcom Filipom

Vyhrotený banger

Čo sa týka čísiel, „Mesto“ si k dnešnému dňu na YouTube pustilo viac ako 5.3 milióna ľudí. Dosť celému featu pomohlo, že dostal rovno aj kvalitný videoklip, SpecialBeatz si na všetko okolo svojho albumu dal záležať, pretože predovšetkým v našich končinách sa ešťe stále nestáva často, aby producenti vydávali projekty. Myslíme si, že Special bol v tomto ohľade jedným z mála priekopníkov a je to samozrejme vítané. Pretože, nech si hovorí každý, kto chce, bez beatov a hudby by rap nebol taký populárny, ako je. Rozhodne nie.

Keď sa pozrieme do sekcie komentárov, vidieť, že ľudia si „idú“ „Mesto“ dodnes, čo nie je prekvapivé, pretože Kaliho kombinácia so Separom je naozaj cenná. Keď sa títo dvaja stretnú, zárukou je prinajmenšom to, že nebude núdza o reakcie, pozretia a komentáre. Ako Separ, tak aj Kali, obaja sú veľmi populárni a ich fan bases sú naozaj verné. Koniec koncov, je to výsledkom dlhodobej práce, ale o tom by sme mohli napísať osobitný článok. Každopádne, „Mesto“ je song, ktorý sa oplatí si pripomenúť. A ak sa náhodou stalo, že ste o ňom ešte nepočuli, rozhodne by ste to mali zmeniť. Zaslúžia si to nielen títo interpreti, ale taktiež to bude prospešné aj pre teba. Nie nadarmo sa hovorí, že dobrej a kvalitnej hudby nikdy nie je dosť.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame