Téma na diskusiu: Je toto najlepší beat posledného desaťročia?

Určite niečo, čo je najlepšie, v priemysle tak nabitom kvalitou ako je rap, je úloha, ktorá sa prakticky nedá splniť. Ono, je prakticky jedno aké dáte atribúty, vždy sa nájde niekto, kto bude nespokojný, kto bude mať iný názor. A ono je to koniec koncov aj dobré, pretože je to dôkazom toho, že ľudí daná problematika baví, sledujú ju dopodrobna a majú ju nasledovanú.

Iné to nie je ani v problematike rapových beatov. Keď sa vás opýtame, ktorý beat v doterajšej histórii rapu je najlepší? A ako to vôbec zistiť? Každému sa totiž páči niečo iné. Jednoduchšie to nebude ani keby sme sa opýtali, aký beat je najlepší v poslednom desaťročí. Teraz nezáleží na tom, či ide o slovenský alebo český rap alebo berieme do úvahy aj zahraničnú tvorbu. Predsa len sme sa rozhodli, že do tejto diskusie zľahka rypneme.

Kto sleduje rap game a rôzne analýzy, diskusie či názory, určite sa nad týmto už neraz zamyslel. Ktorý beat by si teda zaslúžil ocenenie najlepšieho rapového beatu posledného desaťročia? Môžete nám odpovedať v komentároch na sociálnych sieťach, budeme sa tešiť na vaše názory a ktovie, možno rozprúdime diskusiu, ktorá skutočne prispeje k tomu, že posunieme celú debatu niekam úplne inam.

Ak ale máme napísať jeden jediný beat, ktorý by do tejto hry mohol objektívne prehovoriť, volíme skladbu Praise The Lord, na ktorej spolupracuje ASAP Rocky so Skeptom, pričom produkčne sa o ňou postaral práve Skepta. Track vyšiel v roku 2018 a k dnešnému dňu ho videlo na YouTube takmer 300 miliónov ľudí, čo je prinajmenšom zaujímavé číslo. Odporúčame si skladbu potom pustiť aj bez textu a sústrediť sa len na samotnú hudbu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ego ako súčasť slovenského seriálu: Ľudia sa majú na čo tešiť

Ako spomíname vyššie, je to vec vkusu, ale keď sme sledovali rôzne diskusie a názory, tak tento beat skutočne patrí k tomu TOP, čo rap game   (minimálne) v posledných rokoch ponúkla. Samozrejme, tešíme sa na vaše názory, sto ľudí sto chutí. Existuje nemalá skupina ľudí, pre ktorú je TOP práve tento beat.

Koniec koncov sa dostávame k tomu, že vybrať jeden jediný je prakticky nemožné. Desať rôznych ľudí by vybralo desať rôznych beatov a všetky by mohli byť v istom ohľade najlepšie.

Foto: ASAP Rocky, profil na Instagrame

Odporúčame