Vyskúšali sme fitness náramok Galaxy Fit3: Ponúka sto typov cvičení a skvelé funkcie, no batéria nevydrží ani týždeň

Fitnes náramok Galaxy Fit3

Testujeme Galaxy Fit3 (Foto: Hashtag.sk)

#Po dlhšej dobe máme znova dočinenia so zaujímavým smart zariadením na ruku. Ide o nový fitness náramok od Samsungu, ktorý sme dostali v tmavosivom vyhotovení a aj s podrobným manuálom na jeho komplexné využitie. Za zlomok ceny inteligentných hodiniek vieš mať veľmi dobrého fitness trénera – Galaxy Fit3 totiž stoja len zhruba 60 eur. Čo za túto hodnotu ponúkajú?

Väčší a širší displej

Drvivá väčšina fitness náramkov má veľkosť displeja na úrovni 1 až 1,2 palca. Ich tvar je pomerne pretiahnutý. Galaxy Fit3 majú až 1,6 palca a sú oveľa širšie ako bežné zariadenia tohto typu. Rozhodnutie rozšíriť displej dáva oveľa viac priestoru na informácie a jeho kvádrový tvar zabezpečí, že žiadne miesto na displeji neostane nevyužité.

Displej síce nemá najdetailnejšie rozlíšenie, ale vďaka jednoduchej nadstavbe je všetko čitateľné. Pochváliť ale musím jas, ktorý je výborný a vždy som aj na priamom slnku vedel čítať obsah displeja. Na ráme je jediné tlačidlo, ktoré ťa vždy vráti na hlavný ciferník. Náramok vieš spárovať len so zariadeniami s operačným systémom Android 10 a novším cez apku Galaxy Wear, s iPhonom sa nekamoší.

Náramok je vyrobený z hliníka, ktorý je odolný a ľahký zároveň. Počas nosenia som ho príliš nevnímal. Má vodeodolnosť IP68 (ako top smartfóny) a vydrží tlak 5 atmosfér (do hĺbky 50 metrov). V balení je aj silikónový remienok, ktorý sa dá jednoducho vymeniť, ak ti jeho materiál alebo farba nevyhovuje. Spustenie a nastavenie je jednoduché a zaberie asi minútu – dostupná je kompletná slovenská lokalizácia. Sprievodcom funkcií ťa prevedie krátky úvodný manuál.

Cvičenie s Galaxy Fit3
Cvičenie s Galaxy Fit3 (Foto: Hashtag.sk)

S cvičením pomáha vo veľkom

Prejdem teda na jednotlivé funkcie. Galaxy Fit3 ponúka dohromady až 107 manuálne nastaviteľných tréningových režimov, v základe sú napríklad chôdza, beh, cyklistika, turistika, plávanie či posilňovanie. Rozdielne meranie funkcií sú medzi behom vonku a behom na páse, preto na úvod odporúčam pozrieť si celú ponuku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Máš starší mobil, no túžiš po funkciách pokročilého smartfónu? Vyskúšaj simuláciu najnovšej série Galaxy S24

Výsledky cvičení nájdeš na hodinkách, ale aj v samotnej apke na tvojom mobile. Hodinky ponúkajú len obmedzené informácie, preto odporúčam pracovať aj so smartfónom, kde si okrem iného môžeš jednotlivé etapy tréningov porovnávať. Samozrejmosťou je pri každom sledovanie tepu. Okrem toho si môžeš aj bez zapnutia cvičiaceho módu pravidelne sledovať stres, tep či príjem vody. EKG tu nie je (treba pozrieť na drahšie Galaxy Watch).

Prekvapujúco ma bavilo využívať spánkový režim a spánkový koučing. Vie odmerať kvalitu spánku, štádia REM a N-REM, chrápanie aj hladinu kyslíku v krvi. Čím viac ťa spozná, tým viac ti bude odporúčať, ako kvalitnejšie spať a tie tipy skutočne fungujú. Počas noci som ani nevnímal, že spím s hodinkami na rukách.

Z ostatných mimofitnessových funkcií by som vypichol možnosť ovládania médií (napríklad Spotify), budík, ovládanie spúšte fotoaparátu a vzájomné zdieľanie polohy mobilu a náramku. Osobne som využíval takmer všetky z nich.

Výsledky cvičenia
Výsledky cvičenia (Foto: Hashtag.sk)

Batéria nie je zázrakom

O batérii by som mohol písať samostatný článok. Skúsim to však zhrnúť. Medializované informácie hovoria o 13 dňoch na jedno nabitie, no tento test sa vykonával pri veľmi obmedzenom používaní (maximálne 30 minút cvičenia denne, maximálne 9 minút sledovania času denne a podobne). Preto ten údaj treba brať s veľkou rezervou.

Náramok má navyše funkciu Always On, ktorú som rád využíval, keďže som mohol pozrieť na čas bez pohybu ruky. No a toto je výsledok môjho niekoľkocyklového testu – pri riadnom využívaní všetkých funkcií (hodina cvičenia denne, monitoring spánku, pravidelné sledovanie tepu, nonstop bluetooth a Always On) mi zariadenie vydržalo maximálne štyri dni, niekedy len tri.

Skúsil som teda obmedziť funkcie (vypnúť Always On a neustály monitoring tepu aj spánku). Aj tak som sa nevedel dostať cez 6 dní na jedno nabitie. Netvrdím, že ide o zlý výsledok, ide o priemerné čísla k tomu, čo ponúka konkurencia, no oproti medializovaným informáciám sa značne líšia. Nabíjanie trvá zhruba hodinu (v balení je len kábel, nie adaptér).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zdravie a motiváciu ti postráži štýlový fitnes náramok
Prepojenie s aplikáciou Galaxy Wear
Prepojenie s aplikáciou Galaxy Wear (Foto: Hashtag.sk)

Verdikt

Takmer každý výrobca smartfónov dnes ponúka aj wearables zariadenia vrátane fitness náramkov. Jeho tretia generácia od Samsungu prináša okrem veľkého displeja aj množstvo nových funkcií, ktoré som rád využíval a skutočne dokážu pomôcť prinútiť sa viac hýbať.

Galaxy Fit3 za cenu zhruba 60 eur určite stoja za zváženie a ak máš mobil od Samsungu, zrejme sú jednoznačnou voľbou, ak hľadáš tento typ produktu. Osobne dúfam, že príde ešte viac remienkov, pretože aktuálne je ich výber pomerne obmedzený. Samotný náramok si aktuálne môžeš vybrať buď v tmavosivej (testovanej), bielej alebo ružovej farbe.

Sleduj náš Instagram 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame