Študentka Nikol háčkuje eko bikiny, ktoré sadnú každej postave: Do plaviek už chudnúť nemusíš, v Bikini Sorbet ti ich vytvoria na mieru

Nikola Novosadová (zdroj: archiv NN)

#Nikola Novosadová študuje Podnikovú ekonomiku a manažment. Popritom založila vlastnú udržateľnú značku Bikini Sorbet. V rámci nej spolu so svojou matkou háčkuje najmä plavky na mieru a ďalšie zaujímavé kúsky pre ženy každého veku i postavy. Ich modely dávajú priestor fantázii, ktorá je v každej z nás, keďže dnešná doba rýchlej módy má tendenciu ju potláčať. Okrem ponúkaných kúskov na Instagrame si zákazníčky môžu vytvoriť vlastné návrhy, prispôsobiť farbu, strih alebo vzor.

Trendy sa rozhodla tvoriť, nie nasledovať

Háčkovať sa Nikol naučila sama, pred tromi rokmi. ,,Ako žieňa s veľkosťou XS som občas mala problém nájsť dobre padnúce plavky, ktoré by na mne všetko nezakrývali. Keď už som konečne našla tie pravé, pri vode ich mala každá druhá. Tak som sa rozhodla, že si ich jednoducho vyrobím sama.”

Na prvé plavky vytvorené touto metódou len tak nezabudne. Háčkovanie ju bavilo natoľko, že bavlnu a háčik vytiahla aj počas prednášky v škole či cestou autobusom. ,,Prvý model nevyzeral veľmi esteticky a výroba mi trvala večnosť. Postupne som sa zlepšovala a ľudia okolo mňa si začali moje modely všímať.”

Poznáte ich najmä z Instagramu

Výrobky od tejto rodinnej firmy si môžu zákazníčky objednať cez Instagram, Facebook alebo e-mail. ,,So zákazníčkami komunikujeme pomocou správ. Pokiaľ ide o výrobu na mieru a podľa požiadaviek, osobný kontakt je obrovskou výhodou. E-shop však určite chystáme. Rovnako nás budete môcť stretnúť aj na viacerých lokálnych trhoch a festivaloch na Slovensku či v Čechách. Naša výroba je navyše bezodpadová a modely tvoria z kvalitnej bavlny od lokálnych výrobcov.

E-shop s unikátnym konceptom je na obzore

,,Plánujeme vytvoriť e-shop, ktorý sa bude mierne líšiť od toho, čo ľudia poznajú,” hovorí Nikola. Do portfólia budú okrem súčasných plaviek, crop-topov a dizajnových eko-tašiek pribúdať ďalšie produkty. V Bikini Sorbet si ale môžete bez problémov objednať hocijaký háčkovaný kúsok už teraz. ,,Stačí mať predstavu a zveriť sa do našich rúk.” Najnovším kúskom z ich sortimentu sú spomínané pletené tašky. Tie sa hodia ako k vode, tak aj na bežný denný nákup. ,,A práve o tieto dizajnové eko-tašky budú mať ľudia možnosť súťažiť na našom Instagrame. Takže stay tuned!”

Uháčkovať plavky nie je jednoduchá záležitosť

V Bikini Sorbet trvá výroba plaviek maximálne tri dni a nie je náročná len na čas, ale aj na trpezlivosť. ,,Ide nám o to, aby plavky zákazníčkam dokonale sadli, zakryli to, čo majú, a podčiarkli to, čo treba. A práve preto sme za krátku dobu našej existencie nazbierali toľko pozitívnych recenzií, ktoré len potvrdzujú kvalitu našich slovenských výrobkov. Bojovať s fast fashion reťazcami je bez eticky zmýšľajúcich ľudí takmer nemožné a máme neskutočnú radosť, že si ženy uvedomujú dôležitosť a výhody lokálnej výroby a radšej siahnu po modely od slovenského dizajnéra.”

Netradičné požiadavky nie sú ničím zvláštnym

Pri otázke, či mala aj nejakú netradičnú požiadavku sa zasmeje. ,,Plavky vo farbe slovenskej vlajky na hokejový zápas pre priateľku. Logiku by som v tom ale nehľadala. Mali sme napríklad aj požiadavku na vyhotovenie rovnakých plaviek pre mamičku a jej malú dcérku. Výsledok dopadol krásne, ale predsa len, patrilo to medzi menej bežné objednávky.” Nemôže zabudnúť ani na požiadavku vyhotoviť plavky, aké nosil známy Borat. ,,Boratovky sa nám chvalabohu podarilo záujemcom vyhovoriť, čím sme slovenskú verejnosť určite ukrátili o nevšedný pohľad,” dodáva s úsmevom.

Nebuďte otrokmi trendov

Plavky ju zamestnávajú na plný úväzok, no študentka stíha popri tom pracovať aj v SEO oblasti. ,,Mám prácu z domu. Čas si viem zariadiť tak, aby som stíhala všetky tieto aktivity a nezbláznila sa z toho,” vysvetľuje. Na záver všetkým čitateľom odkazuje, aby v dobe influencerov zostali sami sebou. ,,Nebuďte otrokmi trendov. V čom sa vy cítite dobre a čo sa vám páči je tým, čo vás najlepšie vystihuje. Zostaňte sami sebou.”

Náš tip na koncert: HEX 30 / KEĎ SME S VAMI TOUR 2019. Lístky sú v predaji cez Predpredaj.sk.

Zdroj: facebook.com/bikinisorbet, instagram.com/bikinisorbet, Nikol Novosadová
Odporúčame