Spáliť či pochovať do zeme? Táto spoločnosť ponúka možnosť vytvoriť z vášho popola skvelú vec

pixabay.com

#Takmer každý z nás sa už v živote zamyslel nad tým, akým spôsobom by chcel byť pochovaný. Množstvo ľudí stále vyznáva názor, že jediné správne je ukladanie do zeme, iní sa zase naivne boja, že sa v truhle preberú a nebudú sa vedieť dostať von. Preto sa v posledných rokoch rozmohlo spopolnenie tela a jeho uloženie do urnových hájov. Po prečítaní tohto článku zmeníte všetky svoje plány a rozhodnete sa pre úplne iný spôsob. Taký, ktorý vašich blízkych možno dokonca prinúti aj tancovať.

Skupina kreatívnych ľudí vo Veľkej Británii sa rozhodla, že sa už nechce pozerať na urny, staré fotografie či nahrávky, ktoré im pripomínali ich blízkeho človeka. Skrsol v nich nápad, ako spojiť všetky tri veci dokopy. V roku 2010 tak vznikla spoločnosť Jason Leach’s Company. Tá ponúka možnosť vytvoriť z popola vášho blízkeho vinylovú platňu.

Vinylové platne sú späť: Ide len o retro, alebo je ich kvalita naozaj lepšia?

Typické praskanie, ktoré môžeme počuť na klasických vinyloch je však v tomto prípade účelové a ide vlastne o kusy popola. Spoločnosť tak chcela docieliť, aby aj človek po smrti mohol vydať akýsi zvuk a nikdy nebol zabudnutý. Ako to celé vyzerá a ako prebieha celá realizácia tvorby sa môžete bližšie dozvedieť vo videu nižšie.

 

Odporúčame