Počul si už o internetovom fenoméne Skibidi Toilet? Hovoriaca hlava v záchode je viac než len virálnym trendom

Hovoriaca hlava v záchode čoraz viac zaplavuje internet (Zdroj: Youtube/DaFuq!?Boom!)

#Internet je domovom nespočetného množstva zábavy a informácii rôzneho druhu. Niektoré z nich ale zaujmú ľudí natoľko, že sa stanú virálnymi. Skibidi Toilet ja viac ako len virálnym videom na TikToku. Z tohto pôvodne memečka vznikla Youtube séria a tiež viacero hier. Čo to vlastne tá hovoriaca hlava v záchode je? Informuje o tom portál Distractify.

Animovaný bizár

V prvom rade sa jedná značne bizarný projekt. Postavený je na myšlienke, že ak zo záchodovej misy len tak, z ničoho nič, vykukne hlava a začne ti spievať rôzne radostné pesničky, bude to určite veľká zábava. Áno, tento nápad je jedným z tých, pri ktorých sa človek len chytí za hlavu a premýšľa, k čomu sú vlastne isté sociálne siete dobré, no fakt je tiež ten, The Skibidi Toilet dosiahlo za pár mesiacov značný úspech.

Jeho tvorca má na svojom Youtube účte DaFuq!?Boom! takmer 22 miliónov sledovateľov. Tohto podivného nápadu sa tiež chytilo viacero tvorcov, ktorí prišli s vlastnými verziami hovoriacej hlavy.
Najprv by si mal vedieť, že The Skibidi Toilet nezačal ako virálne video na TikToku. Domovskou platformou v tomto prípade bol Youtube, kde bolo uverejnených niekoľko animovaných videí s hovoriacou hlavou. Tá prvá bola uverejnená ešte vo februári tohto roku. Pôvodne mali tieto epizódy len pár sekúnd (tá prvá mala 11 sekúnd), no neskoršie „epizódy“ už mali aj niekoľko minút.

@dafugboom0

Skibidi toilet

♬ оригинальный звук – DafuqBoom

Aj hovoriace záchodové hlavy prešli vývojom

Ak by si sa rozhodol, že sa pokúsiš podľahnúť aj ty týmto videám, priprav sa na to, že nejakého zložitejšieho príbehu či pointy sa v nich nedočkáš. Aj akékoľvek dialógy by si v nich čakal márne. Tými najdôležitejšími ingredienciami v The Skibidi Toilet sú skrátka bláznivý nápad doprevádzaný zvukovými efektami a „upbeat“ piesňou, ktorá ti zaručene zdvihne náladu. Pokiaľ sa teda pristihneš pritom, že sa ráno zobudíš na to, že sa ti v hlave dookola prehráva „Skibidi dop dop dop yes yes,“ tak si musíš skrátka priznať, že The Skibidi Toilet je síce číre bláznovstvo, no chytľavé a svojim spôsobom zábavné.

Napriek tomu je každé video trochu iné, ako to predošlé. S istou rezervou by sa tieto videá dali prirovnať ku úvodnému klipu Simpsonovcov, po ktorých nasledovala už konkrétna časť. Aj tie totiž začínali s úplne jednoduchým nápadom, či skôr scénou, no časom sa ich scenáre stávali zložitejšími a pribúdali aj nové nápady.

Medzi mladou generáciou sa tieto videá stali rýchlo populárnymi. Každá z epizód má minimálne milión pozretí. Do dnešného dňa je tou najpopulárnejšiou epizóda Skibidi Toilet 45, ktorej počet pozretí prekročil 43 miliónov.

Aj ako počítačová hra

Vzhľadom na veľkú popularitu sa fanúšikovia dočkali aj videohry. Hra Skibidi War – Toilets Attack je dostupná ako mobilná aplikácia pre iOS a Android. Strieľaš v nej hordy Skidibi toaliet a hra pripomína klasickú strieľačku. To však nie je všetko. Počítačová verzia tejto hry bude dostupná už koncom tohto roku na Steame. Od hry môžeš údajne očakávať „vzrušujúcu akciu pre viacerých hráčov, inovatívny single-player.“

To, že hovoriace záchodové hlavy poriadne rozvírili hladiny na Youtube a tiež aj v hráčskom svete, znamená napríklad to, že sa možno dočkajú aj vlastnej šou. Údajne sa na Skibidi Toilet TV show už pracuje. Dosť na tom, stále nie je známe, ako by takáto šou mohla vyzerať. Ďalšou otázkou je, či by vôbec tento nápad fungoval aj v dlhšom formáte. Nech je, ako chce, hovoriace hlavy vyskakujúce z toaliet sú stále pomerne veľkou virtuálnou senzáciou, ktorá je stala vhodným objektom rôznych rozborov.

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, distractify.com
Odporúčame