ROZHOVOR Pali Hari: Čo hovorí na Fuča a ako vyzerá jeho spolupráca s Fat Joeom?

Pali Hari

Pali Hari vs Fučo (Zdroj: FNC)

#Jedným z najočakávanejších zápasov bude aj súboj Fuča so samotným démonom Palim Harim! Treba poznamenať, že Pali Hari aka Pavol Vaško je štvornásobný majster Slovenskej Republiky v kickboxe, takže skúsenosti v ringu má naozaj bohaté. Známy je aj svojou hudobnou tvorbou, pričom sa netají ani údajne plánovanou spoluprácou s legendou menom Fat Joe. V rozhovore sa dozvieš, ako vníma zápas s Dynamicom, ako sa pripravuje na zápas s Fučom, čo nemá rád na slovenskom rape a mnoho ďalšieho. 

Čauko. Momentálne trénuješ na boxerský zápas s Fučom, ktorý sa koná pod organizáciou Fight Night Challenge. Ako ti ide príprava?

Príprava ide super, zmenil som gameplan, aký som mal, keď som išiel proti Dynamicovi. Teraz nemusím chudnúť ako v predošlom zápase, keď to bolo 15 kg do zápasu za 5 mesiacov. Dalo mi to zabrať po 4-ročnej pauze a prejavilo sa to aj v zápase. Čo sa týka po silovej stránke, mal som slabšie rany, a to je tým, keď chudneš do zápasu – nie je to dobré a ničí ťa to. Keď sa ideš biť, tak musíš jesť 5-krát do dňa a nie iba 3-krát. Je to nepríjemné, keď sa musíš sústrediť, aby si chudol, keď potrebuješ mať silu na boj. Už nikdy viac nebudem chudnúť, radšej zoberiem ťažšieho súpera. S Dynamicom sme išli do 105 kg, s Fučom to je 115 kg. Radšej budem mať menej jak on, ale budem silný, nažratý a v kľude, ako by som mal chudnúť a ničiť si svoje kvality.

Pali Hari
Pali Hari vs. Fučo (Zdroj: IG/@marek_marinak_fuco)

V čom vidíš hlavný rozdiel medzi Fučom a tvojim predošlým súperom Dynamom?

Keď som sa rozhodol mať zápas a podpísať kontrakt s FNC, dozvedel som sa od promotéra FNC Matúša Mečara, že idem do zápasu s Dynamicom, ktorý boxuje, no má len 1 zápas. Hned keď som ho pozrel, som vedel, že nemá len jeden zápas, ale bolo mi to jedno, chcel som sa biť. Nakoniec som sa dozvedel, že má 10 fightov a 9 výhier po sebe, 1 prehru kvôli zraneniu. Ja som mal 4 roky pauzu kvôli regenerácii tela po 20 rokoch tréningov. Každý deň boli 2 fázové a aj kvôli hudbe. Rozdiel medzi nimi bude v tom, že Dynamic je technický boxer, snaží sa skôr ísť na body, má pohyb a má stratégiu. Fučo je mlátička, ktorá sa bude biť v strede ringu, jak pravý muay thai fighter. V thajskom boye má 4 fighty a všetky vyhral

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obrovská strata v slovenskej hudbe: Zomrel Vašo Patejdl

Si štvornásobný majster Slovenska v kickboxe. Nechcel by si sa vrátiť k tomuto športu v nejake forme? Napríklad ako tréner, či zápasník.

Áno, som 4-násobný champion v kickboxe, ale lepší som bol v muay thai, ktorý je tvrdší a tým som aj začínal. Vtedajší prezident asociácie ma nemal rád, lebo som z Bratislavy a chcel, aby všetky tituly boli v Banskej Bystrici. Nedával mi titulové šance ako svojim zverencom a to ma sralo. V kickboxe som išiel na prvý turnaj, dal som v pyramíde 2x K.O. v zápase a hneď ma zobrali do reprezentácie. Celkovo to však bola zlá organizácia, ktorá sa nakoniec rozpadla, no dala mi skúsenosti vo fightoch, ktoré som mal s elitou na SVK/CZ scéne, ale aj poľskej scéne. Už 15 rokov sa venujem trénerskej kariére a mám vlastný gym s názvom Golden Gym Bratislava, kde trénujem fighterov, začiatočníkov, ženy, deti. Akurát prebieha nábor, tak všetci ste vítaní. Trénujeme tam muay thai, kickbox, box či krav maga. V ňom mám aj čierny pas. Mojím cieľom je získať teraz titul FNC a venovať sa profi boxu.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

 

Ľutuješ, že si vtedy použil lakeť, za ktorý rozhodca predčasne ukončil zápas? Ako to vnímaš s odstupom času?

Čo sa týka zakázaného úderu, ktorý som dal Dynamicovi, tak to bolo v zápale boja. Keď som mal tie 4 roky pauzu, tak som sa venoval Krav Mage, izraelskému bojovému umeniu, ktoré ma naučilo byť zákerný v boji v daných situáciách. Mal som vyhratý zápas, pretože Dynamic má za celý zápas netrafil, mal som to pod kontrolou a vyhrával som na body. Napočítal som 35 úderov za celý zápas, takže by som určite vyhral na body.

Prišiel však moment z Dynamicoveho rohu, kde kričali "ublíž mu, nepáči sa mu to, že si ho trafil". Pričom ma trafil iba raz za celý zápas, aj to bola facka, ktorá mi nič nespravila, ale jak sme boli v prestrelke, Dynamic na mňa vybehol so 7 údermi, ktorým som sa vyhol a dal mi iba jednu facku. Nasralo ma to, čo kričí ten jeho tréner, že "daj ho dole, ublíž mu". Síce som na takéto pokriky nikdy nereagoval, keď som mával ako mladší zápasy, ale čím si starší, tak tým máš väčšiu agresivitu v boji.

Tak ma to nasralo a povedal som si, že teda keď mi želáte ublíženie a aby ma dali dole, tak som to vybavil po svojom a dal som mu lakeť na ten malý mozog. Neviem síce, ako som to v tej rýchlosti dal, jednoducho mi to napadlo. Proste keď máš dlhšiu pauzu a bojuješ v inom športe s inými pravidlami, tak sa to môže stať každému. Bielorusi mu hovoril, že nemám meniť štýly, ale teraz je taký trend, že ide box a muay thai a kickbox upadá, tak sa venujem boxu. V tom ešte champion nie som, ale budem :) !

 

Aký máš vzťah s Fučom? Boli ste niekedy predtým v kontakte? Na Instagrame ste si vymenili už veľa ostrých slov a trashtalkov.

S Fučom sa poznám od muay thai, trénovali sme spolu. Konečne idem s niekým, kto sa nebojí ísť do trash talku. Proste je doba, v ktorej treba robiť show. Ľudí už nezaujímajú zápasy na život a na smrť, aké som mal s profíkmi predtým. Ľudia chcú vidieť show, kvalitný trash talk, nástupovku, staredowny, potýčky, a samozrejme, kvalitný zápas. Fučo je streetfighter a thai boxer a hlavne psychopat. So psychopatmi sú ťažké zápasy, nie je to moc o technike, ale prestrelkách. Takže Fuča nepodceňujem a pripravujem sa poctivo na tento zápas, ako na každý. Ja som pedant v príprave a hlavne v bojových umenia. Milujem sa biť, pozerať zápasy a rozprávať sa o tom. To je moje hobby, ktoré aj zarába. Skrátka, neviem bez toho žiť, je to choroba z povolania. Stále to mám v hlave - boj každý deň!

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

<script> 

Ako sa cítiš pred týmto veľkým zápasom?

Cítim sa odhodlane a verím si, ako vždy pred zápasom. Keď máte viac zápasov za sebou, ako mám ja, čo je celkovo 66, toto bude 67 zápas a celkovo 11 zápas v boxe, tak to je iné. Proste keď už máš veľa zápasov aj na ulici, aj v ringu, už ti to je jedno, nemáš stres, ani obavy, že sa ti niečo stane. Proste sa ideš nažrať a dať niekoho dole, kto sa opováži ísť proti tebe. Je to síce crazy, ale tak to mám v hlave.

Pred 4 mesiacmi si vydal aj svoj špeciálny track Ulica Klietka Ring, ktorý určite použiješ ako svoju predzápasovú nakopávačku pred zápasom. Vznikol tento track práve kvoli Fight Night Challenge?

Túto pesničku som robil ako comeback do ringu, je to v trapovom beate. Trap je momentálne trend, takže sa musím držať trendu. Samozrejme, že sa mi páčia aj iné štýly, ako je reggae, g-funk alebo taký oldschoolový rap. Tento track nepoužívam ako nástupovku, lebo na tento zápas som urobil iný track s názvom Palo Vaškooo, ktorý je v houseovej emočnej samurajskej forme. Vždy som mal pred zápasom rád house, to ma vždy uvoľní, roztancuje a vyhecuje. Preto som si spravil vlastnú nástupovku v tejto forme. Chcem sa venovať house-u aj potom.

Vydáš do zápasu ešte nejaký track?

Áno, dorobil som ďalšie dva tracky, ktoré chcem vydať v deň tlačovky. Jeden s názvom Milfice, ktorý bude v trapovom beate a v deň zápasu chcem vydať reggae track s názvom Warrior. Mám síce 10 iných, nových, ale tie použijem potom na moje prvé EP. Ako sa hovorí, pomaly ďalej zájdeš :).

Množstvo ľudí sa pýta, čo znamená číslo 888 za tvojím menom. Vieš nám to objasniť?

Toto číslo má pre mňa 3 významy. V prvom znamená číslo môjho narodenia, kedy som sa vyliahol :)). To je 10. 08. 1988. V druhom rade to je anjelské číslo, v ktorom je magická sila a v treťom rade to je 3x nekonečno. Nikdy som neveril na numerológiu, ani magické veci, ale keď som sa začal zaujímať o tieto veci, tak som v tom mal jasno. Mám rád okultizmus a magické veci. Vždy ma fascinovali legendy a veci, ktorých sa ľudia boja.

V kuloároch sa šepká, že si mal mať aj spoluprácu s Fat Joeom. Je to pravda? V akom to je štádiu?

Áno, chcem byť prvý raper na našej scéne, ktorý bude mať klip s raperom z USA. Nie len slohu. Páči sa mi to, čo sa podarilo KF, a to nadviazať kontakt s Nate Doggom, ale aj Separovi so Snoop Doggom. Každý raper, ktorý žije hudbou, je to jeho život, by mal mať ambície sa spojiť s elitou z USA. Chystám sa do USA priamo do Miami, kde sme sa s Fat Joe-om spoznali. Chcel som ísť ešte tento rok, ale už mi to nevyjde kvôli zápasu FNC. Čaká ma ťažký zápas a musím sa venovať príprave, ale január a február sa ta mchystám a chcem tam aj chvíľu pobudnúť a načerpať rapovú energiu. Zároveň sa zdokonaliť aj v jazyku, aby som vedel rapovať aj po anglicky, aby som vedel zasiahnuť aj americký a celosvetový trh. Fat Joe je legenda a lev ako som ja a keď s ním budem mať track, tak sa s ním chcem aj lepšie spoznať, aby náš track bol celosvetový hit.

A chcem s ním byť aj kamarát, aby som sa dostal aj k ostatným hviezdam, ako je napríklad DJ Khaled, Nas, Rick Ross a ďalší. Oni sú tam jedna veľká rodina a chcem tam patriť, to je pre mňa level, ktorý ešte nikto na SVK, CZ, PL scéne dosiahol a preto je to môj cieľ

Pali Hari
Pali Hari a Fat Joe (Zdroj: IG/@pali_hari888)

Čo neznášaš na slovenskom rape? Pretože tvoje názory sú dosť extravagantné, čo sa týka aktuálnej situácie na našej scéne.

Nebudem ohovárať žiadneho rapera, keď každý to robí najlepšie ako vie a dáva do toho všetko. Ale čo sa mi nepáči na našej scéne, sú detskí raperi bez skúseností. Rapujú o živote, kde si vymýšľajú texty a rapujú básničkami a bájkami typu "Power Rangers" a podobne. Potom sa mi nepáčia raperi, ktorí nemajú hlas na rap. Proste keď na to nemáš hlas, tak by si to podľa mňa nemal robiť. Pretože to je ako steak bez krvi. Steak bez krvi je tiež steak, ale je suchý a pripálený. Nemastný, neslaný...pritom steak s krvou je to pravé orechové. Ale keď sa to ľudom ľúbi, tak to chápem. 100 ľudí, 100 chutí.

Máš nejaké rapové vzory? Koho rád počúvaš?

Mám len jeden vzor a ním je Rytmus. Mám rád raperov, čo vedia cítiť hudbu a dokážu dať emóciu do pesničky. Takých je u nás na scéne málo. V CZ nemám vzor rapera, ktorý by sa aspoň z časti rovnal Rytmusovi. Ten tu údáva trend ideálneho rapera, ktorého pesničky sa vyrovnajú pesničkám z USA. Z Poľska sa mi páči Popek Monster. Z USA mám viac vzorov. V prvom rade to je 2Pac a potom to sú Eminem, 50 Cent, Fat Joe, Nas alebo Nate Dogg.

Strkanice, ochrankári a legendárny Pali Hari: Takto vyzerala tlačovka Fight Night Challenge

Ako tráviš svoj voľný čas? Máš nejaké hobby mimo rapu a boxu?

Voľný čas trávim s rodinou. Rád chodím do VIP akcie smotánkovského typu. V prvej lige to vždy stojí za to. Ženy, show, hudba, proste som už vyberavý na zábavu. Nemám rád masové akcie, festivaly, sedenie na zemi a podobne. Mám rád, keď mám svoj stôl, svoje miesto so svojimi ľuďmi na párty. Musí to byť správne ozvučené a nehučí to tam jak na festivaloch. Lebo ja rád konverzujem so ženami aj s kamošmi a proste mám rád svoj kľud. Na zábavu mám svoje podmienky, už nie som decko. A tak sa mi to páči. Mám rád ešte wellness, striptíz kluby a ženy!

Čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom a ľudom, ktorí budú sledovať tvoje ďalšie kroky?

Mojim ľuďom by som chcel odkázať, že nech vo mňa veria a povzbudzujú má na mojej ceste. Mám pre nich pripravené veľké hity, veľké showky, aké tu ešte neboli a, samozrejme, aj zápasy.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame