Robin Zoot a MAKE SUDETY GREAT AGAIN: Prečo je to super album? (ANALÝZA)

Robin Zoot pred niekoľkými dňami oficiálne vydal svoj nový sólový album, ktorý nesie názov MAKE SUDETY GREAT AGAIN. My sme sa v našej redakcii podrobne pozreli na to, prečo tento hudobný projekt člena labelu MILION PLUS spĺňa aj prísne atribúty hodnotenia. Robin viackrát dokázal, že kvalitatívne ho môžeme radiť k popredným menám českého rapu. 

Robin Zoot opäť o kúsok ďalej

Všeobecne platí formulka, že s každým novým hudobným projektom by sa mal umelec posúvať dopredu. Robin toto tvrdenie spĺňa na 100%, čoho dôkazom je jeho album MAKE SUDETY GREAT AGAIN.

Čo sa týka názvu, je v ňom inšpirácia od bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý svojho času uspel vo volebnej kampani so sloganom „Make America Great Again.“ Sudety sú pohraničným územím Česka, kde po druhej svetovej vojne prevažovalo nemecké obyvateľstvo, ale táto oblasť ostala v držaní Českej republiky.

To by sme mali historicky-geografické okienko, tu si môžete vypočuť Zootov nový album. Projekt obsahuje 12 skladieb, ktoré dokopy predstavujú necelých štyridsať minút hudby.

Viacero pevných bodov

Na albume nachádzame song „Česká Floriiida“, ktorý je zakončením niekoľkoročnej trilógie a na YouTube má už aj svoj videoklip (o tejto trilógii niekedy podrobnejšie). Do popredia dávame track „Zendaya“, ktorý má nielen dobrý názov, ale aj obsah (hosťuje tam slovenský rapper Shimmi), pričom nepochybujeme o tom, že vás zaujmú aj songy ako „Au Pair“ a Wolfgang (hosťujú Vercetti CG a Forest Blunt). Projekt má viacero oporných bodov, ktoré ho definujú ako celok.

Cítiť, že Robin Zoot sa opäť posunul. Je na ňom badať aj to, že je členom MILION PLUS, a teda, že nič, čo by nebolo kvalitné, sa von nedostane. Veľkou devízou MAKE SUDETY GREAT AGAIN je hudba. Zoot spojil sily so silnými producentským menami. Spomenúť môžeme chalanov ako SpecialBeat, Decky alebo napríklad HAARP. Nemôžeme sa zbaviť dojmu, že pri tvorbe tohto hudobného projektu sa naozaj myslelo na všetko. A je pekné vidieť, že aj v roku 2022 sú umelci, ktorí si dajú záležať na každej jednej maličkosti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Robin Zoot (@robinzoot)

 A čo o albume povedal samotný Robin? „Kde začať,… keď som začínal robiť tento album, tak som si povedal, že ho chcem urobiť hlavne pre seba. Nenaháňať čísla, nevymýšľať pi.oviny. Skrátka, povoedať veci, ako ich vidím, cítim a žijem,“ rozpísal sa na Instagrame. „Sme z miesta, kde dýchame splodiny, aj tak nás splodilo. Nezabúdajte, odkiaľ ste. Som extrémne proud na všetkých mojich bruders, či už sa im darí alebo nie, pretože vyhrávať vie každý, ale prehrávať a mať chuť hrať, to vieme my. Zoberte si z toho albumu, čo potrebujete, je váš. Ďakujem všetkým, čo to so mnou žijú.“

Mohlo by ťa zaujímať:  Nik Tendov hit „Sedm“ dostal remix: Ako cool je táto verzia?

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram.com/RobinZoot

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.