Riaditeľ, ale aj predavačka a ďalší zamestnanci: Na toto má v Lidli nárok každý!

Lidl.

Zdroj: Adobe Stock

#Hovorí sa, že za každou úspešnou firmou stojí v prvom rade spokojný zamestnanec. Aj Henry Ford tvrdil, že jeden takýto pracovník urobí viac ako traja nespokojní. Dnes ti dokážeme, prečo patrí Lidl medzi najpopulárnejších zamestnávateľov na Slovensku.

Benefit, ktorý ocení každý zamestnanec

Stabilná práca, možnosť kariérneho rastu či atraktívna mzda – to sú bežné potreby, ktoré zamestnanci vyžadujú od svojho zamestnávateľa. Lidl pred rokom predstavil pre svojich pracovníkov netradičnú novinku – Lidl Benefit portál, ktorý funguje ako interný e-shop a možno v ňom nakupovať. Ten je k dispozícii pre každého rovnako, bez ohľadu na pracovnú pozíciu. Ako tvrdí diskont, má ho k dispozícii pokladníčka zo Smižian, ale aj generálny riaditeľ.

Ako to funguje?

Všetci zamestnanci Lidla môžu využívať svoje body, za ktoré si vyberajú tovar či rôzne služby podľa vlastných preferencií. V prepočte ide o sumu približne 250 eur. Jednotlivé benefity sú navyše rozdelené do viacerých kategórií: na podporu zdravia, rodiny, kultúry, poukážky na výhodný nákup, obľúbený Lidl Merch či ďalšie položky. Na prvom mieste v rebríčku záujmu sa umiestnil poukaz do siete kníhkupectiev, potom Lidl poukážky a na treťom mieste poukaz na nákup v zľavovom portáli.

Objednávky za vyše milión eur

Lidl momentálne spolupracuje s deviatimi dodávateľmi, pričom uprednostňuje slovenské firmy a lokálnu výrobu. Ihneď po spustení celého projektu čelil portál ohromnému náporu, čoho výsledkom bola objednávka benefitov v hodnote vyše milióna eur. Celkovo Lidl investoval do rôznych výhod pre zamestnancov za rok až tri milióny.

„Najviac objednaných benefitov bolo počas decembra 2020, vyše 18-tisíc. Vo februári 2021 to bolo dokonca vyše 20-tisíc. V priemere je ich počet ustálený približne na 3 700 benefitov mesačne, čo predstavuje sumu asi 45-tisíc eur mesačne,“ približuje Zuzana Baloghová, vedúca People Processes v Lidli.

Lidl.
Zdroj: Lidl

Už 6-tisíc pracovníkov čerpá viaceré výhody

Aktuálne Lidl na Slovensku zamestnáva vyše 6-tisíc ľudí, pričom všetci majú nárok na čerpanie benefitov. Okrem toho však automaticky získavajú aj ďalšie výhody. Štandardom sú narodeninové, vianočné či vitamínové balíčky a zľavy u partnerov. Lidl sa navyše svojim zamestnancom v prvej línii poďakoval za ich nasadenie počas koronakrízy mimoriadnymi odmenami v celkovej výške 2 milióny eur.

„Benefity pre budúcich rodičov či balíček pre prváka prešli dokonca zmenou. Balíčky si môže objednať každý a darovať ich, komu chce. Nezáleží na tom, či budúcim rodičom je náš zamestnanec, naša zamestnankyňa alebo niekto z rodiny, napríklad aj budúci starý rodič,“ hovorí Zuzana Baloghová.

„V Lidli je pre nás dôležitá téma diverzity a inklúzie. Aj preto sme veľmi radi, že sa môžeme popýšiť takým benefitným portálom, v ktorom si všetci môžu vybrať benefity podľa seba bez ohľadu na to, na akej pozícii pracujú,“ dodáva.

Čo ešte získaš prácou v Lidli?

Lidl premieňa slová na činy a spokojnosť zamestnancov nie je preň iba fráza. Ak chceš aj ty pracovať v Lidli, stále máš možnosť zamestnať sa na rôznych pozíciách so zaujímavou mzdou. Diskont totiž hľadá pracovníkov. Zamestnanci dostávajú navyše viaceré výhody nad rámec Zákonníka práce. Patrí sem napríklad dovolenka pre pracovníkov do 33 rokov do 25 dní ročne, doplnkové penzijné pripoistenie vo výške 200 eur ročne či stravné v hodnote 4 eurá na deň vyplácané priamo na účet alebo na gastrokartu. Stačí iba ukázať svoje schopnosti, záujem pracovať a výhody môžeš čerpať aj ty.

VIAC O PRÁCI V LIDLI

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame