REWATCH: Moja Reč a hymna seriálu Prison Break. Pamätáš?

Prinášame ti nový diel obľúbenej rubriky REWATCH, v ktorej sa venujeme skladbám zo slovenského či českého rapu, ktoré sú staršieho dátumu vydania, respektíve sa im nedostalo toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili. Alebo skrátka sa jedná o track, ktorý si zaslúži, byť pripomenutý. Dnes bude reč o skladbe, ktorá ťa postaví z gauča a poriadne ťa namotivuje. Toto je Moja Reč z roku 2009. Cítiš sa starý? Nevadí, aj my. 

V roku 2009, čo je už poriadne dávno, vydala Moja Reč dvojalbum s názvom Dual Shock, kde sa nachádzali tri desiatky skladieb a ešte aj bonusové tracky. Práve medzi bonusmi sa objavil song s názvom Musíš vydržať, v ktorom sa logicky objavujú Supa a Delik, o produkciu sa stará Jozef Engerer a zabudnúť netreba ani na hostí, konkrétne na Šana Sásiho a Grega Delcorea. Každopádne, vznikol track, ktorý má na YouTube viac ako 300 tisíc pozretí, čo je vzhľadom na to, že to bolo v dobe, ktorá je dnes už roky vzdialená, naozaj výborné. Ale význam tejto skladby je aj iný, svojho času sa stala v našich končinách kultom.

Jedná sa totiž o track, ktorý sa stal titulnou skladbou legendárneho seriálu Prison Break, ktorý bol pred vyše dekádou hitom aj na Slovensku. Prinášala ho v slovenskom dabingu televízia JOJ, pričom vtedy si možno niekto ani neuvedomil, že titulná skladba k nemu je prakticky rapová a vytvorili ju chalani z legendárnej skupiny Moja Reč. Pútavý príbeh bratov Lincolna Burrowsa a Michaela Scofielda je dodnes jedným z najlepších seriálov všetkých čias, pričom ak niekedy natrafíš na jeho slovenský preklad a budeš sledovať úvodné titulky, tak teraz už budeš vedieť, ľudovo povedané, odkiaľ vietor fúka.

Keď si odmyslíme spojitosť Musíš vydržať a Prison Breaku, tak samotný track je naozaj motivačný a plný toho, že sa nesmieš vzdať, musíš zabojovať a ísť si za tým, čo chceš. Nebude to jednoduché, práve naopak, bude to poriadne náročné, ale práve vtedy, ako hovorí, samotný názov tracku – musíš vydržať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Foto: Moja Reč, Dual Shock cover, YouTube.com

Odporúčame