Skladba, ktorá ide pod kožu aj po rokoch: DMS – Čo sa stalo?! (Reminder)

Vitajte späť pri našej pravidelnej rubrike REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré boli vydané pred časom, či už dávnym alebo menej dávnym, a zaslúžia si, aby sme sa k nim vrátili. Dnes sa vrátime približne desať rokov dozadu, do obdobia, kedy sa chalani z DMS odpojili z GR Teamu a vydali svoj sólový album Čo sa stalo?! Jedná sa o CD, ktoré (nielen) pre nich zmenilo hru.

Odpojenie sa DMS z GR bolo svojho času veľmi diskutované a v priebehu rokov sa k nemu jedna či druhá strana prostredníctvom rozhovorov a trackov vyjadrovala. Napríklad, veľmi dobre celú situáciu objasňuje Separ na albume DMS Prepáčte v skladbe s názvom Track 04. Ale dnes je reč o songu Čo sa stalo?!, ktorý pochádza z rovnomenného albumu, ktorý Separ, Dame a Smart vydali v roku 2011. Bol to vo viacerých ohľadoch game changer.

Game changer pre to, že DMS dokázalo samo sebe, že dokáže fungovať aj osobitne a ľudia si ho aj tak nájdu a ocenia, game changer aj pre to, že či už rapovo alebo zvukovo je nielen táto skladba, ale celý album, niekde úplne inde ako celá tá doba a keď si pustíte toto CD dnes, v roku 2021, stále bude počúvateľné a nepríde vám, že sa jedná o niečo, čo má približne desať rokov. Pre úplnosť dodajme, že o rap sa na tomto tracku postarali Dame a Separ, o produkciu tradične Smart, ktorého v tomto prípade doplnil Palio.

A keď sa započúvate do textu, tak si uvedomíte, že riadky, ktoré sa nachádzajú v Čo sa stalo?! sú naozaj hlboké, cítiť z nich emóciu a dajú sa osvojiť aj po desiatich rokoch. Niektoré záležitosti akoby sa v ľudských životoch opakovali neustále. Inak, to len na okraj, ak by ste niekedy mali času nazvyš, odporúčame si pustiť diskografiu Separa, DMS a Dameho postupne, ako vychádzala, uvidíte krásny vývoj oboch rapperov aj ich skupiny a celkovo ako smerujú ich životy. Je to nesmierne silné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kanye West vraj udrel fanúšika. Bude ho čakať trest?

Foto: Dame, Separ, Smart, Čo sa stalo?!, YouTube.com

Odporúčame