Na prvé počutie: Karlo je to meno, … ktoré skrátka musíš počuť

Máme tu prvý zaujímavý hudobný počin tohto kalendárneho roka. V našej rubrike Na prvé počutie, v ktorej rozoberáme aktuálne albumy a EP českých a slovenských rapperov či rapperiek, bude reč o Karlovi, členovi labelu Milion Plus. V týchto dňoch vydal EP menom Sabotage, na ktoré sme si posvietili. Chceli sme si ho poriadne napočúvať pred tým, ako ho budeme rozoberať. 

Nuž, vzhľadom na počet skladieb, ktoré sa na ňom nachádzajú, to nebol až taký problém. A práve to, koľko trackov naň Karlo umiestnil, je asi jediným poriadnym reálnym negatívom, ktoré na EP Sabotage môžeme nájsť. Samozrejme, chápeme, že interpret sa rozhodol, že jeho EPčko bude obsahovať päť songov, tak ich tam dal päť, ale vzhľadom na to, že Karlo robí naozaj zaujímavú hudbu, má dobré texty a kvalitne znie, nehádali by sme sa, ani keby publikoval EP s viacerými trackmi či dokonca celý album. Ale to je skôr len taká príjemná výčitka. Keby sa nejednalo o kvalitu, nechceli by sme viac piesní.

Na YouTube sa v čase vznikania tohto textu nachádza jedna skladba z tohto EP, konkrétne track Drž pi.u, na ktorom je Karlo rapovo sám, pričom produkčne sa o skladbu postaral Smart z DMS. Musíme povedať, že témy a ich spracovanie Karlo navodil naozaj zaujímavo, pričom niekoho možno prekvapilo, že na troch skladbách sa produkčne podieľal práve on. Kto ho však sleduje vie, že okrem písania trackov sa venuje aj tomuto hudobnému odvetviu. A treba povedať, by sa v ňom určite nestratil.

Na EP sa nachádzajú tracky Stále rovnako a Mango Cream, kde Karlo rapuje a je aj producentom, potom spomínaná skladba Drž pi.u a dve piesne, kde sa objavujú hostia. Treba dodať, že Karlo si zvolil naozaj silné mená československého rapu. Na tracku Tvoj gang neni gang, ktorý Karlo produkoval, sa objavuje Separ a ich súhra je naozaj výborná. Člen DMS sa objavuje v polohách, ktoré zaujmú doslova na prvé počutie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rok, kedy Eminem poslal celý svet do pi*e (THROWBACK)

A na záver song Jesse Custer, kde Karla dopĺňa Viktor Sheen a aj týmto dvom to spolu vyslovene ide. Ako píšeme už v samotnom úvode, jediným negatívom tohto EP je, že nemá viac skladieb. Karlo ako člen Milion Plus potvrdil, že toto zoskupenie ide správnym smerom a slová, ktoré vystihujú v posledných rokov M+ najlepšie sú kvalita a progres. Karlo sa taktiež posúva, okrem rapu rozširuje obzory aj v produkcii a rok 2021 odpaľuje vo veľmi slušnom štýle.

Budeme pozorne sledovať, kto bude totho talentovaného slovenského rappera nasledovať. Tešíme sa na to. 

Foto: Karlo, credits: Zbyněk Standera 

Odporúčame