RECENZIA Viktor Sheen s Calinom vytvorili kult: Album Roadtrip je definícia moderného zvuku

Viktor Sheen

Tento album je masterpiece (Zdroj: Instagram.com/viktorsheen)

#Album, ktorý dorazil nečakane, ale s o to väčšou parádou. Viktor Sheen a Calin si na svoje kontá pripísali spoločnú štúdiovku Roadtrip, ktorá nami zarezonovala silným spôsobom. Rozhodli sme sa vám naše pocity z nej dnes o čosi priblížiť prostredníctvom tejto krátkej recenzie, poďme na to!

Calin a Viktor Sheen k sebe pasujú ako Laurel a Hardy

Ak sa radíš medzi fanúšikov oldschoolovej kinematografie, určite si mená Laurel a Hardy budú čosi hovoriť. Toto Britsko-Americké komediálne duo dobylo Hollywood ešte v prvej polovici minulého storočia minimálne s rovnakou vášňou pre ich umenie, aké môžeme cítiť aj od Calina s Viktorom.

Ich rapové schopnosti za majkom už prakticky rozoberať netreba. Na spoločnom albume Roadtrip predstavili obaja to najlepšie z repertoáru svojich skills a ukázali nám, že sú aktuálne vo svojej životnej forme. Už pri sledovaní prvého klipu, konkrétne na skladbu „Dívej“, bolo jasné, že tento projekt nasadil latku kvality a formy skutočne vysoko.

Na jeseň tohoto roka sa dočkáme aj oficiálneho krstu v Pražskej O2 Arene, od čoho môžeme očakávať naozaj silnú show. Vidíme sa tam?

Takto sa tvorí kult, ide o definíciu moderného rapu?

Vôbec to netrvalo dlho a tieto skladby načisto pohltili domácu scénu. Aj Viktor Sheen aj Calin majú obaja samostatne enormnú podporu poslucháčov naprieč celým Českom i Slovenskom, pričom dohromady vytvorili priam neprekonateľnú kombináciu. Spoločne sme ich už na nejakých trackoch mali možnosť počuť, ale dostať od nich celistvý projekt bolo pre mnohých priamo sviatočnou udalosťou.

Keď si vypichneme len tracky ako „Dívej“, „Safír“ alebo „Cikády“, ide doslova o virálne tracky. Minimálne v prípade skladby „Safír“ sa môžeme baviť naozaj o extrémnej podpore zo strany poslucháčov, keďže momentálne ju môžeš nájsť napríklad aj v každom druhom tiktokovom videu. Zo Safíru sa takto stal trend a pri jeho zvučnom znení sa tomu vôbec nedivíme.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kelso, Ego a Dano Kapitán v spoločnom klipe: Aký je ich nový song?

Ľudia, príbehy, emócie

Od tejto dvojice sa všetky rôzne odkazy v ich skladbách počúvajú naozaj dobre. Či už chalani referujú na svoje tracky z minulosti, hudobné vzory alebo na popkultúru, na albume Roadtrip toho nájdeme naozaj dosť. Zároveň je zo všetkých trackov (z niektorých viac, z iných menej) krásne počuť všetky emócie, ktoré do týchto skladieb boli vložené. Atmosfericky je tento projekt za nás veľmi ďaleko, pričom je pravdepodobné, že všetky jeho pozitíva sa ti budú každým ďalším vypočutím ukazovať viac a viac.

Nepreciťujeme to všetko však len so srdiečkami v očiach. V trackliste nájdeš aj poriadne temné hlbočiny, čo sa týka napríklad skladby „Soundtrack“. Už podľa názvu ide oskladbu, ktorá je soundtrackom… Ale ich vlastného života, ktorý je nie vždy ružovučký ako líčka novorodeniatka. Nesie so sebou občas aj kusiská špiny, cez ktorú sa treba prehrabať.

A skromne si dovolíme tvrdiť, že k tomu ti aj presne táto hudba vie pomôcť. Ale to už je viac na tvojom osobnom posúdení.

Viktor Sheen
Calin a Viktor Sheen (Zdroj: Instagram.com/viktorsheen)

V záverečnom zhrnutí by sme tento projekt mohli rozhodne odporučiť každému, kto sa považuje za fanúšika moderného zvuku. Calin aj Viktor sa hrajú so slovami, hlasom aj muzikou tak, ako sme u nich zvyknutí, ale okorenili to ešte čímsi navyše. Roadtrip je krátky, ale pri jeho počúvaní sa v ich svete ocitneš rozhodne nadlho.

A minimálne rovnako tak dlho ťa bude tento počin i baviť. Minimálne tak bavil nás. Vidíme sa pri ďalších článkoch, užívaj deň!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame