Koľko zarábajú slovenskí rapperi na Spotify?

Albumy, merch, koncerty. Tak v skratke môžeme označiť zdroje príjmov rapperov, o ktorých sa hovorí najviac. Netreba ale zabúdať na to, že sme v digitálnej dobe, kedy sa do popredia tlačia streamovacie služby. Aj Spotify či Apple Music sú pre interpretov finančne zaujímavé. Práve o prvom menovanom streame bude reč v tomto článku.

Spotify ako zdroj príjmu

Na to, koľko známe mená zo slovenského rapu zarábajú prostredníctvom streamovacej služby Spotify, sa zameral YouTuber menom LaVolpe, ktorý sa pravidelne venuje témam z prostredia SK rapu. Jeho video prikladáme hneď tu:

Komu sa darí najviac? 

Samozrejme, ako to už býva v tomto type článkov zvykom, nebudeme písať presný obsah toho, čo sa dozviete vo videu. Nebolo by to úctivé a vyspoilovali by sme celú prácu konkrétneho autora. Avšak, niečo predsa len načrtnúť môžeme.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

Napríklad, ak by ťa zaujímalo do budúcna, kto koľko na Spotify za danú skladbu zarobil môžeš si to „presvietiť“ prostredníctvom tohto linku. Vložíš tam, koľko mal konkrétny track prehratí a z toho vypočítaš čiastku, ktorú rapper zarobí. A shout out pre LaVolpeho, že sa snaží na (nielen) slovenský rap pozrieť z rôznych uhlov.

Hlasuj za svojich obľúbených rapperov za rok 2021!

Určite si prečítaj: Slovenskom otriasa šikana. Ako to vníma Kali?

Photo credits: Koláž Rap G, Rytmus IG

Odporúčame