RECENZIA Plán úteku 2: Trápny 50 Cent a neuveriteľný Stallone, ľudia utekali z kina

Plán úteku 2/Forum Film

#Minulý týždeň vstúpil do kín film Plán úteku 2. Po prvom diele, ktorý síce nebol ničím extra, ale i napriek tomu dokázal upútať a pobaviť, je dvojka katastrofou a absolútnym prepadákom. Ak si vážite svoje zarobené peniaze a čas, určite zvážte, či pôjdete na toto do kina. Jedine, že by ste sa, v duchu názvu filmu, rozhodli plánovať útek z kina.

Myšlienka je dobrá

Dvojka, v originálnom názve Escape Plan 2: Hades, je filmom so samostatným dejom, kde už známy Ray Breslin (Sylvester Stallone) patrí medzi špičku tých, ktorí sa dokážu dostať z každého problému. Respektíve z väznice.

Keď mu jeho spolupracovníkov a kolegov začne niekto unášať, iba sa domnieva, kde môžu byť. Sám sa pritom nechá zavrieť do vysoko technologicky zabezpečeného väzenia Hades, z ktorého na prvý pohľad niet úniku. Myšlienka filmu je pomerne dobrá, ale tu to končí.

Režisér, strih, obraz

Keď na verejnosť prenikla informácia, že dvojku bude režírovať Steven C. Miller, autor najmä céčkových filmov, už sa dalo tušiť, že to latka nebude príliš vysoko. Veľa starostí si tvorcovia nedali ani s kvalitou obrazu či strihom. Málo uveriteľné scény, prostredie či lacné vizuálne efekty iba umocňujú zlý dojem z filmu.

Ak si k tomu pripočítate nezmyselné konanie, ako napríklad nabúranie sa jedným hackerom do zabezpečovacieho programu väznice, ktorú ešte nikto nikdy nevidel, máte na stole hotový odpad.

https://www.youtube.com/watch?v=DQrIOWTQybE

Najhorší Stalloneho film?

Herecké výkony, ktoré predviedli ľudia v tomto filme sú na zaplakanie. Azda najhorším je stvárnenie agenta, ktorého hrá raper 50 Cent. Absolútne sa svojím zjavom nehodí do filmu, nehovoriac o tom, že človek čaká, či nezačne radšej rapovať, ako predvádzať to trápne divadielko. O nič lepšie na tom nie je ani staručký Sylvester.

Plán úteku 2/Forum Film

Jeho herecký výkon je tak málo uveriteľný, že aj herci z Rodinných prípadov by to zahrali lepšie. A to je už čo povedať. Aj keď je nosnou časťou jednotky a predpokladalo sa, že tomu tak bude i v pokračovaní, na obraze sa na jeho šťastie ukazuje pomerne málo. Odsunutý bol iba do vedľajšej role. No to paradoxne filmu vlastne ublížilo.

Amerika dala filmu stopku

Už jednotka nezaznamenala v USA príliš veľké ohlasy, avšak vo svete sa celkom uchytila. Keď sa natočila druhá časť, Američania sa ani neunúvali uviesť film do kín a radšej ho poslali do sveta iba na DVD. Aj to je znamením toho, že giganti v oblasti filmového priemyslu zrejme tušili, čo za odpad to bude. Podľa ČSFD sa film natáčal iba 19 dní. Ak zoberiete do úvahy posledný argument, je jasné, ako zlé dielo sa dá za tak mal čas vyprodukovať…

Plán úteku 2/Forum Film

Plán úteku z kina

Z celého filmu budete mať pocit, že to hrali herci nasilu a nebudete veriť vlastným očiam, na čo sa vlastne pozeráte. My sme sa na premiére už po pár minútach sami seba pýtali, či neodídeme. Nakoniec približne v polke filmu ľudia začali sami odchádzať a po samotnom konci bolo zo všetkých strán počuť iba kritiku.

Hodnotenie: #####

Odporúčame