Rebríček 30 najlepších filmov z dielne Netflixu: Z tohto pestrého mixu si vyberie naozaj každý, ktorý si dnes pustíš ty?

Rebríček 30 najlepších filmov z dielne Netflixu

Máme pre teba rebríček 30 najlepších filmov z dielne Netflixu (Zdroj: Netflix)

#Streamovací gigant Netflix sa v priebehu posledných rokov dostal na vrchol. Na krk mu síce pomaly dýcha konkurencia, no určite ešte chvíľu potrvá, kým ho niekto dostane z piedestálu. Aj preto sme sa rozhodli pripraviť pre teba rebríček 30 najlepších filmov z dielne Netflixu.


Rebríček 30 najlepších filmov s vesmírnou tematikou: Klasika aj novinky, ktorý si dnes večer pustíš?


Výsledkom je poriadne pestrý mix rôznych projektov, ktoré ťa nielen rozosmejú, ale aj poriadne emocionálne rozdrvia. Ktorý z nich si vyberieš ty? Je medzi nimi aj tvoj obľúbenec?  

The Meyerowitz Stories (New and Selected) (2017)

Traja dospelí súrodenci sa schádzajú na akcii venovanej oslave umeleckej práce ich otca. Riešia tu nielen svoje problematické vzťahy s ním, ale aj medzi sebou navzájom. Hviezdne obsadená komediálna dráma je skvelou voľbou, pokiaľ si chceš večer pozrieť pohodový večer. A pokiaľ ti nevadí Adam Sandler, samozrejme.

Da 5 Bloods (2020)

Vo filme sledujeme partiu černošských vojakov, ktorí počas vojny vo Vietname našli obrovský poklad, no z pochopiteľných dôvodov sa ho rozhodli zakopať. Po desiatkach rokov sa rozhodnú na miesto vrátiť a okoreniť si postupnú starobu. Nič však nepôjde podľa plánu a na vojakov čakajú nielen démoni minulosti, ale aj iní ľudia, ktorí o poklade vedia.

Gerald’s Game (2017)

Gerald a Jessie sa zhodnú, že potrebujú zmenu, aby mohli zachrániť manželstvo. Vyberú sa do izolovaného domu, kde chcú prežiť vášnivý víkend. Všetka vášeň sa však vytratí, keď Gerald dostane zástavu srdca a žena zostane pripútaná k posteli. Vzdialená pomoc, dehydratácia a rozkladajúce sa telo manžela rozbiehajú desivú nočnú moru, z ktorej pre Jessie niet úniku.

Other Side of the Wind (2018)

Legendárny režisér sa v posledný deň svojho života horúčkovito snaží dokončiť nový projekt a uvažuje o tom, aký odkaz po sebe zanecháva. Mnohovrstevný film od ikonického Orsona Wellesa bol dlhé roky považovaný za stratený, nakoniec po jeho náleze našiel svoje miesto u streamovacieho giganta.


Filmové legendy: Christopher Nolan je meno, ktoré sa spája s tými najväčšími filmovými peckami posledných rokov


I’m Thinking of Ending Things (2020)

Dej sa zameriava na mladý pár, ktorý smeruje k rodičom Jakea. Už hneď po príchode je jasné, že veci nie sú úplne v poriadku. Mladá žena však postupne zisťuje, že na tomto mieste si nemôže byť istá vôbec ničím. O réžiu sa postaral Charlie Kaufman, ktorý je známy hlavne scenárom pre snímku Večný svit nepoškvrnenej mysle či réžiu animáku Anomalisa.

I Don’t Feel at Home in This World Anymore (2017)

Ruth, deprimovaná zdravotná asistentka, sa vracia z práce a nachádza psie exkrementy na trávniku pred svojím domom, ktorý bol vylúpený. Zlodeji odniesli strieborné príbory aj notebook. Ruth stráca vieru v políciu a trochu aj v ľudstvo ako také. Začína preto svoje vlastné vyšetrovanie a spája sily s nevyspytateľným susedom Tonym.

Enola Holmes (2020)

Film sa točí okolo mladšej sestry Sherlocka Holmesa Enoly. Tá je tínedžerkou, ktorá má skvelý vzťah s mamou. Keď jedného dňa zistí, že jej mama zmizla, vydá sa ju hľadať a stane sa detektívkou. Enolu stvárnila hviezda seriálu Stranger Things, Millie Bobby Brown, Sherlocka Holmesa si zahral hviezdny Henry Cavill, ktorého fanúšikovia poznajú aj zo seriálu Zaklínač.

Ma Rainey’s Black Bottom (2020)

Príbeh sa odohráva v 20. rokoch minulého storočia a pozrieme sa na dvojicu hudobníkov, ktorí sú ochotní urobiť všetko pre to, aby sa dostali na vrchol. Hlavnú ženskú úlohu stvárnila Viola Davis a film v čase premiéry ťažil hlavne z toho, ž išlo o poslednú úlohu herca Chadwicka Bosemana, ktorý zomrel na rakovinu.

The Fundamentals of Caring (2016)

Ben prežil veľkú osobnú tragédiu a stratu. Aby sa z nej dostal, rozhodne sa zarábať si peniaze ako opatrovateľ. Jeho prvým klientom sa stane 18-ročný Trevor, ktorému ani svalová dystrofia nebráni prejavovať svoju hlučnú povahu. Máme tu dvoch hrdinov: jeden je paralyzovaný citovo, druhý telesne. Spoločne sa vydávajú na cestu, aby hľadali priateľstvo i nádej.

Tallulah (2016)

Lu nemá skutočný domov. Jej príbytkom je jej stará dodávka, v ktorej cestuje spolu so svojím priateľom Nickom. Avšak Nico to už ďalej nevydrží a jedného dňa zmizne. Lu sa rozhodne vyhľadať jeho matku Margo, ktorá žije sama v obrovskom apartmáne na Manhattane v New Yorku. Po ich stretnutí sa však jej život úplne zmení.


Filmové legendy: Režisér Guy Ritchie je kráľ akčných krimi komédií: Natočil skvelých Gentlemanov aj Sherlocka Holmesa


The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Coenovci sa po niekoľkýkrát vracajú na západ a druhýkrát na Divoký. Niekoľko poviedok nás zavedie na rôzne miesta, kde stretneme rôznych ľudí, ktorí žili na nehostinnom mieste v nehostinnej dobe. Stretneme sa s lovcami zločincov, zlatokopom, dievčaťom z Oregonu a mnohými ďalšími, ktorí majú každý svoj príbeh.

The White Tiger (2021)

Film sleduje príbeh mladého ambiciózneho vodiča bohatej indickej rodiny. Pokiaľ chce od tejto kontroverznej rodiny odísť a začať podnikať, musí urobiť kroky, na ktoré pôvodne nikdy nebol pripravený. Jeho odhodlanie je však mocnejšie, než akákoľvek prekážka, ktorá mu stojí v ceste.

Dolemite Is My Name (2019)

Eddie Murphy hrá v tomto životopisnom filme všestranného Rudyho Raya Moora, ktorý si v šesťdesiatych rokoch minulého storočia pre seba vytvoril pseudonym ako spevák a komik. V roku 1975 nakrútil svoj prvý film Dolemite, v ktorom hrá rovnomenného pasáka, ktorý bol však už súčasťou jeho komediálnych programov a skečov.

High Flying Bird (2019)

Počas výluky profesionálneho basketbalu poskytol športový agent nováčikovskému basketbalovému klientovi zaujímavú a kontroverznú obchodnú ponuku. Na režisérskej stoličke sedel Steven Soderbergh, ktorý sa postaral o Erin Brockovich či Dannyho parťákov, čiže o kvalitu je tu postarané.


Rebríček 30 najlepších filmov podľa skutočných udalostí: Dobre si ho odlož, určite sa ti ešte zíde!


Pieces of a Woman (2021)

Príbeh sa zameriava na mladú tehotnú ženu, ktorá sa rozhodne počať dieťa pôrodom priamo doma. Pôrod však končí tragicky a ona tak stojí na začiatku cesty, počas ktorej musí čeliť nielen svojim démonom, ale aj rozpadajúcemu sa vzťahu s manželom i strácaním kontaktu s rodinou a okolím.

Okja (2017)

Desať rokov sa malá Mija starala v srdci juhokórejských hôr o svoju obriu zvieraciu spoločníčku Okju. Všetko sa ale zmenilo vo chvíli, keď sa jej zmocnila nadnárodná spoločnosť, ktorá ju premiestnila do New Yorku. Bezcitná riaditeľka Lucy Mirando má so zvieraťom svoje plány a Mija sa musí vydať na dlhú a náročnú záchrannú misiu, aby mohla svoju milú Okju doviesť späť domov.

El Camino (2019)

El Camino priamo nadväzuje na seriál Perníkový tatko. Jesse Pinkman je na úteku pred políciou. Jeho plán je utiecť z krajiny a začať nový život. Na to potrebuje veľa peňazí, ktoré nemá. Vďaka spomienkam na staré známe tváre si uvedomí, kde bude môcť nejaké peniaze nájsť. Lenže to nebude také ľahké, ako sa zdá.

Uncut Gems (2020)

Howard Ratner, vlastník úspešného klenotníctva, musí rýchlo vymyslieť, ako splatiť svoje dlhy po tom, čo bol okradnutý jedným z jeho predávajúcich a jeho priateľkou. Okrem toho sa to na neho začína valiť z každej strany, pretože Ratner sa v minulosti nezastavil v klamaní pred nikým.

The Devil All the Time (2020)

The Devil All the Time je gotický horor, ktorý sa odohráva na stredozápadnom vidieku Spojených štátov. Predstaví sa nám v ňom päť postáv, medzi nimi skorumpovaný šerif, sérioví vrahovia, kazateľ či šikanovaný chlapec. Námet vychádza z chválenej knihy Donalda Raya Pollocka, pričom o réžiu sa postaral Antonio Campos.


Filmové legendy: Oscarový velikán Alfonso Cuarón stojí za najlepším Harrym Potterom aj oscarovou Gravitáciou


Malcolm & Marie (2021)

Filmár Malcolm v podaní Johna Davida Washingtona a jeho priateľka Zendaya čoby Marie sa po premiére filmu vracajú domov a očakávajú reakcie kritikov. Lenže v priebehu večera začnú vyplávať na povrch tajomstvo ich vzťahu a ich láska prejde naozaj poriadne tvrdou skúškou.

Mank (2020)

Film sleduje zrod legendárneho filmu Občan Kane z perspektívy scenáristu Hermana J. Mankiewicza. Ten dáva všetky svoje sily nielen do samotného scenára, ale aj do kreatívneho súboja s jednou z najsilnejších tvorivých osobností svojej doby, Orsonom Wellesom.

Marriage Story (2019)

Nicole a Charlie sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole do Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži.

Private Life (2018)

Richard a Rachel, manželský pár deprimovaný nemožnosťou mať vlastné deti sa snaží udržať svoje manželstvo, kým sa prepadá hlbšie do zvláštneho sveta asistovanej reprodukcie a adopcie. Potom, čo im lekár navrhuje reprodukciu s využitím darcu, vzoprú sa. Keď ale do ich života vstúpi Sadie, nedávno vyhodená z vysokej, začínajú prehodnocovať svoje rozhodnutie.

The Trial of the Chicago 7 (2020)

Chicago – 1968. Zjazd demokratov je prerušený skupinou demonštrantov vedených Abbiem Hoffmanom. Toto prerušenie vyvolalo nielen ostrú výmenu názorov, demonštranti totiž argumentovali aj kameňmi a dlažobnými kockami. Celé to skončilo obvinením 8 demonštrantov a 8 policajtov a z Abbieho sa nakoniec stala mediálna celebrita, o ktorej sa horlivo diskutovalo v médiách aj medzi ľuďmi.

I Lost My Body (2019)

Tento oceňovaný animovaný film rozpráva o dobrodružstve, mladej láske a spomienkach z detstva. Parížom sa medzitým pohybuje ruka oddelená od tela a hľadá svojho majiteľa. Tento unikátne koncipovaný príbeh si ťa rozhodne získa. Zaručujeme ti, že si rozhodne nič podobné ešte nikdy nevidel.


Filmové legendy: Denis Villeneuve nikdy nešliapol vedľa, jeho vizionárske filmy ťa totálne odrovnajú


The Two Popes (2019)

Za múrmi Vatikánu musí konzervatívny pápež Benedikt XVI. a liberálny budúci pápež František nájsť spoločnú reč, aby vytýčili novú cestu katolíckej cirkvi. Film, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami, dáva divákovi nahliadnuť do zákulisia osobného života hlavy cirkvi svätej, vatikánskych obradných protokolov, a do podivuhodného vzťahu oboch pápežov.

Mudbound (2017)

Príbeh filmu je zasadený do Mississippi, kde sa po druhej svetovej vojne vracajú dvaja muži rôznej pleti, aby nechali hrôzy vojny za sebou a vymysleli, čo ďalej so svojimi životmi. Je to príbeh silného priateľstva, ktoré dohromady stmelilo blato rozvodnených polí i napriek nenávisti a rasistickým predsudkom vtedajšej doby, ktoré vládli voči farebným obyvateľom.

The Irishman (2019)

Príbeh režiséra Martina Scorseseho podľa rovnomennej knihy Charlesa Brandta sleduje život nájomného vraha Franka Sheerana, ktorý zabil viac ako 25 ľudí. Zabijak s prezývkou Ír sa okrem iného priznal k vražde Jimmyho Hoffu, ktorý bol svojho času prezident amerického odborového zväzu Teamster.

Beasts of No Nation (2015)

Agu je malý chlapec žijúci v bližšie neurčenej západoafrickej krajine. Jeho šťastné detstvo naruší vojna, počas ktorej je za tragických okolností nútený pripojiť sa k skupine vojakov. Čoskoro sa z neho stáva jeden z najschopnejších detských vojakov tejto skupiny.

Roma (2018)

Autobiografický film režiséra Alfonsa Cuaróna sa odohráva v štvrti Roma v Mexiku. Tá vznikla začiatkom 20. storočia a obývala ju majetnejšia vrstva, takže sa zoznamujeme s rodinným prostredím, kde zásadnú úlohu hrajú napríklad slúžky či majetkové vzťahy. Sledujeme detailne rodinný život v roku 1971, kedy mal Cuarón desať rokov a v Mexiku došlo k masakru Corpus Christi.

Zdroj: hashtag.sk, mashable.com, csfd.cz, gamesradar.com, pcmag.com, imdb.com, independent.co.uk,
Odporúčame