Je nový iPhone XS Max sexistický? Apple sa kvôli novému modelu telefónu nevyhol vlne kritiky

pixabay.com

#Len prednedávnom spoločnosť Apple predstavila nový model telefónu iPhone XS Max. Túto informáciu si určite zaregistroval aj ty. Všade sa o tom totiž hovorí. Vlastne ako vždy, keď tento gigant príde s nejakou novinkou. Navzdory označeniu XS rozhodne nejde o model, ktorý by sa mohol pýšiť malými rozmermi. Práve naopak. Skôr sa musíme držať označenia Max. Je z neho totiž to poriadna „lopata.“ A práve vďaka svojmu dizajnu sa stretol s vlnou (ne)oprávnenej kritiky.

Model len pre mužov?

https://www.instagram.com/p/BoZBYu7jEB3/?tagged=iphonexsmax

Poďme si teda povedať o tomto mobile niečo viac. iPhone XS Max je momentálne najdrahším modelom od Applu, no to nie je všetko. Zaujme nielen cenou, ale i OLED displejom s 6,5 palcovou uhlopriečkou. A práve tieto rozmery vadia kritikom. Ide o to, že tento model je o celý palec väčší model iPhone 8 Plus, ktorý Apple predstavil minulý rok.

Ide o palec

Práve nadštandardný rozmer nového iPhonu bol dôsledkom kritiky, ktorá poukázala na to, že tento model je určený primárne pre mužov. Tí majú v priemere o jeden palec (2,54 cm) dlhšie prsty, čo im badateľne zjednodušuje samotnú manipuláciu. Zatiaľ čo pre ženy je ťažšie ovládať telefón jedným palcom, keďže im chýbajú potrebné milimetre. Zdá sa ti to absurdné? Feministky to považujú za reálny dôvod na kritiku. Okrem toho ich naštartoval aj fakt, že Apple čoskoro prestane vyrábať model iPhone SE, ktorý má 4-palcovú obrazovku a je veľmi obľúbený najmä u nežnejšieho pohlavia.

Treba myslieť aj na ženy

Čo sa stalo, Apple? Ženy si taktiež kupujú smartfóny. V skutočnosti si iPhony kupuje viac žien než mužov. Navrhnite ich pre naše telá.“ Toto je len jeden z mnohých nespokojných komentárov, ktoré sa objavili na Twitteri. Môže sa to zdať síce pritiahnuté za vlasy, no určitý zmysel to môže mať. Sú muži skutočne posadnutí veľkosťou?

Vo všetkých oblastiach by mala platiť aspoň aká-taká rovnocennosť. Rýchle autá nie sú len pre mužov. Ani telefón, ktorý je považovaný za znak luxusu, by nemal byť stvorený len pre jedno pohlavie. Táto kritika iPhonu môže byť však zároveň skvelou príležitosťou na vytvorenie modelu smartfónu, ktorý bude pasovať aj do útlych ženských rúk. A či sa do toho pustia práve dizajnéri od Applu, to ukáže budúcnosť. Každopádne, rukavica je hodená. Záleží len na tom, kto ju zodvihne.

Zdroj: independent.co.uk
Odporúčame