Raperka Lizzo sa postaví pred súd: Dôvodom sú rasistické urážky a nevhodné správanie

Lizzo

Lizzo bude čeliť súdu (Zdroj: YouTube.com/Lizzo Music)

#Raperka a speváčka Lizzo je známa nielen svojou hudbou, ale aj svojim postojom k telu a sebavedomiu. Stala sa jedným z najhlasnejších hlasov v boji za prijatie tela a sebavedomie (najmä čo sa týka žien), čo ju urobilo vzorom pre mnoho ľudí. Otvorene hovorí o témach, ako je body positivity, sebaakceptácia a takisto aj sebaistota. Jej motto „Love yourself“ (Miluj sa) inšpiruje fanúšikov po celom svete, čo je veľmi paradoxný opis jej osoby vzhľadom na to, čo sa okolo nej práve rieši. Čítaj ďalej.

Svetoznáma raperka a speváčka

Lizzo, pôvodným menom Melissa Viviane Jefferson, sa stala jednou z najpopulárnejších a najvýraznejších postáv v hudobnom priemysle vďaka svojmu silnému hlasu, charizmatickej osobnosti a dôrazu na to spomínané sebavedomie a pozitivitu tela. Narodila sa 27. apríla 1988 v Detroite, no väčšinu svojho života strávila v Houstone, kde objavila svoj hudobný talent a začala svoju cestu k sláve. Svoju hudobnú kariéru začínala v miestnych hudobných skupinách v Houstone a počas tohto obdobia začala rozvíjať svoj osobitný hudobný štýl, ktorý zahŕňa prvky hip-hopu, R&B, popu a soulu. Už v tej dobe sa stala známou svojím energickým a sebavedomým vystupovaním, čo ju priviedlo ešte k väčším príležitostiam v hudobnom priemysle.

Súdi ju bývala zamestnankyňa

Paradoxom v rámci tejto tematiky je najmä fakt, že dňa 21. septembra si prevzala ocenenie Quincy Jones Humanitarian Award za jej obhajobu ľudských práv. V ten istý deň bola zároveň podaná žaloba voči nej, ktorú podala jedna z jej bývalých zamestnankýň.  Ide o módnu návrhárku Ashu Daniels, ktorá speváčku a jej tím žaluje za vytváranie nepriateľského pracovného prostredia vrátane rasovej diskriminácie a obťažovania. 

Asha tvrdí, že sú diametrálne rozdiely medzi tým, ako je Lizzo verejne známa a tým, aká je naozaj v skutočnosti. Ona a jej vlastný tím vraj dlhodobo zažívali zo strany Lizzo sústavné obťažovanie a šikanu na bežnej báze. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nová generácia rapových rozprávačov: J. Cole, Kendrick Lamar alebo Vic Mensa

Okrem Ashy sa vraj podľa advokáta k tejto žalobe pridali aj tri ďalšie ženy, ktoré pre Lizzo kedysi pracovali. Speváčka a raperka vraj pre nich vytvárala príliš sexualizované pracovné prostredie a takisto sa vyjadrovali v zmysle sústavnej šikany a neprijateľného správania v rámci pracovných vzťahov. 

Samotná Lizzo sa zatiaľ k týmto žalobám nevyjadrila, ale podobné obvinenia na jej osobu sme tu už mali napríklad v lete. Vtedy sa na ich adresu vyjadrila spôsobom, že je to absolútne falošné a nemá teda potrebu to nejako bližšie riešiť. Avšak samozrejme v prípade žaloby už sa to riešiť bude oficiálnymi cestami, pravdepodobne sa teda skôr či neskôr Lizzo bude musieť postaviť pred súd.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame