Radikal Chef a Slovenský Hollywood: Čo ukázal tento odklon od série FREERIDE?

Radikal Chef

Radikal Chef (zdroj: IG/radikal_chef)

#Slovenský raper Radikal Chef o sebe momentálne dáva vedieť predovšetkým vďaka aktuálnemu projektu FREERIDE 4. My sme sa ale rozhodli, že sa v závere prvého mesiaca nového kalendárneho roka vrátime k jeho predošlému sólovému albumu. 

Radikal Chef a Slovenský Hollywood

Na úvod sa patrí napísať niekoľko základných informácií. Radikal Chef vydal album Slovenský Hollywood v roku 2021, obsahuje 17 skladieb, ktoré dokopy predstavujú necelých 53 minút hudby. Hudobný projekt v sebe skrýva viacero pútavých songov, bangre aj pokojnejšie skladby, spolupráce, ale aj tracky, kde sa Kráľ severu nachádza sám. Hneď prvá vec na albume, „Čaká nás Hollywood“ fantastickým spôsobom načrtáva, akým smerom sa bude uberať zvyšok projektu. Radikal dáva hudobne aj lyricky najavo, že je skúsenejší, kvalitnejší a ostrieľanejší, pričom letí ako kométa ku hviezdam za novými výzvami. Koniec koncov, v ďalších mesiacoch to potvrdil projektami Forza Europa a nedávno FREERIDE 4.

Radikalove texty sú plné referencií, či už zo sveta seriálov a filmov, športu (predovšetkým futbalu), rapu alebo celebrít. Každý si príde na svoje, pričom sa striedajú koncertnejšie songy s tými, ktoré si dáte do slúchadiel, keď chcete „vypnúť myseľ“. Zoznam hostí je pestrý, spomenúť možno Separa, Fobiu Kida, Dameho, Huga Toxxa či Frayera Flexkinga, ale na albume nájdeš aj Kinga Dubaja či dnes už žiaľ zosnulého Dr. Ramaya. Inak, keď sme pri Ramayovi, song „Zentiva“ v sebe skrýva silný vibe, ktorý sa opisuje len veľmi ťažko. Celkovo možno hodnotiť, že Slovenský Hollywood je albumom, ktorý si zaslúži pochvalu a rešpekt, pričom ľudia sa k nemu vracajú dodnes a ešte dlhý čas vracať budú.

Niečo iné ako FREERIDE séria

Radikal Chef: Pite viacej vody, berte menej drog (ROZHOVOR)

Momentálne sa v súvislosti s Radikalom hovorí najmä o FREERIDE 4, čo je prirodzené, keďže je to jeho aktuálny projekt, pričom, ako sám hovorí, je to najkvalitnejší a najosobnejší album, aký kedy vydal. Medzi FREERIDE 4 a Slovenským Hollywoodom bolo ešte EP Forza Europa, ktoré v lete 2022 jemne naznačilo smer, akým sa Chef uberá.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je toto rapový podžáner, ktorému bude patriť rok 2023?

SK Hollywood je projekt, ktorý je cenný okrem iného v tom, že sa štýlovo a konceptom odlišuje od FREERIDE série, ktorá sa v Radikalovom podaní stala vyslovene kultom a jeho priaznivci si ju idú už dlhé roky.

Nie je však zlé, práve naopak, že v roku 2021 jasne ukázal, že sa vie od FREERIDE aj odkloniť a dať dokopy projekt, ktorý bude lákať po všetkých stránkach a bude taktiež prepracovaný do posledných detailov. Ponúkol niečo iné, niečo nové a niečo, čo je nemenej úspešné.

Rozsah ako veľké plus

Práve to, že Radikal Chef ukazuje rozsah, je jedným z dôkazov toho, že sa jeho kariéra uberá správnym smerom. Patrik dokáže urobiť projekty rôzneho typu, ale nikdy im nechýba kvalita a dostanú sa k veľkému počtu poslucháčov, ktorí nemusia byť vyslovene jeho priaznivcami. Kto má rád slovenský rap, Radikala si pustí a v jeho tvorbe si dozaista niečo nájde.

Bude zaujímavé sledovať, či sa v budúcnosti môžeme v jeho podaní tešiť na FREERIDE 5 alebo na projekt, ktorý bude vibeom a konceptom smerovať k SK Hollywoodu. Vylúčená nie je ani jedna možnosť, pričom sa možno dočkáme oboch alternatív. Na to ale ešte bude dostatok času. Každopádne, teraz je priestor, aby si si ešte väčšmi išiel aktuálny FREERIDE, pričom nie je na škodu si pripomenúť aj SKH.

Viac rapových noviniek a analýz nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame