Je toto rapový podžáner, ktorému bude patriť rok 2023?

Central Cee (Zdroj: YouTube/Central Cee)

#Rok 2022 pomaly končí a zo všetkých strán na nás vyskakujú trendy, s ktorými by sme mali počítať v roku 2023. My sme sa na to pozreli z hudobného, konkrétnejšie z rapového pohľadu. Bude 23ka patriť tomuto podžánru?

Drill ako TOP žáner budúceho roka? 

Na úvod si upresnime, čo drill vlastne je. Keď hovoríme o drille, hovoríme o akomsi podžánre hip-hopovej a rapovej hudby. Jeho vznik sa datuje priblžine do roku 2010, pričom pôvodom pochádza z amerického mesta Chicago. Textovo obsahuje široké spektrum (obsahuje prvky gangsta rapu), zvukovo je podobný trap music, i keď v ňom nachádzame prvky aj rôznych ďalších žánrov či podžánrov. Práve jeho pestrá paleta možností z neho robí tak populáry podžáner.

5 dôvodov, prečo je UK rap tak obľúbený: V čom je iný ako americký?

Drill nachádzame obmedzene aj v slovenskom či českom rape, ale najviac ho cítiť predovšetkým z britského rapu a anglickej hudby celkovo. Drilloví interpreti sú mladí a draví, majú o čom písať a tvoriť, prezentujú ich kvalitné hudby a dávajú si záležať aj na prezentácii, či už na sociálnych sieťach alebo vo videoklipoch.

Keď vidíme, ako drill naberá na sile, je na mieste si myslieť, že sa po Európe a po celom svete v roku 2023 rozšíri ešte výraznejším spôsobom. Nepotrvá dlho, kým o drille a jeho podobách budeme písať aj v rámci slovenského a českého rapu. Už teraz máme možnosť sledovať prvé lastovičky, ale ako veľmi dobre vieme, tie leto nerobia.

Aby bol drill celosvetovo usadený, musí preraziť v Spojených štátoch amerických. Tak to zatiaľ nevyzerá, ale Veľká Británia či časti Nemecka, Španielska, Talianska a Francúzska, sú samé o sebe nesmierne silné. Rok 2023 klope na dvere a my budeme pozorne sledovať, ktorý žáner či podžáner ovládne hru. Ak to bude práve drill, spomeňte si na nás.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzomandias a Nik Tendo: Hra s detailami, ktorá otvára myseľ

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame