Zamysleli sme sa: Je Wiz Khalifa klonom Snoop Dogga?

Snoop Dogg

Wiz Khalifa a Snoop Dogg (Zdroj: YouTube.com/ BETNetworks)

#Svet rapovej hudby je plný talentovaných umelcov, ktorí sa stali doslova legendami tohto žánru. Medzi nimi nájdeme dve veľké mená, ktoré svojím vplyvom a charizmou naozaj právoplatne zapísali svoje miesto v histórii hip-hopu – Wiz Khalifa a Snoop Dogg.

Tieto dve legendy niekoľkokrát spolupracovali na skladbách, koncertoch a projektoch, majú podobný vzťah k zelenej rastlinke, miestami i podobný štýl či prejav, čo možno u niektorých ľudí vyvoláva otázku: Môže byť Wiz Khalifa klonom Snoop Dogga? Odpoveď možno vieme presne povedať aj dopredu, ale i tak sme sa predsa len trošku zamysleli!

Kto sa inšpiruje kým?

Obaja umelci majú svoje nezameniteľné štýly a prispeli k vývoju rapu svojimi originálnymi prístupmi. Snoop Dogg, známy svojím plynulým rýmovaním a unikátnym hlasom, je jedným z najuznávanejších raperov v histórii. Jeho kultové albumy ako Doggystyle alebbo Tha Doggfather vytvorili pevné základy pre budúce generácie umelcov.

Wiz Khalifa, na druhej strane, priniesol do rapovej scény nový život a istým spôsobom aj sviežosť. Jeho charakteristický hlas a melódie, spolu s nekonvenčnými textami, z neho urobili jedinečnú osobnosť v hudobnom priemysle. Jeho album Rolling Papers a megahit „Black and Yellow“ ho katapultovali na medzinárodné pódiá a získali mu lojalnú fanúšikovskú základňu.

Legendárne spolupráce

Ich spolupráce, ako napríklad skladby „Young, Wild & Free“ a „French Inhale,“ sú dokazom, že obaja umelci vzájomne oceňujú svoje talenty a navzájom sa inšpirujú. Je zrejmé, že Wiz Khalifa si bral príklady zo Snoop Dogga, a to nielen z hľadiska hudobného štýlu, ale aj z pohľadu image a vystupovania. Spomínaná skladba „Young, Wild & Free“ je zároveň príkladom tracku, ktorý priniesol do rapovej hudby energiu, pozitivitu a nekonvenčnosť. Je to príklad úspešnej spolupráce medzi troma talentovanými umelcami a dokazuje, že kombinácia ich hudobných štýlov môže vytvoriť nákazlivý a nezabudnuteľný hit.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majk Spirit o globálnom otepľovaní: Prečo nás ním tak moc strašia?

Podobnosti medzi Wiz Khalifom a Snoop Doggom sú viac než len povrchové. Oba majú lásku k marihuane, ktorá sa prejavuje v ich textoch a vizuálnom štýle. Taktiež majú podobný prístup k životu, kde sa v podstate z takého laického pohľadu snažia vychutnávať každý okamih a byť autentickí. Ich osobnosti sú charizmatické a pritiahnuť pozornosť davu je pre nich prirodzené.

Okrem hudobných podobností a spolupráce majú Wiz Khalifa a Snoop Dogg aj niekoľko zaujímavostí v ich kariérach. Napríklad Snoop Dogg sa v minulosti stal mentorom Wiz Khalifovi a pomohol mu pri vstupe do mainstreamu. Spoločne sa objavili aj vo filme Mac & Devin Go to High School, čo ilustruje ich blízke vzťahy nielen v hudobnom, ale aj v osobnom živote.

Záverečné zhrnutie: Ako to teda je?

Je zrejmé, že medzi Wiz Khalifom a Snoop Doggom existujú určité podobnosti a vzájomná inšpirácia.

Wiz Khalifa však dokázal vytvoriť vlastnú identitu a štýl, ktorý ho odlišuje od Snoop Dogga. Oba umelci majú svoje miesto v histórii rapovej hudby a zanechali trvalý odkaz svojimi hitmi a charizmou. Nie je správne považovať Wiz Khalifu len za klon Snoop Dogga, ale skôr za talentovaného umelca, ktorý využíva inšpiráciu zo svojich predecesorov a prináša svoje vlastné inovatívne prvky do sveta rapu. Toľko k nášmu dnešnému zamysleniu 😉

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame