Producent Jerry Lee: Vždy sa nájde niekto, kto tomu venuje viac času (rozhovor)

Vždy sa nájde niekto, kto tomu venuje viac času ako vy. To si myslí Jerry Lee, ktorý sa v priebehu uplynulých rokov zaradil medzi najsilnejšie mená spomedzi slovenských producentov. Aktuálne vydáva nové EP, ktoré nesie názov NEW LEVEL. (Nielen) pri tejto príležitosti sme sa rozhodli, že ho vyspovedáme. 

Producent Jerry Lee v exkluzívnom rozhovore pre náš portál hovoril o svojom novom EP, o radách pre mladých producentov, či o tom, s kým sa mu robí najlepšie. 

Jerry, čoskoro sa dočkáme tvojho EP s názvom NEW LEVEL. Ako by si nám predstavil svoj projekt ?

Yessir, cítil som progres v hudobnom aj osobnom živote, cítil som vnútorne novú úroveň vnímania života, preto názov NEW LEVEL. Je to aj slang, keď pokoríš svoje predošlé hranice, a takisto je to pre mňa aj NEW LEVEL po všetkých audiovizuálnych stránkach: Beaty, sound, featurings, videoklipy, covers.

Čo sa samotného konceptu týka, na čo sa môžeme tešiť?

Podľa singlov určite viete: neočakávané spolupráce, fresh sound, skrátka NEW LEVEL.

Ktoré spolupráce na tvojom albume sú neočakávané? Ako sa zrodili?

Jednoznačne track G.U.C.C.I., ktorý vznikol tak, že mi najprv poslal slohu Separ. Potom nahral slohu Palermo, s ktorým sme už mali tento beat vybratý dlhšie, no Sepi ho predbehol. Následne som to poslal Egovmu manažérovi, on to nahral extrémne rýchlo, čo som vôbec nečakal. Napokon tam teda boli tri super slohy, ale bolo to neprepojené, tak Matej Straka a Gabryell z Nerieš tomu dali ešte deň pred vydaním brutálny refrén. Ostatné zatiaľ nechám pod rúškom tajomstva, chcem, aby boli ľudia prekvapení, keď dám von tracklist.

Neustále hľadanie nových vibes

Myslíš si, že producenti v SK a CZ rape by si zaslúžili viac pozornosti, ako sa im aktuálne dostáva?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo a Bitman: Jeden z TOP nákladov uplynulých rokov?

Jednoznačne je tu kopa talentovaných young producers , hlavne ľudia z môjho tímu HITMAKERZ SQUAD, ktorý vznikol minulý rok: SPECIAL BEATZ, NAUME, ÜBEATZ a MIKU. Z ostatnych Tristan, Hellion,Yary,Facefront, Lost a ľudia okolo nich, je ich fakt veľa (nebudem menovať všetkých, ale cením ich, oni vedia ktorí). Osobne sa budem snažiť producers pomáhať a zlepšovať pre nich podmienky na deals s rapermi, ak budú rappers ochotní, keďže track je 50% acapella, 50% hudba (beat,aranže, atď). Keď rapper vlastní Ferrari, jeho dvorný producer by mal mať minimálne BMW. (Smiech)

Doposiaľ máš za sebou niekoľko prvotriednych trackov. Ktorý je pre teba ale najcennejší? Respektíve, na ktorú produkciu si pyšný najviac?

Nemám taký. Track, čo som spravil povedzme pred pol rokom, sa mi už „nepáči“. Hľadám stále nové vibes.

Patríš medzi tvorcov, ktorí, takpovediac, nikdy nie sú so sebou spokojní?

Na sto percent.

Odkaz mladým: Verte svojmu pocitu

S ktorými slovenskými rappermi sa ti spolupracuje najlepšie?

Predovšetkým Palermo je pre mňa človek, ktorý mi vo svete hudby najviac pomohol.  Chcem sa mu preto osobitne poďakovať. Čo sa týka ďalších, je ich prekvapivo dosť, skvelú chémiu máme s chalanmi z Nerieš. S tými, s ktorými som mal česť pracovať, mali TOP profi prístup Ektor, Nik Tendo, Yzomandias (vlastne celý label MILION+, s ktorým bola spolupráca na vysokej úrovni), Ego, Separ či Sergei B. Ego na natáčaní G.U.C.C.I išiel na istení cca 30-40 metrov do výšky bez váhania na megaboard. Rešpekt Miko Floso.

Je tvoja práca zároveň tvojím hobby? Pamätáš si ešte na svoje začiatky?

Stále mám aj normálny job, pracujem v Parndorfe v GUCCI. Pracujem ale na tom, aby sa moje hobby stalo mojou hlavnou prácou, ale zároveň, aby sa z toho, čo robím, nevytratila radosť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzomandias a NobodyListen predstavujú  J. EDEN E-G3N #freekarlo Edition

Čo by si odkázal mladým producentom a beatmakerom?

Po prvé: verte svojmu pocitu. Po druhé: vytvorte si svoj sound, nebuďte namyslení, nemyslite si, že ste najlepší, pretože vždy sa nájde niekto, kto maká viac, venuje tomu viac času alebo je talentovanejší. A hlavne vibe, ktorý máte pri robení hudby, prenášate do hudby. Keď ju robíš frustrovaný a nadávaš, že sa ti nedarí, bude to zakódované aj v tvojej hudbe.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jerry Lee Spaceboy (@jerryleetheproducer)

Jerry Lee je pokračovaním JL Beats

Prečo si si zmenil meno na Jerry Lee, keď ťa ľudia poznali ako JL Beats?

Nezmenil som ho, iba doplnil, JL sú iniciály Jerry Lee. Projekt JL Beats je podľa môjho názoru viac generic sound, trapový, tak ako robia všetci. Jerry Lee = NEW LEVEL. Nie je ale vylúčené, že ešte urobím aj nejaký projekt ako JL Beats. Uvidíme.

Na záver, kde si ľudia môžu kúpiť tvoje EP? A čo by si im povedal na to, prečo si ho kúpiť?

Na mojom e-shope. Je ho možné predobjednať už od leta za zníženú predpredajovú cenu. Budem rád, keď si ho kúpia, najradšej však budem keď sa stane EP NEW LEVEL súčasťou kultúry, na konci dňa by malo ísť práve o to doručiť NEW LEVEL. Money sú vedľajší produkt.

Sú ľudia, ktorým by si chcel poďakovať za spoluprácu na novom EP?

Obrovský shout out všetkým artists a producers na EP, špeciálne géniovi Jánovi Křišťalovi (AUDIOGARDEN), ktorý robí sound na celom EP. S výnimkou tracku G.U.C.C.I., ktorý zvučil legendárny LEX BARKEY, ktorý mastroval mená ako Future, UFO361 či Quavo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako to dopadne, keď Brit počúva Yzomandiasa? (VIDEO)

Photo credits: @ubeatz_

Odporúčame