Puerto vydáva videoklip natočený priamo z ulíc španielskej Valencie

Puerto vydáva skladbu „Baller“. Tá je jednou z deviatich pesničiek z EP Expanzia. Vypočuj si ju aj ty!

Skladba “Baller” je jednou z deviatich pesničiek z Puertovho najnovšieho EP Expanzia. Je to zároveň jediná reggaetonová skladba z projektu, ktorá nadväzuje na spevákovu predošlú latino tvorbu. Zároveň ňou Puerto otvára novú kapitolu svojej tvorby a dáva tak fanúšikom ochutnávku toho, čo tento rok ešte príde. 

“Spomedzi všetkých skladieb z EP sme “Baller” vybrali s režisérom Michalom “Romeom” Dvořákom ako najvhodnejšiu na natočenie videoklipu, nakoľko je fresh, zábavná, živá, jednoduchá a dokonalá na príchod jari,” hovorí Puerto. Romeo natáčal aj predošlí klip “Milky Way”, kde si Puerto prizval aj Majka Spirita.

Klip priamo z Valencie

Ako destináciu na natočenie si režisér Romeo vybral Valenciu, prístavné mesto v Španielsku, známe aj pre svoju modernú architektúru. Vďaka profesionálnemu prístupu celého tímu sa Puertovi natáčalo komfortne aj napriek cudziemu prostrediu a miestnym divákom na ulici. “Natáčanie bolo doslova punk, keďže nič nebolo vopred pripravené. Na realizáciu videa sme mali necelé dva dni takže išlo čisto o pracovný výlet. Popri natáčaní sme však mali možnosť vidieť umeleckú scénu Ciudad de las Artes y las Ciencias od architekta Santiaga Calatrava,” približuje Puerto.

Ako sa o novinke vyjadruje Puerto?

Spevák a raper ďalej o natáčaní hovorí: “Do klipu ma obliekal známy slovenský návrhár Lombardi. Najvtipnejší a najlepší moment pre mňa osobne bolo, keď nás Romeo ráno prebudil so slovami ako musíme stihnúť ranné slnko a zohnať psa od okoloidúcich ľudí. Už hodinu nato som uprostred palmovej aleje stál s kávou v jednej ruke a s vodítkom so psom v druhej. Všetko sa dialo rýchlo, doslova sa realita skladala podľa našich predstáv. Dokonale zapadla moja veta zo skladby: “celú realitu pretváram” a do toho som rapoval na ulici v druhej slohe: “robíme si latte macchiato, pričom som sa dozvedel, že pes na vodítku sa volá Latte.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Puerto (@puerto_official)

Odporúčame