Prečo sa tešiť na záver rapového roka 2022? (NÁZOR)

Ak máte radi rap, v tomto kalendárnom roku sa rozhodne nenudíte (Zdroj: Instagram/rytmusking, Instagram/separ__dms)

#Nejdeme písať klišé, že rapový rok 2022 je pre fanúšikov tohto žánru na Slovensku a v Českej republike jedným z najlepších v histórii. Keď sa ale nad tým zamyslíte, song po songu, album po albume, mesiac po mesiaci – nie je to skutočne tak? Každopádne, sú pred nami posledné necelé tri mesiace 2022. A my vieme, prečo sa na ne oplatí tešiť. 

Rapový rok 2022 na jednotku 

Ak máte radi rap, v tomto kalendárnom roku sa rozhodne nenudíte. Dočkali sme sa množstva kvalitných skladieb aj albumov. Viacerí interpreti sa vrátili po dlhšej pauze, veľa z nich oznámilo nové hudobné projekty. Napríklad, Gleb, Radikal Chef či Ben Cristovao vydali nové celky. Ego vydal hneď dva albumy, vrátil sa Strapo, Rytmus aj Separ naznačili, na čo sa môžeme od nich v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch tešiť. Späť je taktiež Ektor, vo veľkom makajú aj chalani z MILION PLUS, pričom prakticky každý druhý deň sa môžeme rozprávať o novej hudbe, či už zo Slovenska alebo Českej republiky.

Rap ako žáner sa v našich končinách dostal do fázy, kedy je scéna široká a plná kvalitných mien. Jasné, má to svoje úskalia, pretože noví interpreti sa bez podpory dostávajú do povedomia komplikovanejšie, ako v minulosti. Okrem toho, nie všetky tracky, ktoré vyjdú, obsahujú potrebný level a výpovednú hodnotu. To je ale daň, ktorá je akceptovateľná. Na konci dňa, počet kvalitnej rapovej hudby na Slovensku a v Českej republike je veľký a každý si môže prísť na svoje.

Separov nový album odje*e strop. Kedy Separ vydá nový singel?

Prečo sa tešiť na rapový záver roka?

Momentálne sme vo fáze, kedy čakáme na nové albumy od Rytmusa, Separa, Ektora, Radikala, Kontrafaktu a mnohých ďalších. Stále sa hovorí aj o tom, že podobné plány má aj Strapo. Samozrejme, treba si uvedomiť, že drvivá časť týchto projektov vyjde zrejme až v roku 2023, ale už teraz sa chalani rozbiehajú. Či už sú to single, spolupráce, rôzne leaky či teasery. Počet songov pribúda a tento trend by mal pokračovať do konca roka, či už sa jedná o Slovensko alebo o Českú republiku.

Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

K tomu by sme si mali uvedomiť aj to, že viaceré SK či CZ mená vedia zaujímavo prekvapiť. Keď berieme do úvahy aj fakt, že originalita a pozornosť sú dôležitými atribútmi rap game, tak október, november a december môžu byť z rapového hľadiska pokračovaním trendu, aký sledujeme celý tento kalendárny rok. A teda, vo veľkom štýle. Myslíme si, že náš čaká minimálne jedno veľké prekvapenie, ale o tom môžeme diskutovať, keď to bude aktuálne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hymna na Hip-Hop Žije je dodnes paradoxom slovenského rapu

Bude vás zaujímať aj: Eminem je raper, ktorý sa sústreďuje predovšetkým na hudbu. Avšak, aj tento tvorca vie prehovoriť taktiež do fashion game, ktorá s hip-hopom úzko súvisí. Pozrite si, ako by mal vyzerať model topánok s Eminemovým prispením. Tešiť sa na ne môžeme v roku 2023. Všetko podstatné sa dozviete tu

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Odporúčame