Hymna na Hip-Hop Žije je dodnes paradoxom slovenského rapu

Hip Hop Žije je stále najväčší slovenský hip-hopový festival a väčšina rapovej obce naň nedá každoročne dopustiť. HHŽ zažil každý z nás aspoň raz, alebo nie? Každopádne, písal sa rok 2015, keď sa na verejnosť dostala hymna k tomuto podujatiu. Hymna, ktorá dodnes ostáva veľkým paradoxom. A zároveň výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. 

Hymna na Hip Hop Žije ako paradox

Skladba nesie oficiálny názov „#27″, ktorý je vzhľadom na počet interpretov, ktoré sa na nej zúčastnili, veľavravný. Na úvod môžeme napísať, že o refrén (ktorý teraz začína hrať aj v tvojej hlave) sa postaral Ego. Poďme si tento banger pripomenúť.

Skladba, ktorá pozýva ľudí na festival Hip Hop Žije na braitslavské Zlaté piesky má už sedem rokov a produkčne ju zastrešil DJ Wich. Na YouTube má viac ako dvanásť miliónov views. Na tom by stále nebolo nič zvláštne, ale tento song má celkové trvanie 11 minút a 32 sekúnd!

V čase, kedy attention span, alebo ak chcete, udržanieč i rozsah pozornosti ľudí nedosahuje pozitívne výsledky, sú riskom aj 4 či 5-minútové songy, nie to 11-minútové. V tomto prípade to ale neplatí. Track „#27″ je skrátka banger a ostáva paradoxom, pretože aj keby trval o pár minút viac, ľudia by si ho „išli“.

Kto sa na tejto skladbe podieľal? Poďme si to spoločne vymenovať: Separ, Otecko, Zverina, Decko, Majself, Supa, Ego, Vladimir 518, Refew, Momo, Slipo, Danost, Elpe, Paulie Garand, Idea, Čistychov, DNA, Tono S, Rebel, Indy, Jay Diesel, Moe, Opak, Delik, BCL, Dame a Majk Spirit. Video zastrešili Michal Nemtuda a Peter Vaněk, o kameru Michal Nemtuda, Golden Touch, Peter Vanek a Simon Snopek.

Keby niekedy ešte mala podobná spolupráca vzniknúť, určite by sme boli za.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Do Bratislavy prichádza legendárna skupina PSH! Budeš tam?

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube/DJ Wich

 

Odporúčame