Pohľad, z ktorého mrazí: Toto sú posledné fotografie milovaných celebrít pred smrťou

Foto: Unsplash.com

#Ťažko sa vysvetľuje to, ak ľudia vzhliadajú k známym osobnostiam a celebritám, respektíve umelcom. Je za tým obdiv a zároveň stotožnenie sa s tým, akú prácu vykonávajú. Niektorí dokážu byť týmito umelcami až fanaticky posadnutí, pre iných sa stanú súčasťou každodenného života aj napriek tomu, že sa s nimi nikdy nestretli. Veď asi vieš, ako to myslíme…

O to väčší smútok príde, ak svet obletí správa, že ten či onen umelec opustil tento svet. Pri niektorých to bolo očakávané, pri iných to bol priam šok. Pozri sa na fotografie známych osobností, ktoré sa zaraďujú medzi ich posledné v živote.

Robin Williams

Americký herec a komik, ktorý sa narodil v roku 1951, patril k obľúbeným umelcom u všetkých vekových kategórií. Niekoľkokrát ocenený cenou Emmy, Zlatým Glóbusom, Grammy či Oscarom, je známy najmä z filmov Noc v múzeu, Flubber či Roboti. Poslednou známou fotografiou Robina Williamsa bola tá s opičkou, ktorá bola uverejnená na jeho Instagrame 20 dní pred tým, ako si herec siahol na život. Stalo sa tak v roku 2014. Mal len 63 rokov.

Chester Bennington

Posledná známa fotografia speváka Linkin Park Chestera Benningtona, lídra skupiny Linkin Park, je plná úsmevu. Asi by iba málokto by po vzhliadnutí tejto očakával, že o pár dní titulky svetových médií budú hlásiť, že 20. júla 2017 bol Bennington nájdený mŕtvy vo svojom dome v Kalifornii. Spáchal samovraždu.

Aj keď nebolo žiadnym tajomstvom, že Chester trpel depresiami a bojoval so závislosťami, jeho ukončenie života nečakali ani jeho najbližší. Bennington mal v čase svojej smrti len 41 rokov.

Foto: Twitter/Talinda Bennington

Steve Jobs

Velikán, ktorý sa navždy zapísal do sveta technológii a otec Apple. To bol Steve Jobs. Zaujímavý a bezhraničný spôsob myslenia a pútavý príbeh nestačili na to, aby ho obišla rakovina pankreasu, s ktorou bojoval statočne dlhých 8 rokov.  Jeho posledná známa fotografia vznikla 26. augusta 2011. Steve Jobs zomrel o niekoľko mesiacov, konkrétne 5. októbra 2011. Pohľad na vychudnutého vizionára, ktorého podopiera kamarát, trhá srdce.

Freddie Mercury

Jedného z najlepších spevákov v histórii ľudstva rozhodne netreba predstavovať. Líder skupiny Queen do poslednej chvíle tajil pred svetom, že má AIDS. Vedeli to iba jeho najbližší a tí ho chránili ako sa dalo. Až deň pred smrťou vydal Mercury vyhlásenie, v ktorom priznal svoje ochorenie. Na druhý deň zomrel. To, ako ho ochorenie zničilo možno vidieť aj pri záberoch z natáčania jeho posledného klipu These Are The Days of Our Lives, ktoré nakrútili v máji 1991. Známe sú aj zábery z jari 1991, na ktorých je v jeho londýnskej záhrade. Hudobný velikán nás opustil 24. novembra 1991.

Paul Walker

Herec, ktorého preslávila séria filmov Rýchlo a zbesilo svojou nečakanou smrťou zarmútil množstvo fanúšikov po celom svete. Osudnou sa mu stala jazda v superšportiaku Porsche, ktorý nezvládol riadiť a vo veľkej rýchlosti s ním vpálil do lampy. Následne auto začalo horieť a herec nemal šancu na prežitie. Jeho posledná fotografia ho zobrazuje pri tom, s čím sa spája mnohým ľuďom doteraz. V nablýskanom a rýchlom aute, tesne pred štartom osudnej jazdy. Sympatický herec zomrel ako 40-ročný.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jeane Mortensonová, bola americká filmová herečka, známa ako sexuálny symbol 50. rokov 20. storočia. Väčšinu svojho detstva strávila v pestúnskej starostlivosti a v sirotinci, v roku 1946 podpísala zmluvu s filmovým štúdiom Twentieth Century-Fox a venovala sa modelingu. Po kariére modelky sa z nej stala filmová hviezda, Jej záhadná smrť, políciou a úradmi „upravená“ a klasifikovaná ako samovražda, z nej spravila novú ikonu: celebritu, ktorá sa stala obeťou vlastnej krásy a slávy. Rôzne teórie dodnes tvrdia, že za úmrtím herečky nebola samovražda, ale vražda v dôsledku mileneckých afér s bratmi Kennedyovcami, prípadne, že ju dala zlikvidovať mafia. Jej posledná známa fotografia pochádza z 13. júla 1962. Zomrela 4. augusta toho istého roku.

Odporúčame