Kto je Emma Stone? Dvojnásobná držiteľka Oscara vždy túžila byť herečkou: Rodičov presvedčila netradičným spôsobom

Emma Stone si išla za svojím snom, vyplatilo sa! (Zdroj: Instagram/emmstone)

#Herečke Emme Stone sa darí čím ďalej, tým viac. Hoci má ešte len 35-rokov, kombinácia jej perfektnej vizáže a nepopierateľného talentu z nej robia hviezdu prvej kategórie. Čo všetko sa oplatí o nej vedieť?

VIZITKA
Celé meno: Emily Jean Stone
Dátum a miesto narodenia: 6. november 1988, Arizona, USA
Charakteristika: herečka
Najznámejšie filmy: Birdman, La La Land, Favoritka, Ľahko ju zbaliť

Slávna aj bez prominentných rodičov

Na rozdiel od mnohých hviezd sa Emily Jean Stone dostala k herectvu absolútne prirodzene a bez zásluhy svojich rodičov. Jej matka Kristy bola ženou v domácnosti, otec pracoval ako doručovateľ. Emily sa však stala členkou miestneho divadla, vďaka čomu sa oboznámila s divadelnými doskami. Keď mala 12 rokov, zahrala si v inscenácii Žabiakove dobrodružstvá, vďaka čomu si ju začalo všímať okolie.

Neskôr sama priznala, že počas dospievania boli jej vzorom najmä herecké mená ako Charlie Chaplin alebo Bill Murray. Jej láska k herectvu bola natoľko veľká, že presvedčila rodičov, aby ju podporovali v jej sne. Dala si skutočne záležať – pripravila si pôsobivú prezentáciu. Podarilo sa a Emily putovala do zeme zasľúbenej pre všetkých hercov.

Sťahovanie a prvé úlohy

Keď mala 16-rokov, presťahovala sa do Los Angeles, aby sa priblížila k svojmu snu a bola takpovediac viac na očiach. Rýchlo však zistila, že stať sa herečkou nebude také jednoduché, ako si myslela. Zo začiatku sa jej totiž vôbec nedarilo. Objavila sa iba v mini rolách a prvá väčšia šanca prišla až v roku 2007.

Vtedy sa už takmer 20-ročná Emily objavila v seriáli Drive, ktorý bol z automobilového prostredia. Dieru do sveta tým však neurobila. Dva roky nato získala rolu vo filme Papierový hrdina a až následne v kultovom filme Zombieland. Emily, resp. Emma začala túžiť po väčšej príležitosti, aj preto sa v roku 2009 odsťahovala do New Yorku.

Obrovské úspechy a ocenenia

Chcelo to zrejme iba čas a veľa šťastia. V roku 2011 si zahrala po boku obľúbeného Ryana Goslinga vo filme Bláznivá, hlúpa láska. Ten bol mimoriadne pozitívne prijatý širokou verejnosťou. Keď stvárnila postavu Gwen Stacy v komiksovke The Amazing Spiderman, bolo rozhodnuté. Z Emmy bude hviezda!

V roku 2016 prišla ponuka, ktorá jej zaručila vzácny príspevok do poličky. Jej účinkovanie v muzikáli La La Land, jej totiž prinieslo množstvo sošiek. Medzi nimi Oscara, Zlatý Glóbus aj cenu BAFTA.

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na Oscara za jej najnovší počin – úlohu Belly Baxter v snímke Poor Things (alebo, ak chceš, Chudiatko).

Ako sa z Emily stala Emma

Zrejme až doteraz si sa čudoval, prečo o nej stále hovoríme ako o Emily. Pravda je, že dnes túto herečku poznajú mnohí ako Emmu. V občianskom má však zapísané rodné meno Emily. Ako sa z Emily stala Emma? Úplne jednoducho.

Keď sa išla registrovať do agentúry, ktorá zastupuje hercov, zistila, že meno Emily Stone je už obsadené. Zapísala sa teda ako Emma. Napriek tomu ju jej rodičia aj najbližší stále volajú Emily.

A dokonca ani jej neodmysliteľné ryšavé vlasy nie sú jej pôvodné. Emma je totiž prirodzenou blondínou, až neskôr sa prefarbila na ryšavo. Vystriedala však viacero farieb, avšak jedno je isté – ryšavá jej ide najviac!

Zaujímavosti o Emme Stone

  • Rada pozerá čierno-biele filmy.
  • V roku 2017 bola zaradená medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta.
  • Na svoje konto si pripísala už dvoch Oscarov.
  • Je vydatá, jej vyvoleným sa stal Dave McCary. Majú spolu dcérku Louise Jean, ktorá sa narodila v marci 2021 a ktorú spomenula aj v ostatnej ďakovnej reči počas oscarového večera.
  • Vysoká je 168 centimetrov.
  • Má jedného súrodenca.
  • Je dobrá kamarátka s herečkou Jennifer Lawrence.

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Odporúčame