Počul si Paralel? Blako, Vercetti, Dokkeytino a Sergei Barracuda dali dokopy nový track

Dobre, dobre, nebudeme si klamať, toto nie je úplne horúca novinka, von už je niekoľko dní. To ale vôbec nevadí. Vzhľadom na to, že nejde o rapperov, ktorí by patrili (teda aspoň niektorí z nich) v našich končinách medzi najsledovanejších a najpopulárnejších, je dosť reálne, že ste o tomto tracku ešte nepočuli. Poďme to zmeniť. Toto je Paralel, na ktorom sa spojili Blako, Vercetti, Dokkeytino a Sergei Barracuda. 

Výsledok? Kombinácia, ktorú by si v prvom momente zrejme nečakal. Jedná sa o rapperov, ktorí sa tlačia smerom do popredia v SK či CZ rap game. O Sergeiovi Barracudovi môžeme konštatovať, že je na tejto skladbe v akejsi otcovskej pozícii, pretože je z chalanov najskúsenejší, pričom o etablovaní medzi najsledovanejšími môžeme hovoriť aj v prípade Dokkeytina. Vercetti žiari stále jasnejšie, pričom sme o ňom písali už v minulom roku, ktorý bol preňho vo viacerých ohľadoch akýmsi prelomom v kariére a pokračuje v kvalitnej práci. A čo Blako, tento chalan je zaujímavý, má svojský flow aj štýl, ktorý nie je veľa ľuďom po chuti, ale práve ním sa odlišuje od väčšiny konkurentov. Rozhodne je to týpek, ktorý sa hlási o slovo a neradno ho ignorovať.

Takmer 90 tisíc pozretí za pár dní rozhodne nie je na zahodenie. Keď sa započúvate, dozviete sa rôzne zaujímavé myšlienky a svoje miesto aj odlišné štýly jednotlivých rapperov, ktoré dokopy dávajú zaujímavý celok. Do popredia dávame referenciu Sergeia Barracuda k ikonickej video hre GTA (Grand Theft Auto) Vice City a k hlavnej postave tejto hry Tommymu Vercettimu, od ktorého si rapper Vercetti  CG prepožičal svoj pseudonym. Znalci určite toto prepojenie ocenia. Dodajme, že o beat sa postaral Kyle Junior a o beat Dobrin.

Skladba slúži ako promo k stolovej hre od MOST WANTED, ktorá má zaujímavý rapový podtón a môže byť niečím, čo na scéne stolových hier na Slovensku či v Českej republike nie je. Je to zaujímavé posunutie rapovej scény do reálií, v ktorých na ňu nie sme úplne zvyknutí. Prečo však nie. Nachádzame sa v období, ktoré praje diverzite, rôznym štýlom, zaujímavým flowom či skúšaniu beatov, ktoré by kedysi, jednoducho povedané, neprešli a neboli akceptované.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapper ukázal veľké srdce: Zachránil 28 rodín

Je to ale cenné, pretože, každý môže, ako sa hovorí, tvoriť, čo chce a nikto ho nebude súdiť. Pretože, rap je v Českej republike a na Slovensku tak populárnym žánrom, že jednoducho každý jeden interpet, ktorý vyskúša čokoľvek netradičné vo svojej tvorbe, si nájde svoju konkrétnu cieľovku, ktorá ocení, to, čo on robí. A to je niečo, na čom sa dá stavať. V konečnom dôsledku ide o to, či ľudia dajú vašej práci pozornosť, preto treba byť originálny. Ešte k tomu v dobe, kedy je scéna naozaj široká a má niekoľko úrovní.

Odporúčame