Odmena viac ako milión dolárov a potvrdenie dominancie v CS:GO: V ESL Pro League opäť zvíťazili dánski Astralis

Astralis (foto: facebook.com/astralisgg)

#V nedeľu vyvrcholila ESL Pro League finálovým zápasom v dánskom Odense, v ktorom sa stretli domáci Astralis a kanadsko-americký celok Liquid. O turnaji sme už písali pred pár dňami, v skratke však išlo o vyvrcholenie sezóny ESL, jednej z najprestížnejších svetových líg v hre Counter-Strike: Global Offensive.

Víťaz tohto zápasu by si za normálnych podmienok odniesol 250-tisíc dolárov, ale v prípade výhry Astralis, by si tento tím zarobil bonus v podobe jedného milióna dolárov za Intel Grand Slam. Celá best of 5 séria sa začala na mape Train, ktorú si zvolili Astralis ako ich prvý pick.

Očakávalo sa, že Dáni začnú prvou výhernou mapou, ale nakoniec ich súper porazil 16:8 a Liquid sa tak mohli radovať zo stavu 1:0 pre nich. Na ďalších mapách už však favoriti zápasu z Astralis nezaváhali a po víťazstvách 16:11 (Mirage), 16:11 (Inferno), 16:10 (Dust2) sa tešili z celkového víťazstva 3:1.

S trofejou si domov odniesli aj úžasných 1 250 000 dolárov a stali sa tak prvým tímom, ktorý si berie prémiu za Intel Grand Slam. Ten si odnáša tím, ktorý dokáže zvíťaziť na štyroch z desiatich po sebe idúcich turnajoch organizovaných ESL alebo DreamHack Masters.

Za MVP turnaja bol vyhlásený sniper z tímu Astralis – device. Bolo to už jeho dvanáste MVP celkovo a siedme v tomto roku.

Celkové poradie turnaja :

1. Astralis
2. Liquid
3-4. mousesports, MIBR
5-6. Natus Vincere, Renegades
7-8. Ghost, G2
9-12. NRG, BIG, HellRaisers, Sharks
13-16. North, ViCi, INTZ, ORDER

Odporúčame