Nováčik na hudobnej scéne: Slovák Alan robí New Pop, toto je jeho debutový singel

Foto: Peter Majerčík / TRUESELF RECORDS

#Alan Murín je dvadsaťročný chalan, ktorý sa rozhodol zamiešať karty v hudobnom biznise. „Pesnička “Sám Sebou” primárne rozoberá to, že je dôležité byť úprimný voči sebe a následne to aplikovať do života,“ zamýšľa sa nad svojou prvotinou Alan Murín, ktorý nenechal nič na náhodu a hudbu študuje aj na prestížnej škole v Londýne.

Alan svoje prvé „EPčko“ vníma ako začiatok svojej hudobnej kariéry. „Názov EP “15 23” je čas môjho narodenia a nasledujúce EP budú koncipované tak, aby znázorňovali moju hudobnú cestu,“ zdôvodňuje názov svojho debutu cieľavedomý muzikant a pokračuje: „Ak by som musel ohraničiť žáner, v ktorom tvorím, možno ho charakterizovať ako New Pop. Hip-hop bol však prvý žáner, ktorý ma ovplyvnil a v ktorom som začal tvoriť. Preto je v mojom debutovom EP veľmi citeľný. Je to však len jeden z viacerých žánrov, ktoré sa budú mojou New Popovou tvorbou prepletať.“

Po niekoľkých pokusoch o filmový umelecký koncept videa prišiel Alan so svojím tímom k myšlienke, vytvoriť jednoduchý videoklip nakrútený na mobilný telefón a len v prostredí a situáciách, ktoré boli pre nich prirodzené tak, aby bol výsledok čo najautentickejší. Klip sa preto nakrúcal na Slovensku a v Londýne. Pozri sa na výsledok nižšie. Páči sa ti?

Odporúčame