Nová RPG hra zo sveta Harry Pottera je snom každého fanúšika: V Hogwarts: Legacy sa staneš skutočným čarodejníkom!

Záber z hry Hogwarts: Legacy

Hru Hogwarts: Legacy si okamžite zamiluješ (Zdroj: YouTube/WarnerBrosGames)

#Už dlhší čas sa hovorilo o novej hre, ktorá by mala rozšíriť značku Wizarding World. Na poslednej konferencii Sony, ktoré cez live stream PlayStation Showcase ukázalo herné novinky a spustil predpredaj next-gen konzole, sme sa dozvedeli, že povery skutočne neklamali.

No a aby toho nebolo málo, túto hru s názvom Hogwarts: Legacy vytvára samotné štúdio Warner Bros. Games, takže o autorské práva bolo postarané vopred.

Záber z hry Hogwarts: Legacy
Hru Hogwarts: Legacy si okamžite zamiluješ (Zdroj: YouTube/WarnerBrosGames)

Príbeh nerozhodného čarodejníka

Aj keď ide o hru zo sveta Harry Pottera, za túto postavu si nezahráme. Príbeh nás zavedie do konca 19. storočia, teda ešte aj pred Fantastické zvery. Budeme hrať za dosiaľ neznámeho mladého čarodejníka, ktorý dostal neskorú pozvánku do Rokfortu a urýchlene sa dostavil do školy na výber fakulty. Podľa neoficiálnych informácii si fakultu budeme voliť my sami.


KVÍZ pre fanúšikov Harryho Pottera: Ako dobre ho poznáte?


Na strednej škole čarodejníckej sa naučíme bojovať s temnou mágiou, objavíme rôzne fantastické zvery, uvaríme množstvo elixírov, a pokúsime sa pomôcť fakulte v boji o školský pohár. V Rokforte ale zistíme, že učeň, za ktorého hráme, nie je obyčajným chlapcom. Tento čarodejník ukrýva temné tajomstvo a je len na nás, či ho použijeme v boji s temnými silami alebo sa k nim pridáme.

Záber z hry Hogwarts: Legacy
Hru Hogwarts: Legacy si okamžite zamiluješ (Zdroj: YouTube/WarnerBrosGames)

Svet, ktorý pozná každý

Či už si fanúšikom knižnej alebo filmovej série, ideálne však oboch, určite si pri slove Rokfort dokážeš v hlave predstaviť priestory tejto legendárnej školy. Otvorený RPG svet však za bránami školy nekončí. K dispozícii nám bude aj známa Šikmá ulička, stanica Kings Cross či časť Londýna. Všetko, čo poznáš z kníh a filmov budeš môcť konečne objavovať aj v hernej podobe.

Okrem toho nám ukážka a opis sľubuje aj nové lokácie, ktoré doteraz ešte predstavené neboli. Projekt úzko pracoval so značkou Wizarding World a teda čiastočný dohľad mala aj samotná J. K. Rowlingová. To, o aké konkrétne miesta pôjde, zatiaľ nie je známe a musíme si počkať na bližšie informácie alebo samotný gameplay.

Záber z hry Hogwarts: Legacy
Hru Hogwarts: Legacy si okamžite zamiluješ (Zdroj: YouTube/WarnerBrosGames)

Novinku Hogwarts si zahráš všade

Ihneď, ako sa ukážka na Hogwarts: Legacy objavila na live streame PlayStation, mnohých zaujímalo, ako to bude s inými platformami. Môžem ťa však uistiť, že na to, aby si si hru zahral, nepotrebuješ kupovať žiadnu novú konzolu. Samozrejme, čím drahší prístroj na hranie máš, tým krajšiu grafiku a detaily si na nej vychutnáš.


Harry Potter, Denník Anny Frankovej a mnohé ďalšie: Týmto slávnym knihám hrozilo, že vôbec neuzrú svetlo sveta


Hra Hogwarts bude dostupná ako na PlayStation 5 či Xbox Series, tak aj na počítači. Ak si kvôli nej však nechceš kupovať next-gen konzolu, môžeš si ju zakúpiť aj na PlayStation 4 alebo Xbox One. Štúdio však bude upozorňovať na to, že pri týchto konzolách nižšej rady pôjde o downscale rozlíšenia aj snímok za sekundu. Ak si ju plánuješ zaobstarať na PC, radím ti si vopred naštudovať odporúčané špecifikácie.

Oficiálny dátum vydania ešte nie je síce známy, ukážka však sľubuje rok 2021. Ako to u takýchto tituloch býva zvykom, je možné, že verzia pre konzoly by mohla vyjsť pár mesiacov pred tou počítačovou. Každopádne si pozri prvú ukážku a napíš nám do komentárov, čo si myslíš o novej hre zo sveta Harry Pottera.

Zdroj: hogwartslegacy.warnerbrosgames.com
Odporúčame