Nerieš dokonalo ovládli Martin: Good vibes, kvalita a nesmrteľných „10 minút“ (REPORT)

Nerieš v akcii. (Zdroj: Instagram/neriesdrbookay)

#Piatok deviaty december priniesol ďalší zo série koncertov skupiny Nerieš. Gabryell a Matej Straka sa predstavili v Martine. V tamojšom Kesta Garden predviedli šou, ktorá, aj keď počasie bolo sychravé a chladné, zahriala srdcia rapových priaznivcov. Ako akcia prebiehala?

Nerieš vždy doručia kvalitnú šou 

Keby ste prišli v piatok 9.12 do Martina, pravdepodobne by ste neboli nadšení. Chladné počasie a nepríjemný dážď ovplyvňoval nielen náladu domácich, ale aj počet ľudí v centre. Vianočné trhy a vidina víkendu síce boli u niektorých silnejšie ako pohodlie domova, ale keby bolo prívetivejšie počasie, ulice by boli dozaista plnšie. Rapoví priaznivci sa ale nedali odradiť. Aj napriek tomu, že vám stačili 4 sekundy na to, aby ste boli poriadne mokrí kvôli dažďu, našli si svoju cestu do Kesta Garden, kde bol na programe koncert chalanov z Nerieš v rámci ich prebiehajúceho turné. Kto sa prekonal a vyšiel von, ten rozhodne neľutoval, pretože…

Kesta Garden je miesto na úrovni, má svoj vibe a rap fans vedia, že sa tam organizujú prvotriedne akcie. Áno, tu máva Yaksha svoj ikonický vianočný Meydan (a bude aj tento rok), áno, tu bol pred vyše mesiacom Gleb. Každopádne, aj keď prvotný pocit bol, že ľudí mohlo byť viac, napokon bola Kesta naozaj naplnená a vytvorila sa atmosféra, na ktorú Gabryell a Matej Straka určite budú spomínať v dobrom.

Rapové slaďáky? Veď to nevadí

Možno sa k vám dostalo nie tak staré video, v ktorom sa Gleb nechal počuť, že skladby Nerieš sú rapové slaďáky. Ono, niečo na tom bude, ale z nášho pohľadu v dobrom. Gabo s Matejom S. robia songs, ktoré idú hlboko pod kožu, majú ľahko zapamätateľné slohy a refrény, pričom v sebe skrývajú silnú emóciu. Aj v Martine ste mohli počuť záležitosti ako ‚Ruka na volante“ či „Vedľa teba“. Nechýbali songy z albumov 311 alebo OK, ale aj staršie veci, ktoré vás nostalgicky zobrali do obdobia, kedy ste boli o pár rokov mladší ako dnes a chalani z Nerieš ešte len začínali písať svoju slovenskú rapovú históriu.

Gabryell vydal projekt PUNK HEART: Odklon od rapu = dobrý krok?

Jedným zo zlatých klincov večera bola skladba „10 minút“, kde okrem Nerieš figurujú aj chalani z DMS Separ a Dame. Nevieme ako z vášho pohľadu, podľa nás je to jeden z TOP songov histórie SK rapu a keď je možnosť ho na koncerte zahrať, tak ju dozaista treba využiť. Tá skladba má všetko a martinské publikum si ju užilo z plných dúškov. Pohľad do Insta stories (ešte, že ich ráno nemazali, shout out Radikal), potvrdil, že ľudia tento track precítili. A to sa deje prakticky všade, kde „10 minút“ hrá, či už vystupujú Nerieš, DMS alebo jednotliví chalani z týchto skupín.

Profesionáli na pódiu aj mimo neho 

Šou v Martine chalanom z Nerieš vyšla na výbornú. Zazneli očakávané songy, nechýbali prekvapenia či práca s publikom. Pochvalu si zaslúžia aj samotní organizátori, pretože ozvučenie bolo na úrovni, pričom sa so zvukom hrali aj počas eventu v závislosti od konkrétnych skladieb. Je to o detailoch a v Martine to pochopili, čo je super.

Ako znie skladba Domov od Nerieš v numetal verzii? Strespez ti dá odpoveď

Keď sme sa rozprávali s promotérmi, dostali sme jednoznačný názor: Gabryell a Matej Straka nie sú iba talentovaní raperi a performeri, ale sú to aj v pohode chalani, ktorí nemajú nijaké prehnané hviezdne maniere a dá sa s nimi porozrpávať. Niekedy sa stane, že sa sláva, či už väčšia alebo menšia, konkrétnym interpretom dostane do hlavy. Evidentne to v tomto prípade neplatí. Môžeme sa len a len tešiť na to, čo Matej Straka a Gabryell majú v pláne na rok 2023. Už teraz vieme napríklad to, že nebudú chýbať na jubilejnom 10. ročníku HIP HOP ŽIJE na Zlatých pieskoch.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame