Gabryell vydal projekt PUNK HEART: Odklon od rapu = dobrý krok?

Gabryell publikoval nový album. (Zdroj: IG/gabryell.neries)

#Pred koncom prebiehajúceho kalendárneho roka sa akoby roztrhlo vrece s kvalitnými projektami. Autorom jedného z nich je Gabryell z Nerieš. Už niekoľko dní je von jeho nový sólový album s názvom PUNK HEART. Už samotný názov napovedá, že nemôžete čakať striktný rap. Inými slovami, môžeme to vôbec radiť do rapu ako takého?

Gabryell má punkerské srdce

Rovno odpovieme na vyššie načrtnutú otázku: Tento projekt v sebe zhmotňuje prvky viacerých žánrov. Predovšetkým je tam zastúpený punk, o čom pojednáva aj samotný názov tohto albumu, ale či už vďaka niektorým Gabryellovým pasážam alebo kvôli hosťom ako Separ či Pil C, má svoje miesto aj rap. Gabo už dlhší čas inklinoval k tvorbe podobného typu, v tomto sólovom projekte naplno rozvíja potenciál, ktorý sa v ňom skrýva. My mu dávame palec nahor. Skúsiť niečo nové nie je vždy jednoduché, pričom tu sa to ukazuje ako dobrý krok.

A čo je dôležité, veľmi ho to baví a je to kvalitné. Môžete to počuť v songoch, môžete to vidieť vo videoklipoch. PUNK HEART má v sebe energiu, pričom v momentoch vo viacerých z nás prebúdza INEKAFE vibes. Kombinácia viacerých žánrov, výborná akustika a celkovo zvuk + príbehovosť a texty, ktoré doslova majú šťavu. Pôvodne sme chceli vyzdvihnúť jeden alebo dva tracky, ktoré sú hodné toho, aby ste si ich vypočuli, ale nebolo by to fér. Každý jeden si totiž zaslúži vašu pozornosť.

Toto sa Gabryellovi podarilo, pričom aj prvé ohlasy, ktoré badáme, sú predovšetkým pozitívne. Bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa budú uberať jeho ďalšie kariérne kroky.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame