Najsledovanejšie Kaliho spolupráce: Sima, Čis T či kvalita z Česka

Kali je dlhodobo jedným z najsledovanejších slovenských rapperov, a asi nie len rapperov, ale aj interpretov celkovo. To, čo sa mu darí niekoľko rokov, o tom sa mnohým len sníva. Kali je sledovaný, má podporu ľudí a v neposlednom rade, má aj neodškriepiteľnú kvalitu. Rozhodli sme sa, že sa zameriame na jeho najsledovanejšie spolupráce, ktorých bol doteraz súčasťou.

Aby sme boli fér, jedná sa o sledovanosť na video platforme YouTube, pričom nie sú brané do úvahy streamovacie služby ako Spotify či Apple Music. Jedná sa o views na YT, pričom v hre sú tracky, na ktorých Kali s niekým spolupracoval, či už to boli kapela, speváci, speváčky alebo kolegovia rappery a rapperky.

5. Kali ft. Sima – Aj ty PROD.Peter Pann (OFFICIAL VIDEO)

Viac ako 13,5 milióna views a kombinácia mien, ktoré majú obrovské fanúšikovské základne. Ako Kali, tak aj Sima, veľmi dobre vedia, čo robia, vedia, čo povedať a čo je nemenej dôležité, vedia, ako sa správne predať. Ich kombinácia na tomto tracku je výborná, nechýbajú zaujímavé myšlienky, práca s tempom či v neposlednom rade kvalitný beat. Track si ľudia idú dodnes.

4. IMT Smile – Poď so mnou ft. Kali

Viac ako 15,6 milióna views. Keď sa Kali spojil s populárnou kapelou IMT Smile, veľa ľudí spozornelo. Pre niektorých to bola vyslovene bomba, iní mu vyčítali, že výmyšľa a mal by ostať vo svojom žánri. Faktom ale je, že Kali ukázal cestu aj svojim kolegom ako Majself či Separ, skrátka vyšiel z rapu, ktorý bol dlho prehliadaný kolegami hudobníkmi. A môžeme konštatovať, že táto kombinácia sa vydarila a môžeme ju často počuť aj v slovenských rádiách.

3. Čis T – Je To Ako Má Byť ft. Mišo Biely & Kali (produced by MadSkill)

Takmer 19 miliónov views. Dámy a páni, toto je banger. Čis T, Mišo Biely a Kali, kombinácia, ktorú chceš počuť a ani tom nevieš. Super kombo, super hudba, výborné slohy a k tomu videoklip, ktorý vás chytí za srdce. Tento song je niečo, čo ľudí spája, čo ich baví a očakáva sa, že ich bude baviť ešte dlho. Všetko tomu nasvedčuje, „Je to ako má byť“ skutočne nič nechýba. Alebo sa mýlime my?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mená z CZ a SK rapu, ktoré majú zahraničné korene (VÝBER)

2. Tereza Kerndlová feat. Kali – Ve Frontě Na Sny (Official Music Video)

Československá spolupráca, na ktorú možno niektorí z vás už aj zabudli. Kali sa spojil s Terezou Kerndlovou na veľmi peknom tracku, v ktorom obaja idú do hĺbky a obsahuje veľmi veľa citu. Odmenou je v tomto prípade viac ako 19,2 milióna views a vznik featu, ktorý funguje aj dodnes. Ktovie, aké štatistiky by mala ich spolupráca, keby sa dali dokopy v tomto období.

  1. Dominika Mirgova & Kali – JE KONIEC (Official video)

27,8 milióna vzhliadnutí. Skladba, ktorú si zaspieval aspoň raz takmer každý z nás. Kali a Dominika Mirgová, „JE KONIEC“. Áno, láska je krásna, ale taktiež aj veľmi bolí a toto je ten prípad. Song o rozpadajúcom sa vzťahu poskytuje mužský aj ženský pohľad, ktorý dostávame v komplexnej podobe tracku, ktorý dodnes patrí medzi vôbec najpočúvanejšie skladby v histórii slovenského YouTube. Niet sa čo čudovať, tématika tohto tracku je nadčasová.

Photo credits: Kali, YouTube, ilustračné

Odporúčame