Toto je podľa vedcov najnebezpečnejšia sexuálna poloha: Ak nechceš prísť k úrazu, radšej sa jej vyhni!

Vedci tvrdia, že táto sexuálna poloha nie je pre každého (Zdroj: Unsplash/We-Vibe Toys)

#Sex je pre väčšinu ľudí príjemnou záležitosťou, no prináša so sebou aj isté riziká. Nejde pritom len o ochorenia či neplánované tehotenstvo, ale aj o mimoriadne nepríjemné úrazy. Možno si už počul o tom, že hoci sa v penise nenachádza kosť, môže sa zlomiť a presne to hrozí pri istej polohe omnoho viac než pri ktorejkoľvek inej.

Ktorá je tá najnebezpečnejšia?

Keď si užívaš intímne chvíle s partnerom či partnerkou, asi posledné, na čo myslíš, je možnosť úrazu. Prílišné nadšenie či nesprávny uhol však môžu vášnivé chvíle premeniť na skutočný horor. Ako informuje doktor Karan Rajan, pri jednej polohe je riziko, že jeden z partnerov skončí na pohotovosti, o poznanie vyššie než pri ostatných. 

Tou najnebezpečnejšou sexuálnou polohou je podľa vedcov „reverse cowgirl“, teda poloha, pri ktorej je žena na vrchu a tvárou je otočená k partnerovým nohám. Podľa doktora Rajana je práve reverse cowgirl zodpovedná až za polovicu všetkých zlomenín penisu. K tomuto, už na prvé počutie mimoriadne nepríjemnému poraneniu, dochádza následkom tlaku partnerkinej lonovej kosti, pod ktorým môže dôjsť k poškodeniu tkaniva.

„Ak je prirážanie nepravidelné alebo ak pohyby oboch strán nie sú zosynchronizované, muž sa môže vyšmyknúť a byť privalený partnerkinou lonovou kosťou,“ vysvetlil doktor Rajan.

Základom spokojného sexuálneho života je komunikácia (Zdroj: Freepik/gpointstudio)

Netreba sa jej vzdať

Keby sa ti náhodou predstava tohto zranenia samého o sebe nezdala dosť desivá, stále to nie je všetko. Fraktúra penisu môže zanechať aj trvalé následky v podobe deformácie.

Niet pochýb, že „reverse cowgirl“ prináša isté riziká, no to nutne neznamená, že musíš túto polohu zo svojho repertoára úplne vypustiť. Odborníčka na sex a vzťahy Annabelle Knight vysvetlila nielen to, ako môže poloha viesť k zraneniu, ale aj ako sa mu vyhnúť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dávaš si pred sexom pohárik na povzbudenie? Omamné látky milovanie nezlepšia, môžu dokonca ohroziť život!

„Reverse cowgirl môže byť nebezpečná, v niektorých prípadoch môže dôjsť k poraneniu penisu, ak je dvojica až príliš náruživá. V takom prípade je tu riziko, že sa penis vyšmykne a bude prisadnutý“ uviedla.

„Ale žiadne strachy, pokiaľ partneri spolu komunikujú a nikam sa neponáhľajú, táto poloha by nemala predstavovať žiadny veľký problém,“ vysvetlila.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame