Sú lepšie ako knihy či filmy: Vybrali sme pre teba tie najlepšie príbehy zo sveta videohier

Vybrali sme pre teba najlepšie príbehy z videohier

Vybrali sme pre teba najlepšie príbehy z videohier (Zdroj: Naughty Dog Studios)

#Singleplayer už síce ustupuje multiplayerovým hrám, no stále sa nájde dostatok hráčov, ktorí nedajú dopustiť na kvalitný príbeh single kampane. herné štúdiá sú si toho veľmi dobre vedomé, a preto nás každoročne zásobujú hrami, ktorých príbehy nás dokážu strhnúť, šokovať i zabaviť na dlhé hodiny.


Obrovský úspech Slovákov v hernom priemysle: Táto športová hra si ťa dokonale podmaní, má už milióny stiahnutí!


My sme sa rozhodli vybrať pre teba tie najlepšie príbehy zo sveta videohier. Pokiaľ ti teda niektorá z nižšie spomínaných chýba v tvojej kolekcii, mal by si to čo najskôr napraviť a zahrať si ju. A samozrejme sa s nami nezabudni podeliť o svoj názor v komentároch nižšie.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Hry zo sveta Star Wars priniesli množstvo skvelých príbehov, ale aj sklamaní. Našťastie je Knights of the Old Republic tým prvým prípadom. Projekt z roku 2003 dokázal priniesť na ten čas obstojný vizuál a v neposlednom rade skvelý príbeh naprieč galaxiou.

Po skvelom dobrodružstve však prichádza vytriezvenie v podobe prekvapivého záveru. Práve až v ňom sa ukáže, na ktorej strane chceš skutočne stáť. Mnohí po prejdení volali po filmovom spracovaní príbehu, no ani po rokoch neboli ich prosby vyslyšané. A to je veľká škoda.

What Remains of Edith Finch

Hry od nezávislých tvorcov sú často lepšie, ako tie od veľkých štúdií. A What Remains of Edith Finch je toho jasných príkladom. Ocitneš sa v úlohe Edith, ktorej zosnulá mama zanechala kľúč od veľkého rodinného domu, kde prežila časť detstva. Teraz sa však do neho vracia už omnoho staršia, pričom sa snaží objasniť históriu svojej veľkej rodiny.


RECENZIA Rodina je ako Achillova päta: Mafia Definitive Edition je skvelý remake, má to však jeden háčik


Projekt priniesol mimoriadne zaujímavo prepracovaný príbeh, ktorý skvele dopĺňa audio-vizuálnu stránku hry. Okrem toho sa môžeš tešiť na skvele prepracované miestnosti, vďaka ktorým ťa hra totálne pohltí. Ďalší dôkaz toho, že aj indie hra dokáže priniesť fantastický príbeh.

BioShock

BioShock priniesol revolúciu v žánri strieľačiek a navždy zmenil pohľad na klasické FPS. A na akciu sa ide hneď na začiatku. Tvoje lietadlo spadne do ľadových vôd, kde objavíš vrak zhrdzaveného batyskafu. Práve v ňom zostúpiš do podmorského mesta Rapture.

To bolo vytvorené pre idealistickú spoločnosť vybraných vedcov, umelcov a továrnikov. Situácia je ale vyhrotená – život z mesta totiž už dávno vymizol. Hra sa tešila solídnemu úspechu, čo nakoniec vyústilo aj to vytvorenia remasterovanej verzie.

God of War

God of War je videoherná séria, ktorá vždy stála za pozornosť. Štvrtá časť, ktorá sa stala takzvaným soft rebootom, si však zaslúži azda najväčšiu pozornosť. Hlavný hrdina Kratos vymenil grécku mytológiu za tú severskú, nehovoriac o tom, že mu teraz spoločnosť robí jeho syn Atreus.


Čip v tele nie je len strašiakom konšpirátorov: Čo je biohacking, máme sa ho báť?


To prinieslo nielen úplne novú hrateľnosť, ale často poriadne emotívny príbeh, ktorý nás dokázal strhnúť na dlhé hodiny. Nám zostáva len dúfať, že God of War nebol najlepšou časťou celej série. Už na budúci rok sa totiž dočkáme pokračovania s názvom Ragnarok. Ten v severskej mytológii znamená koniec sveta a zánik bohov.

Silent Hill 2

Hlavný hrdina, James Sunderland, jedného dňa dostal list od svojej manželky Mary, v ktorom ho prosí, aby za ňou do mestečka Silent Hill. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby Mary nebola už tri roky mŕtva. Jamesovi list stačí na vzplanutie svetielka nádeje a odchádza do Silent Hill.

Množstvo symbolov, dopady hráčskych rozhodnutí na vývoj hry, množstvo zvratov a atmosféra, ktorá mnohým nedovolila po nociach spávať. Silent Hill 2 je absolútnou legendou, pri ktorej azda najviac desí fakt, že tým najhorším monštrom celej hry si práve ty.

The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt Red v roku 2015 zmenil svojou najnovšou hru pohľad ľudí na hry. Zavŕšenie Geraltovej trilógie s názvom Wild Hunt (Divoký hon) v sebe ukrývalo úplne všetko, čo sme na Zaklínačovi milovali z predchádzajúcich častí. Okrem toho sme dočkali gigantický svet, skvelý vizuál a nekončiace úlohy, ktoré nás svojou rôznorodosťou zabavili na dlhé hodiny.


Nová RPG hra zo sveta Harry Pottera je snom každého fanúšika: V Hogwarts: Legacy sa staneš skutočným čarodejníkom!


Tretí Zaklínač patrí k tomu najlepšiemu, čo sme od vývojárov kedy dostali. Príbeh tu hrá prvé husle a je len na tebe, ako sa budeš ako hlavná postava správať. Na samom konci však môže prísť aj horké vyvrcholenie, z ktorého určite nebudeš nadšený.

The Last of Us

Hra, o ktorej sa toho povedalo už toľko. The Last of Us priniesla to najlepšie, čo kedy štúdio Naughty Dog prinieslo. Príbeh na filmový štýl dokázal strhnúť azda každého. Komplikovaný vzťah Joela a Ellie na ceste naprieč Spojenými štátmi zdecimovanými zmutovanými ľuďmi nás dokázal hneď niekoľkokrát šokovať.

Neočakávané zvraty, skvele napísané postavy a dobrá hrateľnosť vystrelili hru na piedestál. Na vlne úspechu sa nieslo aj tohtoročné pokračovanie. To však so sebou prinieslo vlnu kontroverzie, a to len kvôli sexuálnej orientácii hlavnej hrdinky. Aj napriek tomu však prináša skvelý príbeh, ktorý sa ale svojmu predchodcovi nevyrovnal.

Zdroj: comingsoon.net, hashtag.sk, wikipedia.org
Odporúčame