Prichádzajú Vikingovia: Nový Assassin’s Creed nám predstaví krvavé vojny odvážnych severanov

Zábery z hry Assassin’s Creed: Valhalla

Naplní Assassin’s Creed: Valhalla naše očakávania? (Zdroj: Ubisoft)

#Herná séria Assassin’s Creed si prešla už kadečím. Spočiatku bola obľúbenou RPG oddychovkou so solídnym príbehom, neskôr sa s príchodom titulu Syndicate zdalo, že začína upadať. Zlom nastal v roku 2017, keď herná spoločnosť Ubisoft vydal očakávanú časť Origins z prostredia starovekého Egypta.


PlayStation 5 alebo Xbox Series? Toto veľké porovnanie ti pomôže vo výbere novej next-gen konzoly


Séria teda dostala druhý dych, o čom svedčí aj úspech gréckeho eposu Odyssey z 2018, ktorý dokonca získal Game Awards nomináciu v kategórii hra roka. Tento rok k nám prichádza niečo podobné. O dlho rozpracovanom príbehu severských bohov nás Ubisoft informoval už naozaj dávno a tento november si ho konečne budeme môcť zahrať.

Zábery z hry Assassin’s Creed: Valhalla
V Assassin’s Creed: Valhalla nebudú chýbať ani krvavé súboje (Zdroj: Ubisoft)

Drsné prostredie odvážnych Vikingov

Set-up príbehu s podtitulom Valhalla je nám známy už z názvu. V tomto Assassin’s Creed sa pozrieme na kultúru a zvyky bojovníkov zo severu. Hrať budeme za mocného vikingské vodcu Eivora, ktorých vedie svoj klan z nórskeho pobrežia na anglické brehy. RPG svet 9. storočia bude skutočne pastvou pre oči a to hlavne na next-gen konzolách s podporou dynamického 4K.

Samotná mapa bude zrejme rozšírenejšia ako sme videli v Origins či v Odyssey. Zahrňovať bude štyri anglické kráľovstvá vrátane napríklad Wessexu, v ktorom sa stretneme s kráľom Alfredom Veľkým. Pre fanúšikov a milovníkov seriálov Vikings či Barbarians by preto mala byť hra povinnou jazdou.

Zábery z hry Assassin’s Creed: Valhalla
Naplní Assassin’s Creed: Valhalla naše očakávania? (Zdroj: Ubisoft)

Trailery rozdelili ľudí na dva tábory

Aj keď sa podľa informácii z Ubisoftu mechanika rozšírila o nové prvky, mnohí ostávajú skeptickí. Ukážky podľa niektorých vyzerajú ako preskinové predchádzajúce diely a vraj tvorcovia prinášajú úspešné Origins stále dokola. Názor na to si však musíš spraviť sám.

K ohlasovaným novinkám však predsa len príde. Starať sa totiž budeme aj samotnú domovskú dedinu, teda vylepšovať stavby či prijímať nových členov klanu. V praxi to znamená, že ak chceme mať lepšie zbrane, je našou nevyhnutnosťou vylepšiť kováčsku dielňu. Vďaka tomu budeme mať nielen my lepšiu výbavu, ale aj naši spojeneckí bojovníci.

Zábery z hry Assassin’s Creed: Valhalla
V Assassin’s Creed: Valhalla na teba čaká veľký svet (Zdroj: Ubisoft)

Valhalla prichádza v troch edíciách

Ubisoft ponúkne toto chladné dobrodružstvo na PlayStation, Xbox, a aj PC. V prípade konzol sa prechodu na next-gen nemusíš obávať toho, že si kúpiš disk na staršiu verziu, nakoľko vývojári potvrdzujú bezplatný upgrade. Hra bude teda na všetkých platformách podporovať 4K hranie, dokonca aj v plynulom snímkovaní 120fps.


Duklock ako prvý Slovák predstavil PlayStation 5: Pozri si jeho prvé pocity pri rozbalení konzoly


Verzie hry sú dohromady tri a líšia sa ako cenovo, tak aj ponukovo. Tú klasickú by si mal získať aj s predobjednávkovým bonusom vo forme skinov či rozšírenia (záleží to hlavne na predajcovi). K Zlatej verzii dostaneme aj Season Pass s novým obsahom, zbrojou a bonusovou misiou. Ultimate edícia ponúka taktiež Season Pass s misiou a množstvo ďalšieho exkluzívneho obsahu. Počítaj však s cenou do 100 eur.

Samsung ti dokonca ponúka výhodný bundle na PC verziu. Ak si do 15. novembra stihneš kúpiť jeden z ich SDD diskov, dostaneš Valhallu zadarmo v podobe promo kódu. Tešíš sa na najnovší Assassin’s Creed? Daj nám vedieť do komentára, ktorí titul tejto série sa najviac páčil práve tebe.

Zdroj: hashtag.sk, ubisoft.com, samsung.com
Odporúčame