Obrovský úspech Slovákov v hernom priemysle: Táto športová hra si ťa dokonale podmaní, má už milióny stiahnutí!

Záber z hry Athletics Mania

Athletics Mania má už milióny stiahnutí (Zdroj: Google Play)

#Slovenský vývojár PowerPlay Studio, sídliaci v našom hlavnom meste, prednedávnom vypustil na trh hru Athletics Mania. Táto športová zábavka žne vo svete obrovský úspech a na konte má už aktuálne takmer tri milióny stiahnutí.


Nový člen Galaxy rodiny: Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu


Aj keď cesta k jej vytvoreniu nebola vopred vyskladaná, borci z PowerPlay Studio sa poučili z množstva chýb, ktoré sprevádzali ich predchádzajúci projekt.

Záber z hry Athletics Mania
Athletics Mania má už milióny stiahnutí (Zdroj: Google Play)

Prvotné sklamanie

Pokus o vytvorenie športovej hry začal už pred rokmi, keď sa štúdio pokúšalo o vývoj Ski Legends. Tá mala byť komplexným lyžiarskym titulom s vlastným herným enginom a štyrmi alpskými disciplínami – zjazd, Super G, obrovský slalom a slalom. Hráči však neboli úplne spokojní a nenaplnili sa ani vízie vývojárov.

Hra nedosiahla ani očakávaný milión stiahnutí a zarobila len 100-tisíc eur, čo je pri dvojročnom vývoji skutočne málo. Najväčším problémom však bol nezáujem hráčov, ktorí v priemere po dvoch týždňoch prestali hre venovať pozornosť. PowerPlay Studio teda nemalo inú možnosť ako nájsť si nový projekt. Ski Legends však stále dokážeš nájsť na platformách Android a iOS, avšak už bez podpory či ďalších aktualizácii.

Záber z hry Athletics Mania
Athletics Mania má už milióny stiahnutí (Zdroj: Google Play)

Letné olympijské hry v tvojom mobile

Athletics Mania je športovou hrou zasadenou do diania letných olympijských hier. Stiahnuť si ju vieš zadarmo na svojom počítači, ale aj mobile (nájdeš ju na Android zariadeniach ako aj na iOS). V skratke, Athletics Mania je simulátorom s prvkami RPG, v ktorom môžeš ovládať, vylepšovať a trénovať svojho atléta podľa toho, ako uznáš za vhodné.


Apple predstavil nové iPhony: Priprav sa na štyri rôzne verzie a daj zbohom nabíjačke a slúchadlám v balení


Súťažiť sa dá v zatiaľ v 12 olympijských disciplínach, napríklad v šprinte (na 100 metrov, 400 metrov alebo cez prekážky), skoku do výšky či do diaľky, v hode diskom, oštepom a kladivom alebo vo vrhu guľou. Myslím, že pri takomto výbere si každý vie nájsť to svoje.

Hra okrem iného obsahuje aj skutočných slávnych atlétov, režim kariéry, či rôzne pestré minihry, ktoré preveria tvoje zručnosti. Ak si si myslel, že pôjde len o singleplayer hru, vyvediem ťa z omylu. Athletics Mania si zahráš aj s priateľmi v atraktívnom multiplayerovom súboji či dokonca proti celej komunite. Preto neváhaj a choď vytvoriť aj ty nejaký ten olympijský rekord!

Záber z hry Athletics Mania
Athletics Mania má už milióny stiahnutí (Zdroj: Google Play)

Athletics Mania v číslach

PowerPlay Studio nevytvorilo prelomovú hru. Podarilo sa im však zaujať milióny ľudí a to aj v USA, Ázii, či v Afrike. Zahrať si ju vieš na webe, na Facebooku či na zariadeniach s operačným systémom Android a iOS. Vďaka úspornej grafike (ktorá však vôbec nevyzerá zle) sa veľkosť hry pohybuje len na hranici 20Mb. Navyše hodnotenie obsahu je PEGI 3, odporúčaná je teda aj deťom.

Mikrotransakcie však napriek ich odpudivosti ostali. Nakoľko je hra ponúkaná zadarmo a štúdio chce investované peniaze späť, môžeš si postavu vylepšovať aj skutočnými peniazmi a to už od 0,99€ za položku. Čím lepší item však chceš, tým viac sa táto cena násobí.

Ak ti je ľúto, že je olympiáda presunutá a tebe to stoj čo stoj prekáža, vyskúšaj Atherics Maniu. Na Google Play dostala od 15-tisíc užívateľov pekné skóre 4,2/5, na čo je PowerPlay Studio určite právom hrdé. Sami sme zvedaví, kam sa táto hra posunie a či pri ďalších aktualizáciách pribudnú napríklad aj kolektívne športy.

Zaujala ťa hra Athletics Mania? Daj nám vedieť do komentára, čo hovoríš na jej spracovanie, grafiku, či ovládanie.

Zdroj: hashtag.sk, hernazona.sk, Google Play
Odporúčame