Domov » Všetky » Lifestyle » Muži, pozor! Ak neudržíte nohy pri sebe, máte vo verejnej doprave veľký problém

Muži, pozor! Ak neudržíte nohy pri sebe, máte vo verejnej doprave veľký problém

Muži, pozor! Ak neudržíte nohy pri sebe, máte vo verejnej doprave veľký problém

Zdroj: Wikipedia

#Každý jeden z nás sa už stretol s manspreadingom. Možno je to pre vás každodenná realita, akurát neviete, že sa tento fenomén tak nazýva. O čo ide? Jednoducho o mužov, ktorí nedokážu v prostriedkoch verejnej dopravy udržať nohy pri sebe. Mestá po celom svete sa proti tomu rozhodli bojovať a najnovšie sa k nim pridal španielsky Madrid.

Tam nalepili do dopravných prostriedkov piktogram bojujúci proti rozťahovaniu nôh a obmedzovaniu spolucestujúcich. Nájdete ho hneď vedľa zákazu hádzania smetí na zem. To v praxi znamená, že nejde o žiadnu srandu, ale vážnu vec.

V Madride túto reakciu vyvolala petícia, ktorú podpísalo viac ako 12-tisíc ľudí. Takisto sa tam rozbehol hashtag #MadridSinManspreading (#MadridProtiManspreadingu). Kampaň nadväzuje aj na iné mestá, akými sú napríklad New York, Seattle či Philadelphia, kde si v minulosti na tento problém už posvietili.

Všetky tieto iniciatívy potvrdzujú fakt, že aj keď sa to môže zdať ako maličkosť, ide v skutočnosti o celosvetový a celospoločenský problém. Na neslušných mužov, ktorí nedokážu svoje nohy udržať pri sebe tak upozorňujú blogy, fotky na sociálnych sieťach… Slovo manspreading, ktoré doslovne znamená „mužské rozťahovanie“ bolo dokonca pridané už pred dvoma rokmi do známeho Oxfordského slovníka anglického jazyka.

Autor: #Filip