Mohol by si pracovať pre Lidl aj ty? Pozri si, aké pozície sú teraz v kurze

Mohol by si predávať pre Lidl aj ty? (Zdroj: Lidl)

#Prvý Lidl na Slovensku otvorili v roku 2004 a odvtedy si získal veľkú priazeň zákazníkov. A nielen ich. Stal sa totiž aj populárnym zamestnávateľom. Aké pracovné pozície ponúka?

Od 22. apríla nájdeš po celej krajine už 150 predajní Lidl. Tušíš vlastne, koľko Slovákov pracuje pre tento známy nákupný reťazec? Vo svojich predajniach, v troch logistických centrách a v centrále zamestnáva viac než 5 500 ľudí. Ponúka im rôzne benefity a pre pracovné pozície je štandardom pracovný pomer na neurčitý čas, okrem dočasnej práce na leto.

Lidl je pritom päťnásobným držiteľom prestížneho medzinárodného ocenenia Top Employer Europe a Top Employer Slovakia a trojnásobný Najzamestnávateľ na Slovensku. To iba svedčí o tom, že pre Lidl sú zamestnanci na prvom mieste. Čo všetko im ešte ponúka?

Chceš predávať? Chop sa šance

Myslíš si, že predavači zarábajú málo? Omyl. Bez nich by totiž žiadna predajňa nemohla fungovať a zákazníci by len ťažko nakúpili. V rukách majú veľkú zodpovednosť. Ich úlohou je nielen dopĺňať produkty, starať sa o čistotu v predajni a sklade, ale aj to, aby sa pri pokladni netvorili rady a zákazníci vždy odchádzali spokojní. 

Za to všetko ťa náležite ocenia. Jedným z najväčších benefitov je nárast mzdy počas prvých troch rokov, čo garantuje pracovná zmluva.

NÁJDI VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Ak máš líderské schopnosti, môže byť z teba manažér

Nebojíš sa rozhodovať o dôležitých veciach, máš rád poriadok, vieš inšpirovať ľudí a zvládaš aj prácu pod tlakom? Potom je táto pozícia ako stvorená pre teba. V úlohe manažéra preberáš zodpovednosť za celú predajňu.

Bol by si na čele približne 30-členného tímu a pre svojich kolegov by si bol mozgom všetkého, čo sa vo vašom Lidli deje. Riešil by si objednávanie či správne rozmiestnenie tovaru, naberal by si nových zamestnancov, viedol inventúry a na tvojich pleciach by boli aj ekonomické výsledky a plnenie cieľov. Ako bonus je pre teba pripravené služobné auto, ktoré môžeš používať aj na súkromné účely. Vyžaduje sa však minimálne dvojročná skúsenosť s vedením tímu.

VIAC O POZÍCII MANAŽÉRA/-KY

Brigáda vhodná pre študentov

Hľadáš popri štúdiu príležitosť, ako si zarobiť vreckové? Lidl ti ponúka možnosť brigády. Môžeš sa spoľahnúť, že nebudeš iba do počtu. Tvoje miesto bude všade tam, kde ťa práve budú potrebovať – v sklade, ale aj v predajni. Už na škole tak získaš dlhodobú a dobre platenú prácu. Veľkou výhodou je aj to, že pracovný čas si dokážeš prispôsobiť podľa svojho rozvrhu. Po ukončení štúdia máš navyše možnosť zostať pracovať v Lidli na plný úväzok.

MOŽNOSTI BRIGÁDY

Staň sa Trainee manažérom predajne

Ak si absolvent strednej alebo vysokej školy, môžeš v Lidli postupne rozbehnúť svoju pracovnú kariéru. Pripraví ťa na ňu napríklad 12-mesačný Trainee program. Dostaneš komplexné školenie, počas ktorého zistíš, ako fungujú predajne. Popritom si vyskúšaš rôzne pozície, aby si bol dokonale pripravený vziať do rúk plnú zodpovednosť. A výsledok? Po úspešnom ukončení programu sa z teba stane manažér predajne!

Lidl.
Zdroj: Lidl

Podobne funguje aj program regionálneho manažéra. Na túto pozíciu však potrebuješ mať aj vysokú školu. Ak ukončíš celý vzdelávací výcvik, môžeš postupne riadiť 3 až 5 predajní vo vybranom regióne. Pokiaľ sa osvedčíš a získaš skúsenosti, tvoj plat bude postupne narastať.

MÁM ZÁUJEM O TRAINEE PROGRAM

Extra ponuka pre stredoškolákov aj vysokoškolákov

Lidl má špeciálnu ponuku aj pre žiakov deviatych ročníkov základných škôl – práve oni sa môžu zapojiť do duálneho vzdelávania s Lidlom. Popri teórii tak budeš počas celého roka naberať aj prax, ktorá môže byť odrazovým mostíkom pre tvoju budúcu kariéru. Navyše, hneď od 1. ročníka na strednej škole budeš zarábať a môžeš získať motivačné štipendium vo výške 500 eur. Čo je najdôležitejšie, po škole máš prácu istú.

Si študentom 2. až 4. ročníka na vysokej škole, máš menej ako 26 rokov a chuť učiť sa nové veci? Aj pre teba je určený program Lidl Insiders. Pracoval by si 20 hodín týždenne a ako benefit dostaneš možnosť absolvovať kurz nemeckého jazyka. Po ukončení štúdia môžeš rovno získať prácu na plný úväzok. Nemusíš tak riešiť častý problém absolventov – zápis na úrade práce.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Nájdi si prácu v Lidli aj ty

Lidl stále otvára nové predajne, zväčšuje sklady, a teda potrebuje aj nových zamestnancov. Okrem stabilnej práce máš možnosť získať viaceré výhody. V Lidli totiž zaviedli benefitný systém, z ktorého si vyberáš iba tie benefity, o ktoré máš záujem – či už sú to poukážky u jeho partnerov, výhodné nákupy, benefity, ktoré sa týkajú športu, kultúry alebo zdravia, a mnohé iné. Každý zamestnanec dostane aj vianočný a narodeninový darček. V čase pandémie Lidl dlhodobo poskytuje respirátory na každý deň v týždni. Voľné pracovné pozície nájdeš v predajniach, logistických centrách, ale aj v centrále. Pri každej ponuke máš podrobne vysvetlené, čo by si robil, aký by bol tvoj plat, pracovný čas, ale aj iné zaujímavosti.

VOĽNÉ POZÍCIE V LIDLI

Lidl.
Zdroj: Lidl

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame