Sugestívne emotikony a dvojzmyselné správy: Ako zistíš, či sa vo vzťahu nedopúšťaš mikropodvádzania?

Ako zistíš, či ťa frajer alebo frajerka mikropodvádza? (Zdroj:Pixabay/SnapwireSnaps)

#Radi si namýšľame, že rozdiel medzi podvádzaním a partnerskou vernosťou je úplne zrejmý. Nič ale nie je čierno-biele a vo vzťah to platí dvojnásobne. Samozrejme, že ak nadviažeš intímny kontakt za partnerovým chrbtom, ide o podvádzanie. Čo ale v prípade, že len vyhľadávaš spoločnosť niekoho, kto ťa priťahuje, alebo si s ním vymieňaš dvojzmyselné správy?

Tieto situácie by mohli spadať pod mikropodvádzanie. Ak chceš zistiť, či sa ho vo vzťahu náhodou nedopúšťaš aj ty, tvoj partner či partnerka, čítaj ďalej.

Ako definovať mikropodvádzanie?

Podľa expertky na randenie Melanie Schilling ide o „sériu zdanlivo malých činov, ktoré naznačujú, že je osoba emocionálne alebo fyzicky zameraná na niekoho mimo vzťahu“. Pri tejto jemnej forme nevery nedochádza k fyzickým kontaktom, ako je bozkávanie sa či samotný sex.

Spadá sem aktivita na rôznych zoznamkách, posielanie flirtovných správ, zanechávanie sugestívnych emotikonov pod príspevkami a podobne. Skrátka všetko, čo porušuje partnerskú dohodu a narúša vzájomný komfort. Veľká red flag prichádza v momente, keď cítiš potrebu bagatelizovať či skrývať tieto interakcie pred svojím partnerom.

„Mnoho ľudí nepovažuje emocionálnu neveru za podvádzanie,“ tvrdí sexuálna terapeutka Jessa Zimmerman. „Ale je to utajovanie a zrada dôvery, čo spôsobuje najväčšie škody.“

Čo ti napovie, že sa ho dopúšťaš?

Možno si si teraz v mysli začal horúčkovito prehrávať všetky správy, ktoré si za posledný týždeň poslal. Niekedy nie je rozhodujúci ani tak samotný obsah správ, ale zámer, ktorý sa za nimi ukrýva. Skús sa vžiť do kože svojho partnera. Ako by sa cítil, keby vedel, že si napríklad cielene dávaš záležať na svojom vzhľade, pretože vieš, že budeš v prítomnosti niekoho, na koho chceš zapôsobiť?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mávaš časté hádky s partnerom? Tieto rady ti pomôžu, jeden bod je obzvlášť prekvapujúci!

„Ak ti niečo napovedá, že by nebol stotožnený s tvojimi činmi alebo gestami – dokonca, ak sa ty sám cítiš nepríjemne, je to celkom dobrý náznak toho, že sa dopúšťaš mikropodvádzania,“ povedal autor a sexuálny kouč Gigi Engle. Nemusí to platiť len pri monogamných vzťahoch, pretože sem možno zaradiť každý typ emocionálnej interakcie, ktorú pred ostatnými účastníkmi vzťahu tajíš.

Tušíš, že ťa frajer či frajekra mikropodvádza?

Párová terapeutka Alicie Munoz zostavila zoznam potenciálnych signálov, ktoré ti pomôžu rozpoznať, že k tebe tvoj partner nie je tak celkom úprimný:

  • Je prehnane fixovaný na svoj telefón, a to aj v momentoch, ktoré sú pre váš vzťah dôležité.
  • Začne sa brániť, keď sa ho pýtaš na jeho interakcie na sociálnych sieťach.
  • Pravidelne ti naznačuje, čo považuje na iných ľuďoch za atraktívne, ale so svojimi potrebami a pocitmi sa ti nechce zveriť.
  • Najmä v obdobiach plných stresu alebo konfliktov sa uzatvára sám do seba a prerušuje s tebou kontakt na dlhší čas.

Stále nie je nič stratené

Akonáhle sa vo vzťahu vyskytne tento problém, je najdôležitejšia vzájomná úprimnosť a otvorená komunikácia. Pomáha stanovenie si hraníc týkajúcich sa flirtovania a nadväzovania nových známostí, diskutovanie o vašich potrebách či pohnútkach, ktoré mohli stáť za mikropodvádzaním.

Ak ale neviete nájsť riešenie, no chcete na vzťahu ďalej pracovať, môžete vyhľadať pomoc párového terapeuta či sa jednoducho spoločne vzdelávať v oblastiach partnerského spolunažívania.

Mikropodvádzal/a si už niekedy partnera/partnerku?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame