Miesta z filmového Harryho Pottera skutočne existujú: Pozri, kde vo svete ich nájdeš

Foto: Unsplash.com

#Fanúšikovia Harryho Pottera by mali navštíviť určité krajiny, kde sa nachádzajú miesta z čarodejníckeho sveta. V nich rozhodne natrafíš na dávku mágie a určite sa budeš cítiť ako jedna z postáv z kníh a filmov Harryho Pottera. Pokiaľ zbožňuješ sériu spisovateľky J. K. Rowlingovej, toto sú miesta, do by si sa určite mal vybrať:

Alnwick Castle

Celá rokfortská čarodejnícka škola sa nachádzala v rozľahlom zámku Alnwick Castle v Northumberlande v Anglicku. Tento hrad je druhým najväčším obývaným hradom vo Veľkej Británii. Celý hrad bol priestorom pre natáčanie filmov Harryho Pottera a stal sa tak jedinečnou školou v Rokforte. Naučíš sa tu, ako si máš sadnúť na metlu, vyskúšaš si streľbu z luku či historické oblečenie.

https://www.instagram.com/p/BzVzsA2FtEC/

Durham Castle

Táto rozprávková katedrála sa nachádza v srdci mesta Durham vo Veľkej Británii. Vo Veľkej sále Durhamského zámku natáčali filmy, v nich sa však objavil aj jeho exteriér. Tento zámok je tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

The Great Hall

Najznámejšia a najväčšia jedáleň s názvom Veľká sieň sa nachádza tiež v Anglicku. Konkrétne ju nájdeš v Christ Church College v Oxforde. Táto nádherná sála je zdobená vojenskými zbraňami a ďalšími historickými exponátmi. Steny obsahujú odtlačky rúk z daného obdobia.

https://www.instagram.com/p/BzDmbFKn7JL/

King’s Cross

Pokiaľ sa chceš dostať do Rokfortu, určite by si mal navštíviť železničnú stanicu King´s Cross. Dokonca sa tu nachádza nástupište 9 a 3/4, ktoré sa rozhodla stanica označiť práve vďaka popularite filmov a kníh s Harrym. Trčí z nej aj polovica batožiny na vozíku, ktorú si so sebou zobral Harry, keď išiel do Rokfortu.

Australia House

Čarodejnícka Gringott banka, v ktorej pracovali škriatkovia je po Rokforte druhým najváženejším miestom vo svete Harryho Pottera. Zábery z Gringott banky, ktorá sa nachádzala v Šikmej uličke, sa natáčali v Australia House v Londýne. Dovnútra sa však nedostaneš, keďže je zriadená iba na diplomatické účely.

Claremont Square — Grimmauld Place

V ulici Londýna sa nachádza dom Siriusa Blacka a tiež sídlo Fénixovho rádu. Toto námestie v osemnástom storočí zdobila vodná nádrž, ktorá bola z dôvodu výstavby ďalších domov vyprázdnená. Môže tak za strmosť kopca, v ktorom je bol dom postavený.

Viadukt Glenfinnan

V škótskom mestečku Glenfinnan sa môžeš previesť expresom do Rokfortu. Ten je postavený až na 21 kamenných oblúkoch a pri ceste vlakom sa ti naskytne pohľad na prekrásnu okolitú prírodu. Zážitok, ktorý rozhodne stojí za to!

Malham Cove

Vápencové bralo Malham Cove v North Yorkshire sa objavilo vo filmy Harry Potter a Dary smrti 1. Tu hľadali Hermiona a Harry horcruxy. Určite ťa zaujme prekrásna príroda a skalnaté bralá v okolí.

Gloucesterská katedrála

Historická katedrála sa nachádza na severnom okraji anglického mesta Gloucester. Jej súčasťou je jedna z najväčších stredovekých vitráží v Anglicku. Najviac ju však v posledných rokoch preslávili filmy Harryho Pottera.

Odporúčame